Top Photochop - #7 Mercedes SLS

14 Sty 2015, 00:59

Witam w kolejnym artykule Photochop.
Dzisiaj przyjrzymy się projektowi Mercedesa SLS.
Ciekawa baza, aczkolwiek ciężka do przeróbek. Dużo przetłoczeń, detali a co najważniejsze ciężko poprawić jego wygląd.
Autor tej pracy zdecydował się na odważny i zaawansowany tuning.
Co z tego wyszło? Zobaczcie sami:
Top Photochop - #7 Mercedes SLS

Brush, cieniowanie i odbicia.
Jeżeli chcemy stworzyć dobry projekt należy poważnie potraktować tą sprawę poważnie.
Na początku jest brush (ang.malowanie). W mojej ocenie bardzo dobrze wykonany, z dbałością o szczegóły i prawie czysto. Efekt trochę psuje rozmyte tylne nadkole i spoiler.
Top Photochop - #7 Mercedes SLS
Jeżeli chodzi o cieniowanie, dzięki czemu wyraźnie widać wszystkie przetłoczenia, zagięcia a nawet kąt padania światła, to nie licząc cienia które jest nad nadkolem tylnym, wygląda dobrze.
Do odbić mam najwięcej zastrzeżeń. Pomimo że są wykonane dobrze i całkiem ładnie wyglądają, to nie pasują do tła. Na dachu zabrakło cienia mostu, powinno być także jego odbicie na masce...
Jeżeli chodzi o odbicie na boku auta, cóż... w mojej opinii, jest z zupełnie innej bajki.
Top Photochop - #7 Mercedes SLS

Neon wygląda sztucznie!
Cóż, pomysł na neon i jego kolor zdecydowanie na +. Dobrze zrobiony, dał by ciekawy efekt.
Niestety Noxcoupe przesadził z jego blaskiem. Świeci się zbyt mocno na zbyt dużym fragmencie drogi.
Top Photochop - #7 Mercedes SLS

Podsumowanie.
Auto mocno stuningowane, na szczęście w taki sposób że modyfikacje go nie oszpeciły a wręcz dodały agresywności.
Autorowi udało się osiągnąć miły dla oka klimat, barwy kolorów wspaniale ze sobą współgrają.
Niestety pojawiło się kilka błędów, może zapomniałem dodać że wnętrze wygląda biednie, a klatka bezpieczeństwa widoczna jest tylko w przedniej szybie ale nie doszukujmy się już.
Za grę kolorów i gustowny tuning można prawie wybaczyć te drobne błędy i te wielkie jak neon też.
Praca otrzymuje dzisiaj ocenę 7.5/10


A w następnym artykule ponownie przyjrzymy się zmaganiom użytkowników na arenie Wirtualnego Tuningu w konkursie "Lexus RC Comp"
Top Photochop - #7 Mercedes SLS

    Autor tekstu: Konrad D
    Autor pracy: Noxcoupe
    http://www.virtualtuning.it/vt_gallery.php?f_user=1614
    Artykuł stworzony dla: https://www.forumsamochodowe.pl
    All rights reserved 2014©
    Prosimy o nie kopiowanie pracy ani żadnej z jej elementów.
    Kopiowanie powyższego artykułu bez wiedzy autora zabronione!
KonradD555
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 110
Miejscowość: Sandomierz
Prawo jazdy: 14 12 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A4 B5 Avant
Silnik: 1.9 TDi 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

14 Sty 2015, 11:31

KonradD555 napisał(a):Na dachu zabrakło cienia mostu

A dach nie jest czasem w macie? Wtedy chyba nie będzie tak widać cienia mostu.

Jakoś nie pasuje mi jeszcze ta czerwona kreska pod zderzakiem, może jak by była pociągnięta na całej szerokości tego dolnego wlotu wyglądało by to bardziej naturalnie. Oczywiście stosując odpowiedni cień.

No i ten neon chyba to podświetlenie można uznać za najbardziej nieudane na tym projekcie.

Ogólnie na pierwszy rzut oka cały projekt wygląda fajnie, dopiero po powiększeniu i lepszym przyjrzeniu się widać pewne niedoróbki. Myślę że oceniając go za całość mógłbym dać 8/10pkt.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sty 2015, 11:36

A dach nie jest czasem w macie? Wtedy chyba nie będzie tak widać cienia mostu.

Przy matowym kolorze dachu (być może jest to materiał) nie będzie widać odbić, ale cień jaki powinien padać na auto na dachu powinien być widoczny.
KonradD555
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 110
Miejscowość: Sandomierz
Prawo jazdy: 14 12 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A4 B5 Avant
Silnik: 1.9 TDi 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe?
    Udział w wypadku lub stłuczce niesie za sobą lawinę konsekwencji. Najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników zdarzenia, ale zaraz potem nasza uwaga skupia się na uszkodzonym samochodzie. Wyłączenie pojazdu z użytkowania ...
    Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
    Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...