TOYOTA 1.4Corolla VVTI GS- przekładka kierownicy tak czy nie

04 Maj 2008, 15:05

Jestem posiadaczem Toyota 1.4 Corolla z kierownica po prawej stronie.Czy muszę dokonać przekładki kierownicy aby je użytkować w Polsce? Jak drogo taka przyjemność może mnie kosztować? Ciekawa jestem opinii fachowców na temat : przełożyć kierownicę? tak czy nie
:?:
pozdrawiam
bladazyrafa
Nowicjusz
 
Posty: 2

04 Maj 2008, 19:29

Dotychczas było,że kierownica w Polsce musi być po lewej stronie i jak dotąd nic nie słyszałem,żeby przepisy się zmieniły.Czyli wychodzi na to,że musiałabyś zrobić przekładkę.Ale coś ostatnio na ten temat tez czytałem i podobno kierownicę można przekładać tylko w samochodach do tego przystosowanych fabrycznie,czyli muszą być fabryczne otwory technologiczne na wał kierowniczy,na pedały,na mocowanie serwa,przekładni kierowniczej itd.Ale nie jestem tego pewien.Najlepiej bedzie jak podjedziesz na Okręgową Stację Diagnostyczną i tam zapytasz.Oni muszą być na bierząco z przepisami,więc tam uzyskasz najpewniejsze informacje,ponieważ w naszym .... kraju przepisy zmieniają się tak często,że czasami trudno za nimi nadązyć.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Maj 2008, 07:33

tak naprawdę to jeśli pojedziesz na stację to każdy ci powie że anglika nie zarejestrujesz!!!!!
najlepiej pogadaj z kimś kto będzie ci robił przekładkę!!
ważne żeby załatwiał przegląd
jeśli ktoś zrobi ci przekładkę
i da przegląd do ręki
to auto zarejestrujesz
tylko że z japońcem może być problem!!
przekładki anglików
500244252
sawik
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: pabianice

05 Maj 2008, 16:00

Dzięki za sugestie. :D
Teraz myśle ,że może najlepiej byloby sie z kimś wymienić :shock:
Autko jest super i najchetniej użytkowałabym go w postaci takiej jak jest, tym bardziej ,że mam ubezpieczenie i podatek zaplacony do marca przyszłego roku.
Kurcze , co robić? :?:
pozdrawiam
bladazyrafa
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault ZOE Riviera - seria limitowana
    Seria limitowana Riviera została opracowania na bazie wersji Intens wzbogaconej o ekran dotykowy EASY LINK 9,3”, funkcję Easy Park Assist oraz kamerę cofania. ZOE Riviera jest natychmiast rozpoznawalne po nowym kolorze ...