Toyota Auris 1.6 132KM - 2011 rok

20 Wrz 2020, 11:32

Jeden z moich najlepszych moto strzałów miał 12 właścicieli w de :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Wrz 2020, 13:13

Jeszcze wróciłbym do tematu rdzewienia podwozia.

To jak musi być źle, żeby powiedzieć pas? Rozumiem, że na elementy wymienne (wahacze, itp) można machnąć ręką, a jak są purchle na podłużnicy?

Czekając na spotkanie zacząłem przeglądać internety i oczywiście już jawi się wizja Flinstonów :). Do tej pory (miałem Focusa II FL) jakoś nigdy człowiek specjalnie się nie przyglądał, nie interesował, a teraz to brzmi jakbym z życiem igrał :)
kulasekp
Nowicjusz
 
Posty: 8

20 Wrz 2020, 15:20

kulasekp napisał(a):a jak są purchle na podłużnicy?


zależy jakie ..jak powierzchowne to trzeba to wg. mnie wyczyścić do gołej blachy, myślę że przepiaskować + pokałd + konserwacja i spokój na kilka lat.
W Volvo mojego klienta tak zrobiliśmy na życzenie i przepiaskowana została cała podłoga...w sumie to pod spodem była całkiem zdrowa blacha ..kilka drobnych minimalnych wżerów, ale na to dobra chemia zabezpieczająca + podkład + konserwacja + przy okazji konserwacja profilów zamkniętych + przy okazji konserwacja drzwi od wewnątrz ..

..klient jeździ ..po 3 latach spód jest IGŁA. Także warto to zrobić

Z 2011R roku toyoty już ludzie konserwują dawno

I nie powinny mieć jeszcze purchli...powierzchowną rdzę natomiast na pewno TAK

Jeżeli przerasta Cię temat lub nie wiesz gdzie to zrobić, lub te purchle są takie że palec wejdzie do środka :lol:

To odpuszczasz temat i szukasz młodszej toyoty lub innego egzemplarza.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Wrz 2020, 17:01

O jakim piaskowaniu Ty mówisz? Zdajesz sobie sprawę jak wygląda ta operacja i ile kosztuje? Chyba naprawdę nie.

Jak znajdziesz drobne wykwity tu i uwdzie to jeszcze obleci ale jak będzie sporo rudego a mało czarnego to już temat do olania bo będziesz z rdza się męczył
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Wrz 2020, 17:26

My to ogarniamy takie tematy za wielokrotnie mniej niż gdzieś w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie
Jest tutaj zagłębie takich speców, więc przyjeżdżają klienci za całej polski, piaskują ramy od naczep, od ciągników siodłowych itp,
To co u nas kosztuje 7000 to w radomiu śpiewają 25 000zł
Ktoś ma legal warsztat to nie zrobi tego za 1000zł tylko X2 X3
A Kolega który lakieruje i ma piaskareczkę to tak naprawdę zrobi mi po znajomości za 1000zł ...
pisałem już o tym wielokrotnie. i nie chce mi się tego pisać po raz N-ty
Fiozofii nie ma .... trzeba porozbierać troche plastików od spodu , zabezpieczyć auto , w piach i ogień.
Nie takie rzeczy ludzie robią
A nie pisać że się nie da, że to kosmiczne koszty.
15 -20 lat temu robiło się to za 150zł :lol: przy pewnych patentach i dojściach :lol:
Jak ktoś ma lewe ręce do roboty to i żarówki sam nie wymieni bo powie że się nie da, tylko pojedzie do ASO i powie że drogo jest .
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Wrz 2020, 20:29

za 1000 zł to Ci koleżka może diaksem rdze zedrzeć i zamalować blaksonem czy innym barankiem i nie mów tu o piaskowaniu proszę..... chcesz mi powiedzieć że ktoś to robi na podnośniku i ten piach sypie mu się na głowę??? ta już to widzę. Nie masz nawet świadomości jaki trzeba mieć sprzęt aby zbić z podłogi stary baranek już nie wspomnę że pójdzie tona piachu. Wiesz andru ja już troszkę w tym temacie siedzę więc wiem co mówię. :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Wrz 2020, 21:12

nie auto jedzie na rampę na piaskarkę .... ja też w temacie siedzę.

I wiem że taka usługa kosztuje, ale my mamy to po układach i na prowincji więc wychodzi po kosztach materiałów + parę złotych dla osoby która to zrobi.
Taka usługa tak jak piszę w Poznaniu, Radomiu, Warszawie będzie 2-3 X droższa dlatego niewiele osób w ogóle to robi.bo nikomu nie będzie się chciało 3 dni babrać i brudzić. rozkręcać i skręcać i wąchać środki do konserwacji.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Wrz 2020, 22:27

andrewb25 napisał(a):ale my mamy to po układach i na prowincji więc wychodzi po kosztach materiałów
ale Ty rzucasz śiesznymi kwotami a autor może sobie pomysleć eeee tam tysiąc złotych mogę zainwestować a potem zdziwko że wychodzi duuuużo więcej a na forum się naczytał że to tanie i szybka robota
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4