Avensis Kombi vs Auris Kombi

29 Sty 2021, 12:22

Hej,
w UK, gdzie mieszkam, jest o wiele więcej Aurisek niż Avensisów. Obecna sytuacja ekonomiczna sprawia, że coraz częściej myślę o kupnie bardziej ekonomicznago auta niż planowana Honda CRV czy też kombi klasy średniej (Mondeo, 508). Zastanawiam się, czy Auris Kombi jest wygodnym autem na trasy, które, tak naprawdę robię tylko kilka razy w roku - auto jest tylko dla przyjemności - wakacje, wypady itp. Co sądzicie. Myślę o roczniku ok 2015 i hybrydzie.
automaniak123
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 04 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Citroen C5
Silnik: 2.0 HDi
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna

29 Sty 2021, 12:33

Avensis jest większy ma pojemniejszy bagażnik. Jeżeli chodzi o komfort jazdy na trasie to na plus będzie ten w Avensisie ale nie będzie to jakaś wielka różnica. Jak masz na oku fajnego Aurisa w wersji hybrydowej to jak najbardziej warto się nim zainteresować. Jak byś miał kupować wersję tylko benzynową to dobrym silnikiem będzie 1.6 Valvematic. W Avensisie silniki 1.8 i 2.0 Valvematic jak miałby byc automat to tu trzeba pamiętać że są to skrzynie CVT z symulowanymi przełożeniami. Plus jest taki że na trasie spalą trochę niej od manuala z racji przełożenia (niższe obroty).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Sty 2021, 12:44

Na podobne parametry wyszukiwania mam 120 Aurisek i 3 Avensisy ;) stąd pytanie. Jeszcze jest Civic kombi, ale podejrzewam, że nie ma aż tak dużej różnicy między Auriską, a podoba mi się idea auta hybrydowego.
automaniak123
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 04 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Citroen C5
Silnik: 2.0 HDi
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna