Toyota Auris - kierunkowskazy i ilość mrugnięć

03 Mar 2022, 20:15

Witam, mam pytanie odnośnie kierunkowskazów, a dokładniej ich działania jakkolwiek to brzmi.
Przed wizytą w ASO jak wziąłem "lekko" dźwignię kierunkowskazu np do góry, nie na tyle mocno zeby przeskoczyło, to kierunkowskaz pikał mi 3 razy, mam nadzieje że rozumiecie o co chodzi, poniewaz ciezko to wytłumaczyc. Po wizycie już nie ma 3 piknięć po lekkim podniesieniu dźwigni, czym to może być spowodowane? I czy da sie jakoś to samemu ogarnąć?
Nikosinho
Nowicjusz
 
Posty: 28

04 Mar 2022, 09:53

Wiem o co Ci chodzi. Jeżeli wychylisz dźwignię kierunkowskazów w lewo bądź w prawo i puścisz to one mrugają np. 3 razy.

Można to zmienić i masz do wyboru ilość mrugnięć 3, 5, 7 lub wyłączone. To ostatnie oznacza że mrugnie tylko raz przy jednym wychyleniu dźwigni kierunkowskazów.

W instrukcji opisane jest to tak: Liczba błyśnięć kierunkowskazów po wychyleniu dźwigni ich przełącznika do pierwszego położenia przy zmianie pasa ruchu. -> Ustawienia, które mogą zostać zmienione przez autoryzowaną stację obsługi Toyoty lub inny specjalistyczny warsztat.

Musieli Ci to zmienić w serwisie bo samo by się nie zmieniło. Słyszałem też, że jest możliwość zmiany używając programu Techstream.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

04 Mar 2022, 10:52

Nie wiem czy to zadziała w Toyocie ale na filmiku masz pokazane jak można to zmienić w Lexusie za pomocą dźwigni od wycieraczek i przycisku power.

Tu masz filmik

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tu masz pokazane jak zrobić taka zmianę za pomocą programu TechStream

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

06 Mar 2022, 00:53

Jeśli miałbym to robić na własną rękę potrzeba do tego kabla obd 2 tak? Czy może jakiś inny konkretny? Mam toyote Auris 2 gen 2013 r, Jeśli ktos z was moglby podeslać byłbym wdzięczny :)
Nikosinho
Nowicjusz
 
Posty: 28

06 Mar 2022, 12:54

Jeżeli kombinacja z Lexusa za pomocą przycisków i przełączników nie działa to najlepiej kupić coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł] tu masz zestaw program plus kabel dzięki niemu powinieneś się z tym uporać :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Mar 2022, 18:40

Jak dla mnie sprawa jest w miarę prosta - jak miałeś wcześniej tą funkcję włączoną, a po wizycie w ASO jest wyłączona, to trzeba tam pojechać
spowrotem i poprosić o jej włączenie, tak jak była.
Funkcja ta służy do ułatwienia sygnalizowania zmiany pasa ruchu - zmieniając pas ruchu np. na autostradzie, nie trzeba włączać i wyłączać kierunkowskazów, tylko wystarczy lekko ruszyć dżwignią w górę lub w dół i kierunkowskaz mignie określoną ilość razy, po czym sam się wyłaczy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000