Toyota Avensis '99 2.0TD - czy bierze wam olej?

18 Gru 2007, 11:02

Mam pytanko do użytkowników Toyoty Avensis, rocznik 1997-1999, z silnikiem diesel (ale nie D4D tylko poprzedni o pojemności 1975): czy "bierze" Wam olej?

Mi bierze ok. 2 litry na 10000 km(przebieg 195 tys.km) i nie wiem czy się już martwić czy to olać.. w Toyocie stwierdzili, że jest to jeszcze w normie..używam Mobil 1 (15W40).

A może warto zastosować ceramizer do silnika? Co o tym sądzicie?
Carlos75
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Łańcut
Auto: Nie mam

02 Sty 2008, 20:42

Wejdź na stronę :http://avensis.info/
Powinieneś tam uzyskać poradę. :)
A tak nawiasem mówiąc, to po zalaniu oleju przejechałem 5kkm i oleju nie ubyło mi ani grama (autko mam takie samo jak Twoje i ten sam rocznik). Ekspertem jednak w sprawach mechaniki nie jestem, dlatego radzę Ci wejść na to Forum.
grizzly88r
Nowicjusz
 
Posty: 15

24 Sty 2008, 18:49

Nie jestem niestety ani użytkownikiem owej Toyoty, ani mechanikiem, ale na obydwóch się znam i z tego co mi wiadomo to Toyota preferuje do swoich silników olej Castrol :)
rafalp1
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 59

24 Sty 2008, 19:28

rafalp1, nie wazna marka oleju, czy najlepszy Castrol, czy mineralny Lotos, nie powinno go ubywac! Mysle ze takie ubytki, to juz nie jest w normie, przejedz sie do jakiegos dobrego zakladu i niech sprawdzą czy gdzies nie ma wycieku...
FSOManiak
Początkujący
 
Posty: 118
Miejscowość: Podlasie

07 Mar 2010, 13:42

Rację ma mój poprzednik. W silniku muszą już być jakieś nieszczelności. Są na to dwa sposoby. Dobry warsztat, o którym już było, albo próba zmiany oleju. Ten sysntetyk, to chyba nie będzie najlepsze rozwiazanie dla silnika o takim przebiegu. Wiem, że Valvoline ma taki półsyntetyczny olej MaxLife do diesli, który ma jakieś dodatki uszczelniającei czyszczące miskę i komory spalania. Może warto spróbować?. Ja przymierzam się do takiej operacji w swojej avensisce, tylko mam benzynową i na szczęscie nie bierze mi oleju, tylko trochę sie poci. Mam nadzieję, że po zmianie oleju bedzie lepiej. Znajomi mi mówili, że im pomogło.
Wiwaldi
Wiwaldi
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Warszawa

07 Mar 2010, 15:40

jeśli mienerala bierze 2 litry na 10kkm to jest to powolne zbliżanie się remontu :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Latający samochód elektryczny - czy to jest możliwe?
    Toyota opatentowała nowy projekt latającego samochodu-drona, którego koła mogą pełnić funkcję śmigieł. Pojazd ma mieć napęd elektryczny zasilany bateriami lub ogniwami paliwowymi. Projekt opracowała Toyota Engineering ...
    III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...

07 Mar 2010, 19:58

Panowie archeolodzy - przez 2 lata to on to auto dawno naprawił albo sprzedał...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

11 Mar 2010, 09:14

Ja mam Avensis, ale benzynę 1,6 VVT (2001), wcześniej jeździłem na Mobil1 15W-40 nie brał mi oleju prawie w ogóle, a teraz nalałem zamiennik w postaci K2 Texar 15W-40 Syntethic i nie widzę różnicy. Nic nie ubywa, a silnik pracuje identycznie.
K2
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski