Toyota Carina II Ogrzewanie

03 Gru 2007, 18:49

Witam, na wstępie chciałbym oznajmić że przeczytałem post MotoAlbercik'a i nie znalazłem podobnego problemu.

Ok, wracając do tematu... jak już napisałem w temacie mam problem z ogrzewaniem w Toyocie Carinie II. Otóż nie mam pojęcia co się dzieje... siedziałem pół dnia nad tym i nie wiem co to może być, mianowicie na postoju gdy włączam ogrzewanie to po prostu nie chodzi, jednak gdy zwiększam obroty do 2tyś. to zaczyna w jakimś stopniu grzać ale w minimalnym... Temperatura silnika podczas postoju wynosi około 60stopni C, a podczas jazdy do 70 stopni C. Dodam jeszcze że w chłodnicy pokazują się banki powietrza co stwarza podciśnienie.

Pozdrawiam,
Ghost
Ghost
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 03 Gru 2007, 19:06

    ubywa płynu chłodniczego?czy czysty masz olej i nie ma masełka na korku wlewu?jezeli leca bańki powietrza i tworzy sie podcisnienie to uszkodzona jest uszczelka pod głowica.polecił bym wymiane gdyz w koncu padnie i albo płyn wyleje na zewnatrz lub zaleje cylindry.jesli przegrzejesz silnik to do szlifu pójdzie też blok silnika w miejscu przylegania do uszczelki a to kosztowna sprawa-ja tak miałem.więc na początek szybko wymień uszczelke.od tego podciśnienia powietrze mogło dojść do nagrzewnicy i jest częściowo zapowietrzona więc jak przegazujesz to dlatego grzeje bo pod wpływem wyższych obrotów nastepuje szybsza wymiana wymiana płynu z nagrzewnicy.po wymianie uszczelki sprawdz czujnik temperatury płynu i termostat
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    03 Gru 2007, 19:19

    Dziękuje za pomoc. Myślę że w tym właśnie tkwi problem.
    Ghost
    Nowicjusz
     
    Posty: 2