Toyota Carina E lub coś innego?

16 Cze 2008, 17:21

Witam!

Nie ma na forum odpowiedniego miejsca, gdzie można się ze wszystkimi przywitać, więc czynię to tutaj, Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów :)

Zacznę od tego, że przeszukałem Forum i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi
Teraz już mogę przejść do konkretów :wink:
Szukam samochodu w przedziale cenowym między 8.000 a 12.000zł. Zastanawiałem się nad różnymi samochodami m.in. Opel Omega, Vectra B, Honda Acord, Volvo V40 i stanęło ostatnio na Carinie E, ponieważ spotkałem się z wieloma ciepłymi opiniami na temat tego auta. Po przejściach z moim ostatnim samochodem szukam czegoś niezawodnego, czegoś do czego nie będę musiał dokładać 5 tysięcy rocznie. Potrzebuję wygodnego samochodu, niezawodnego i ekonomicznego, czy Toyota Carina E będzie właśnie takim autem? Myślę o hatchbacku lub kombi z silnikiem benzynowy 1.8 lub ewentualnie 1.6, planuję kupno Toyotki z 96-97 roku bez LPG i założenie nowej instalacji. Podpowiedzcie mi proszę Szanowni Forumowicze czy to dobry wybór? Może jakieś inne sugestie?
Jestem młodym kierowcą z ograniczonym budżetem i nie mogę sobie pozwolić na kolejnego rzęcha. Przejechałem się już na trzech autach i na czwartym nie mam zamiaru. No może na dwóch, bo na Polonezie trudno jest się nie przejechać :D Nie mam się kogo doradzić, w rodzinie próbowałem, ale kończy się to próbą wciśnięcia mi Fiata.
Pozdrawiam
skowron
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Kielce

16 Cze 2008, 22:08

Carina według mnie nie będzie złym wyborem, bo jest to toyota, w tamtych latach ten koncern robił bardzo niezawodne auta. Omega także jest dobrym wyborem, a także accord. Poza tymi autami polecałbym rozważenie passata b4 - za około 10 k można znaleźć już bardzo dobry egzemplarz.

A tak z ciekawości: na jakich to autach się przejechałeś? :P
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

17 Cze 2008, 11:34

Martoro napisał(a):A tak z ciekawości: na jakich to autach się przejechałeś? :P


Przejechałem się na VW Jetta 1.6D i Nissan Primera 2.0D, nie dlatego, że są to złe auta, ale dlatego, że zawiedli ludzie, w zasadzie to nie ludzie tylko oszuści.

Jetta kupiona na giełdzie, od "handlarza" w dużym cudzysłowie, mówił, że to samochód wujka :) jeździła super przez 3 dni, potem wszystkie specyfiki wlane do silnika przestały działać, brak mi słów po prostu, to był mój drugi samochód po pierwszym Polonezie Caro, w którym na światłach musiałem trzymać gaz, hamulec i sprzęgło jednocześnie, żeby nie zgasł. Jetta przy ruszaniu też była niezła, puszczała taką chmurę czaro-siwego dymu, że jeździłem w kapturze, bo mi było wstyd przed innymi kierowcami. Nissan to szczególny przypadek, tu zawiódł mechanik, któremu pomyliło się i wlał mi do układu chłodzenia oleju napędowego zamiast płynu chłodzącego, toż to nie jego wina przecież, że w warsztacie w baniaku po Borygo znajdowała się ropa. Wszystkie gumowe części silnika rozleciały się w drobny mak. Oprócz tego samochód ma więcej szpachli niż blach.

Dlatego teraz właśnie, mam nauczkę, nie kupię samochodu na giełdzie, bez sprawdzenia w serwisie lub w dobrym warsztacie, nie kupie samochodu sam, bądź z rodzinnym "fachowcem", dlatego właśnie szukam pomocy na tym forum, bo chciałbym cieszyć się z następnego auta bardziej niż z poprzednich... Mam szczerą nadzieje, że mi pomożecie w wyborze
Pozdrawiam
skowron
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Kielce

17 Cze 2008, 11:35

Ja bym polecał Carinę, lub Accorda. W Carinie silnik 1.6. w odmianie Lean Burn spalającej ubogą mieszankę potrafi byc naprawdę oszczędny - w trasie ok. 5 litrów, w mieście 8, podobnie silnik 1.8. Accord jest trochę mniej oszczędny, ale za to lepiej się prowadzi. Oba są niezawodne, więc wybór to kwestia gustu. Dobre opinie zbiera też Carisma z silnikiem 1.6 (z silnikiem 1.8 opinie są dużo mniej pochlebne).
lewy84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Kraków

17 Cze 2008, 12:42

lewy84 napisał(a):W Carinie silnik 1.6. w odmianie Lean Burn spalającej ubogą mieszankę potrafi byc naprawdę oszczędny - w trasie ok. 5 litrów, w mieście 8, podobnie silnik 1.8.


Czy silnik o którym piszesz, czyli ten Lean Burn ma jakieś specjalne oznaczenie? Po czym mam poznać, że w danym egzemplarzu mam do czynienia właśnie z tym silnikiem? Jestem bardziej przekonany do 1.8, wydaje mi się, że 1.6 jest za mały do auta tej wielkości a różnica w spalaniu będzie niewielka, nie wiem czy słusznie mi się wydaje :?:

Jeszcze jedna ważna sprawa, która nie daje mi spokoju, wczoraj przeglądałem forum i spotkałem się z opinią, że Carina to nie japoniec, czy to prawda? Wiem, że powinienem podać link do tej wypowiedzi, ale za pierona nie mogę jej znaleźć, wyszukiwarka nie pomaga mimo, że pamiętam dużo szczegółów z tego posta.
Pozdrawiam
skowron
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Kielce