Toyota Corolla e11 - bierzące sparwy

20 Wrz 2009, 21:26

Witam
Posiadam toyote corolle e11 z silikiem beznynowym.Mam pytanko co ile powinno sie zmieniac pasek klinowy ,pasek od wspomaania i łancuch rozrzadu(bo taki znajduje sie w moim modelu).
Mam takze kolkejne pytanie bo cos sie dzieje podczas gdy auto jest nierozgrzane i krece go na obroty w granicach 1800 to wtedy zaczyna mi jakos dziwnie buczec.Dzieje sie to ttlko podsczas jazdy.Jak stoje i wciskam pedl gazu to buczenia niema?Co to moze byc??
Ostatnio edytowany przez robert00078, 20 Wrz 2009, 21:45, edytowano w sumie 1 raz
robert00078
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: szczecin
  • 21 Wrz 2009, 08:41

    Łańcucha się nie wymienia, paski jak są zużyte (ocena wzrokowa lub zaczną piszczeć).
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2671
    Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

    21 Wrz 2009, 08:46

    Kubuch napisał(a):Łańcucha się nie wymienia, paski jak są zużyte (ocena wzrokowa lub zaczną piszczeć).

    łańcuch rozrządu jak najbardziej się wymienia ;) ulega on naciągnięciu, zębatki ulegają wytarciu, przyjmuje się że 100-150 tysięcy spokojnie na łańcuchu można zrobić :wink:
    padający łańcuch można usłyszeć (czasem :mrgreen: )
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    21 Wrz 2009, 09:47

    pocieszny napisał(a):łańcuch rozrządu jak najbardziej się wymienia ;) ulega on naciągnięciu, zębatki ulegają wytarciu, przyjmuje się że 100-150 tysięcy spokojnie na łańcuchu można zrobić


    LOL na 150 tyś to w Focusie jest przewidziany pasek... Łańcucha się nie wymienia no chyba, że rzeczywiście będzie go słuchać ale to by musiał mieć z pół bańki przebiegu albo jakąś wadę fabryczną...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2671
    Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

    22 Wrz 2009, 19:46

    koledze pociesznemu chyba cos sie pomylilo:P chyba ze on zmienia co 100 tys :lol: a co do problemu to kiedy wymieniales filtr paliwa???
    kamilszczak01
     

    23 Wrz 2009, 22:00

    filtr paliwa wymieniałem jakies 4 miesiące temu.Od tego czasu przejechalem jakies 8 tys km.Moze to buczenie to cos z tlumikiem jakas dziurka lub nie trzyma sie dobrze i wpada w wibracje???
    robert00078
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Miejscowość: szczecin
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak sprowadzić swoje wymarzone auto z USA krok po kroku?
      Import auta z USA wymaga spełnienia szeregu formalności, które mogą przysporzyć nieco kłopotów osobom prywatnym podejmującym się tego zadania po raz pierwszy. Sprowadzenie samochodu z USA wymaga znajomości amerykańskiego ...