Toyota Corolla silnik 2-litrowy D4D Diesel z turbosprężarką

02 Sty 2012, 23:21

Ostatnio miałem okazję przejechać się autem zupełnie innym od tych którymi już jeździłem. Pierwszy raz wsiadłem do auta, które jest dieslem, ma turbo :D, alufelgi, tarcze z tyłu i 6-biegową skrzynię (której nie wykorzystałem w pełni :/)
Toyota Corolla X
Silnik 2-litrowy D4D (Diesel) z turbosprężarką
126 KM i 300 nM
6-biegowa manualna skrzynia biegów.
Zawieszenie podobno z Toyoty Avensis - o co chodzi to nie wiem, robiona na potrzeby firmy leasingowej. Przód średnio twardy, tył bardzo miękki, przez co auto jest lekko podsterowne. Testowałem na 4 letnich Bridgestone'ach, na ośnieżonym parkingu w górach - szaleństwo, no ale nie ja jestem właścicielem japońca.

Wrażenia "właściwe":
Zrobiłem kilka "ósemek" wokół dwóch aut i kilka bączków - czy było fajnie? NIEEEEE!
Mimo że, ręczny świetnie spełniał rolę blokady kół, to charakterystyka opon i zawieszenia zrobiła swoje, także "ślizganie" się bokiem obok innego auta nie robiło specjalnego wrażenia.

Nie wiem jaki jest sens umieszczania turbosprężarki bez Anti-Lag System w dieslu? Na małych obrotach auto wogóle nie ciągnęło (mimo, że diesel), przy dodaniu gazu włączało się turbo i auto przestawało kręcić bączki (poślizg przednich kół).

Auto ma bardzo długie przełożenia, na dość dużym, prawie pustym parkingu nie doszedłem do trzeciego biegu :shock: Przynajmniej skrzynia się tak nie tnie jak w Fordzie.

Hamulce OK, ale mogliby dać większe tarcze z tyłu :)

Zawieszenie nieseryjne, więc nie ma co się rozpisywać. W końcu to temat o Corolli, nie Avensisie.

Jakby ktoś miał doświadczenia z Corollą, to pisać, może tylko ja trafiłem na takiego "patola"?

PS Żeby było jasne, komfort podczas jazdy 5/5, do jazdy codziennej również 5/5, ale jazdę sportową oceniam na 3/5 ;)

EDIT:// Po powrocie do Focusa mogę stwierdzić, że w Corolli skrzynia biegów, sprzęgło i ukł. kierowniczy są wyśmienite.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Superb w nowym stylu
    Nowy Superb wprowadza ŠKODĘ na kolejny poziom w wielkim stylu. Nieziemski design rozpoczyna nową erę ŠKODY, czyniąc każdą podróż wyjątkowym wydarzeniem, a klasa premium właśnie stała się dostępna. Nowa ...