Toyota Corolla vs Seat Toledo pomoc

17 Mar 2013, 12:36

Witam szukam diesla do 18tys zł w miare świeżego i bez awaryjnego
robie rocznie ponad 25tys km wiec chyba diesel najlepszy , ewentualnie benzyna do zagazowania (z tym ze na zakup benzyny 15-16 tys , reszta na dobra instalacje)
mam 2 typy
1 . Toyota Corolla IX rocznik 2003+ 2.0 D4d 90 lub 116 koni
2. Seat Toledo II rocznik 2003+ 1.9 tdi 110 koni

ma ktos lub mial przyjemnosc uzytkowac te samochody i pomogl by w dokonaniu wyboru ??
lub moze ktos ma jakis inny samochod ktory mozna polecic
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

17 Mar 2013, 13:23

Z 2003r nie ma już corollek 90 KM 2,0 d4d. W tych powyżej 110KM były podobno problemy z turbinami, reszta standard czyli dwumasa i opcjonalnie wtryski. Szukałbym raczej 1,4 d4d i ewentualnie dokupił box-a ori.TTE będzie baaardzo oszczędnie, bezawaryjnie i w miarę sprawnie.


Nowsze mikro silniczki toyoty (potocznie przyjęte po VVTi) średnio dają się zagazować ponieważ jest problem z gniazdami zaworów. Oczywiście jeżeli będziesz od czasu do czasu używał PB to i tak spokojnie zrobisz te 100tyś.km. a sama głowica to koszt około 1000zł wiec bólu nie ma.
Z gazem raczej silnik 1,6 ponieważ 1,4 spali więcej niż 1,6.

Toledo TDI 1,9 jest też fajny ale musisz zgłębić temat samego silnika.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2013, 17:43

Ale porównujesz corolle do toledo czy corolle verso? Zwykła corolla to maluszek jest jak juz to verso porównuj z toledo.
Corolla w dieslu najmniej problematyczna jest 2.0 D4D 90KM. Mocniejsza wersja ma intercooler i on jest sprawcą możliwych problemów.
Pozatym auto ok i bez najmniejszych problemów.
Z tego co wyczytałem to diesle Toyoty srednio można podkręcić chipem.
Toledo 1.9TDI to znany silnik mozna jego chipować. Sama jednostka prosta, ale ma dośc wysilony rozrząd wiec trzeba się pilnować z serwisem.
Benzynki w Toyocie miewają problemy z katalizatorami, a tak sa ok.
Gazowanie jest dopuszczalne, ale po większym przebiegu na gazie może byc różnie wiec jak sam założysz instalke 100tys przelecisz pózniej z zaworami moze byc róznie.
Bo tam chyba jak dobrze pamietam sa szklanki albo płytki.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Mar 2013, 20:23

czytalem co nieco o tych samochodach
corolla interesuje mnie zwykla nie verso ale nie dopisalem ze w kombi wlasnie 2.0 d4d 90konna bez boxow i chipów bo potrzebuje samochod do dojazdow do pracy + wyjazdy z rodzina na weekend , raz w roku na wakacje itp.

dlatego tez szukam samochodu do codziennej jazdy w miare bez awaryjnego
co do toledo 1.9 tdi czytalem ze silniki dosc dobre ale patrzac na forum seata toledo dosc awaryjne sa te samochody , natomiast toyota ma dosc dobre opinie

a co mogli byscie polecic z innych w miare bez awaryjnych modeli ??
odrazu odrzucam wszystkie fordy , peugeota 307 oraz opla astre gdyż kumple w pracy maja wszystkie te modele i nie polecają

ogólnie skłaniam się ku japończykowi , dzis caly dzien spedzilem na czytaniu opini
po dzisiejszym dniu mam 3 typy
toyota corolla kombi , toyota avensis I z konca produkcji oraz nadal zastanawiam sie nad tym nudnym toledo II
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

17 Mar 2013, 23:31

bioly21 napisał(a):czytalem co nieco o tych samochodach
corolla interesuje mnie zwykla nie verso ale nie dopisalem ze w kombi wlasnie 2.0 d4d 90konna bez boxow i chipów bo potrzebuje samochod do dojazdow do pracy + wyjazdy z rodzina na weekend , raz w roku na wakacje itp.


Corolla e12 pewniak 2,0 d4d 90km będzie tylko 2002 verso/kombi lub 1,4 d4d(kombi)
Z tym power boxem to nie jest do końca tak ponieważ był oferowany oficjalnie w ASO przede wszystkim poprawiał bardzo odczuwalnie Nm i zmniejszał spalanie. LC 3,0d4d po boxe TTE palił nawet 2l mniej.

bioly21 napisał(a):ogólnie skłaniam się ku japończykowi , dzis caly dzien spedzilem na czytaniu opini
po dzisiejszym dniu mam 3 typy
toyota corolla kombi , toyota avensis I z konca produkcji oraz nadal zastanawiam sie nad tym nudnym toledo II


Corolla kombi już pisaliśmy jaki motorek.
Aven1 d4d będzie miał problem ze sprzegłem i opcjonalnie wtryski po tankowaniu w PL. Reszta nie zniszczalna ewentualnie tylko wymiany gum stabilizatora. spalanie 5,5l-7l. Wada jest to że wyjatkowo długo sie grzeje więc w zimę na krótkich dystansach spali 7l

Ale jeżeli chcesz coś super bezawaryjnego to Aven1 2,0 benz. przed lift. Elegancko znosi LPG, totalnie bezawaryjny, oszczędny spalanie na poziomie 8-10LPG co w przeliczeniu na ropę daje mega wynik jak na spore kombi, nie ma problemu z dwumasą jest bez klekotania i w miarę szybko. Mam w rodzinie w sumie 3 Aveny i zawsze 2,0 16V. Jeżeli nie lubisz LPG to też nie ma tragedii bo w miescie normalnie jadąc spali 8-8,5l a w trasie 7-7,5 benzyny.
Proponuje Ci silnik 2,0 ponieważ 1,6 i 1,8 są na styk z pałerem a spalanie może mniejsze o pół litra.
W Avenach co 30 tyś km. będą do wymiany gumy stabilizatora, w benzynie może polecieć cewka ale nie dzieje sie to nagle i naprawa trwa 20 min koszt około 80 zł. W układzie kierowniczym nic nie robimy do 200-250tyś.km. Magiel do regeneracji po 350tyś.km. Amory do 250 spokojnie, mocowania górne mogą polecieć przy 250-300tyś, sprzegło jeszcze nigdy nie wymieniałem a najwięcej miałem 400 tyś. km. na zegarku. Co ciekawe auto dalej jeździ w eco taxi.

Co do seata nie będe się wypowiadał bo zrobiłem nim tylko 40 tyś km i wersją 2,0tdi.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Mar 2013, 00:30

mam mozliwosc kupienia vw caddy 2006 rok od pierwszego wlasciciela ktory ma go od nowosci przebieg udokumentowany 230tys silnik 1.9 tdi 75 konny w bardzo dobrych pieniadzach czy warto ?
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII