Toyota czy Ford co wybrać?

29 Gru 2012, 09:53

Witam. Chciałbym właśnie sprzedałem auto i chciałbym się zapytać co możecie mi polecić mam do wyboru dwa auta Toyota Corolla Verso 2.0 D4D z 2005r i Forda C-MAX 1.8 TDCI z 2008r. Przedział cenowy jest podobny ale wiekowo się różnią oba to diesle. Poniżej przedstawiam linki:

Toyota

[link do oferty na Allegro wygasł]

C-MAX

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Może ktoś miał styczność z takimi modelami i mógłby coś podpowiedzieć. Z góry dzięki za pomoc. :D
kamil1894
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 27 04 1984
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie Mam

29 Gru 2012, 10:30

Ojciec mój jeździ Verso,czasem też się przejadę, widoczność fajna bo siedzi sie dosyc wysoko,trzeba tylko uwazac na tylne slupki przy cofaniu bo one zaslaniaja dosc duzy obszar. Kupił nową w salonie w 2004r i do tej pory nic nie bylo przy niej robione jedynie chyba akumulator wymienial no i wiadomo elementy jak klocki itp. Nie wiem wlasnie jak jest z silnikami diesla od toyoty, ojciec ma 1.8 benzyna i ten silnik sprawuje sie idealnie, bardzo zwawy a spalanie nie duze. Dla mnie najwieksza zaleta jest to,ze chociaz nie jest malych rozmiarow to latwo ja "poczuc" przy manewrach,parkowaniu itp,a duzo mniejsze bmw ktorym jezdze przysparza troche klopotow przy parkowaniu bo nie moge sie okreslic ile mi miejsca zostało. Gdyby ojciec nie miał takiej to pewnie bym teraz kupił Verso bo to naprawde wdzieczne auto.
Sutener
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6 130
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

29 Gru 2012, 15:18

Dzięki wielki za odpowiedź, a może ktoś wypowie się na temat forda?
kamil1894
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 27 04 1984
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie Mam

04 Sty 2013, 19:51

Odnawiam temat, myślę że zdecyduję się jednak na forda c-max może są jakieś opinie na temat tego modelu z silnikiem 1.8 TDCI?
kamil1894
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 27 04 1984
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie Mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione?
    Wśród wielu kierowców można spotkać się z opinią, że w przypadku sytuacji awaryjnej – uderzenia w potencjalną przeszkodę (drzewo czy inny samochód), należy uderzyć bokiem auta. Nic bardziej mylnego! ...