Toyota Auris v Ford Focus - co wybrać?

20 Wrz 2020, 10:16

Szukam auta głównie do miasta, dlatego benzyna, w budżecie ok.30tys, z przebiegiem do 100tys km. Wybor padł na aurisa i focusa.
Auris 1,4/1,6 88/132KM w tej cenie raczej rocznik 2010-12
Focus 1,6 85/105KM w tej cenie roczniki 2011-13
Ktore bardziej polecacie, które trwalsze, z którym mniej problemów? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Osobiście raczej się skłaniam do Toyoty, natomiast wiąże się to z wyborem starszego auta 9-10 letniego. Ale może lepiej starszy zadbany Auris, niż młodszy Focus, bo Toyota to Toyota...?
Z góry dzięki za wszelkie rady!
cancona
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Wrz 2020, 11:42

Szukaj aurisa 1.6/1,8.

Co do wyboru ford vs auris temat jest prosty ford więcej bajerów mniej spokoju serwisowego szczególnie przy elektromechanice auris nuda/ubogo ale serwisowo spokojniej.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Wrz 2020, 12:27

Focusa polecam szukać 1.6 125 km. Też miałem podobne dylematy, jednak ceny Aurisa są zdecydowanie przesadzone, szczególnie, że dominują silniki 1.3. Szczerze mówiąc szukałem mazdy3, a skończyło się na Focusie z 2012r. Spełnia wszystkie wymagania, a ponad średnią na pewno wyróżnia się prowadzeniem. Mam też astrę J sedan 1.4t i jeśli chodzi o wykonanie, obsługę czy prowadzenie to Focus zdecydowanie wygrywa.
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

20 Wrz 2020, 12:53

Jak byś porównał te dwa auta jeśli chodzi o dynamikę jazdy? W którym jest głośniej? Mam na myśli wszystko, czyli tłumienie nierówności, nadkola, szum wiatru, silnika itp. Mam na myśli focusa i astrę.
Jak z wrzucaniem biegów? Gdzie jest krótszy skok lewarka?
rbkt666
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Miata NBFL
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Wrz 2020, 13:50

Focus 125 byłby lepszy, tylko w tej cenie z dostępnością trudniej, łatwiej dostać 105.

Ale dokładając parę tys. można mieć Focusa 125KM i to 5 letniego. Podczas gdy w tych granicach cenowych Auris 1,6 najmniej 8 letni.

Nie musi być to samochód bardzo wyrywny, ale tez powinien dawać przyjemność z jazdy. Ogólnie Focus jest dużo ciekawszy i wyglądem i bajerami. Auris to spokój i nuda...?
cancona
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Wrz 2020, 20:44

Na wstępie rada - nie trzymaj się tak kurczowo tych cyferek określających rocznik i przebieg (swoją drogą powodzenia w znalezieniu 10 letniego kompakta z przebiegiem max 100k). I tak kupujesz auto używane i nie ma znaczenia, czy to 2010 czy 2012r.

Rozpatrujesz bezpieczne (czytaj bezawaryjne) wersje silnikowe, więc w sumie skupiłbym się na własnych odczuciach, typu: Toyota nuda, delikatne odczucie tandety, wnętrze trącące mychą; Ford: lepsze prowadzenie, uczucie większej spójności i "mięsistości" auta, lubiące się dziać pierdoły w elektryce
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Wrz 2020, 19:32

Witam, ostatnio poszukuję aurisa i spodobało mi się jedno ogłoszenie. Czy ktoś bardziej "ogarnięty" mógłby spojrzeć na to swoim doświadczonym okiem?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z góry dzięki za sugestie!
Ostatnio edytowany przez mike, 25 Wrz 2020, 19:26, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek, możesz spokojnie go kontynuować
cancona
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Wrz 2020, 09:03

Na czarnym kolorze na zdjęciach ciężko coś zauważyć jak jest nie tak :) Tu jednak nic nie widzę podejrzanego. Plusem tego auta jest dosyć bogate wyposażenie jak na silnik 1.33. Sam silnik nie wiem czy wiesz coś na jego temat ale ogólnie jest bardzo oszczędny i ma wysoką kulturę pracy, a do tego bardzo dobrze współpracuje z instalacją gazową. Są jednak też z nim czasem problemy. W silniku potrafi wytrącać się osad jeżdżąc na olejach które mają w sobie dużo popiołu przez co możemy spodziewać się nieszczelności zaworów, głośniej pracy, stukania dochodzącego z silnika. Producent zalecał olej 0W20. Jednak problemów można uniknąć stosując też inne oleje niskopopiołowe, a z doświadczenia wiem że i takie które chronią lepiej silnik ale wtedy przy wymianie warto zrobić płukankę silnika i ten problem nie będzie występował. Minusem też jest wolne nagrzewanie się silnika aż złapie temperaturę roboczą swojej pracy.

Plusy to niskie spalanie w Aurisie można zejść w trasie nawet do 5L/100km a to wynik dobry. Bardzo dobrze sprawdza się tu szóste przełożenie w skrzyni które pozwala na trasie trochę oszczędzić paliwa i zmniejsz hałas silnika do akceptowalnych słyszalnych dźwięków :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34