Toyota Yariss Cross - czy warto ją kupić?

29 Sty 2023, 14:13

Witam Was. Mam pytanie. Chce zakupić toyotę variss Cross z 2022 roku z salonu hybryda 126koni wersja comfort. Czy możecie powiedzieć coś na temat tego auta? Może ktoś z was posiada? Opinie czytałem na internecie i prócz hałasu nic nie wyczytałem, ale mi to nie przeszkadza. Jazde próbną odbyłem podobało mi się.
Patrkos12
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Sty 2023, 17:42

Widziałem wczoraj, białą :) Mnie sie podoba :ok:
Jednakże myślę, ze narazie co do tego auta to podejrzewam, że trudno będzie cokolwiek powiedzieć o jego awaryjności, ponieważ jak dobrze kojarzę, to jest to zupełnie nowe auto, bo zaczęto je sprzedawać dopiero w w zeszłym roku.
Póki co, do wszystkiego co piszą w internecie różne portale, trzeba podchodzić z wielką rezerwą. Zarówno pod kątem awaryjności jak i tych dobrych rzeczy. Bo co można powiedzieć o samochodzie, który na rynku nie jest jeszcze nawet rok czasu?
Wiec póki co to jedynym powodem żeby kupić to auto może być wygląd ( jak się komuś podoba ) oraz wyposażenie ( a jest spore ). A i cena z wyposażeniem nie zwala z nóg.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Sty 2023, 17:57

Dziękuje za opinie. Jutro mam rozmowe i będe ją brał 5 lat darmowych napraw itd. Także zaryzykuje
Patrkos12
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Sty 2023, 20:23

Patrkos12 napisał(a): 5 lat darmowych napraw itd.


chyba źle to zrozumiałeś :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2417
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2023, 21:33

Jak źle zrozumiałem?
Patrkos12
Nowicjusz
 
Posty: 6

30 Sty 2023, 10:01

Patrkos12 napisał(a): 5 lat darmowych napraw

Chyba nie chcesz nam powiedzieć, że przez 5 lat będziesz miał za darmo naprawiane auto...Dowiedź się raz jeszcze konkretów. A przy okazji zapytaj ile będą cię kosztowały obowiązkowe przeglądy w ASO.
Patrkos12 napisał(a):Także zaryzykuje

Tutaj raczej nie ma co nawet wspominać o ryzyku. Kupujesz nowy samochód i ryzyko awarii jest takie samo jak przy innych samochodach. No i w końcu masz przecież gwarancję. Zapytaj na co i ile lat, bo to bardzo ważne, tym bardziej że ci chyba ktoś coś naopowiadał, a ty wielu rzeczy nie zrozumiałeś, albo nie dopytałeś.
Jak będziesz wiedział coś więcej to napisz. Bo sam się zastanawiam teraz czy kupić Peugeota 5008 czy tą Skodę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    V-ósemki w planach Lexusa. Jest nowy patent
    Lexus słynie z cenionych silników V8. Japończycy podkreślają też, że – mimo mody na zelektryfikowane napędy i systemy automatyzujące jazdę – zamierzają nadal produkować samochody dla wymagających entuzjastów ...

30 Sty 2023, 16:59

3 lata gwarancji jest na wszelkie zdzarzenia oraz 5 lat gwarancji związenej z silnikiem i tego typu sprawami. A serwisowanie 650 złoty.
Patrkos12
Nowicjusz
 
Posty: 6

30 Sty 2023, 20:30

Patrkos12 napisał(a):3 lata gwarancji jest na wszelkie zdzarzenia oraz 5 lat gwarancji związenej z silnikiem i tego typu sprawami. A serwisowanie 650 złoty.

No to jeżeli masz to na papierze, to ja bym brał i nie zastanawiał sie nad niczym...
Jednakże ja wiem zupełnie coś innego ( mam teraz na myśli hybrydę )
- 5 lat lub 100 tys km ( co nastąpi wcześniej ) gwarancji na układ hybrydowy, który obejmuje akumulator systemu hybrydowego wraz z komputerem nadzorującym jego pracę, główny komputer sterujący systemu hybrydowego oraz przetwornik i falownik systemu hybrydowego.
Gwarancję na układ hybrydowy można przedłużać co rok o kolejne 5 lat, jednakże warunkiem jest coroczny test akumulatora hybrydowego, za który trzeba zapłacić. Każdy test przedłuża gwarancję o rok lub 15 tyś km ( co nastąpi wcześniej ). Test kosztuje 225 zł. Oczywiście ten test trzeba przeprowadzać na każdym przeglądzie gwarancyjnym nawet w ciągu tych 5 lat.
Co do reszty samochodu, to gwarancja wynosi 3 lata lub 100 tys km w zależności co nastąpi wcześniej. Przeglądy należy wykonywać co 12 miesięcy lub co 15 tyś km, w zależności co nastąpi wcześniej.
Patrkos12 napisał(a):A serwisowanie 650 złoty.

A co to znaczy serwisowanie? Mnie chodzi o wspomniane wcześniej coroczne przeglądy gwarancyjne, które są obowiązkowe. W ASO Kraków, pierwszy przegląd gwarancyjny kosztuje 2089 zł. Pierwszy przegląd obejmuje wymianę oleju wraz z filtrem, wymianę filtra powietrza, test akumulatora 12V, test akumulatora hybrydowego i jeszcze jedna rzecz, której nie pamiętam.
Pierwszy przegląd gwarancyjny zwykłej Yaris Cross to koszt nieco ponad 1000 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sty 2023, 00:46

MotoAlbercik napisał(a):A co to znaczy serwisowanie? Mnie chodzi o wspomniane wcześniej coroczne przeglądy gwarancyjne, które są obowiązkowe. W ASO Kraków, pierwszy przegląd gwarancyjny kosztuje 2089 zł. Pierwszy przegląd obejmuje wymianę oleju wraz z filtrem, wymianę filtra powietrza, test akumulatora 12V, test akumulatora hybrydowego i jeszcze jedna rzecz, której nie pamiętam.
Pierwszy przegląd gwarancyjny zwykłej Yaris Cross to koszt nieco ponad 1000 zł.


Aaa to przepraszam nie zrozumiałem Ciebie. Dziękuje za odpowiedź i jednocześnie przyznaje Ci rację z gwarancją tak jak pisałeś tutaj
MotoAlbercik napisał(a): 5 lat lub 100 tys km ( co nastąpi wcześniej ) gwarancji na układ hybrydowy

Masz rację, ale ja szczerze nie zroibie 100 tys w 5 lat, a powwiedz mi po 5 roku moge dokupić gwarancję normalnie?
Patrkos12
Nowicjusz
 
Posty: 6

31 Sty 2023, 08:59

Patrkos12 napisał(a):po 5 roku moge dokupić gwarancję normalnie?
Na baterię hybrydową możesz później przedłużać co roku aż do 10 lat z tego co wiem. Przez pierwsze 5 lat jak dobrze pamiętam test baterii jest wykonywany co roku przy przeglądzie ale chyba za niego nie płacisz bo jest w ramach gwarancji ale to trzeba by było doczytać.
MotoAlbercik napisał(a):Pierwszy przegląd obejmuje wymianę oleju wraz z filtrem, wymianę filtra powietrza
To jest ciekawe bo jak w zeszłym roku patrzyłem to nie wymieniali filtra powietrza przy pierwszym przeglądzie. Pierwszy przegląd był tańszy od drugiego (przeglądy parzyste były sporo droższe).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

31 Sty 2023, 09:24

Patrkos12 napisał(a):powwiedz mi po 5 roku moge dokupić gwarancję normalnie?

Tak jak napisałem tu :
MotoAlbercik napisał(a):Gwarancję na układ hybrydowy można przedłużać co rok o kolejne 5 lat, jednakże warunkiem jest coroczny test akumulatora hybrydowego, za który trzeba zapłacić. Każdy test przedłuża gwarancję o rok lub 15 tyś km ( co nastąpi wcześniej ). Test kosztuje 225 zł.

Czyli jak minie 5 lat gwarancji na układ hybrydowy, którą dostajesz od producenta, to możesz ją przedłużać co rok do 5 lat max. Czyli co roku musisz jechać na przegląd, zapłacić 225 zł ( cena na dziś ) i masz przedłużoną o kolejny rok. Czyli 5 lat gwarancji darmowej i 5 lat corocznie odnawianej.
Rokiko napisał(a):To jest ciekawe bo jak w zeszłym roku patrzyłem to nie wymieniali filtra powietrza przy pierwszym przeglądzie. Pierwszy przegląd był tańszy od drugiego (przeglądy parzyste były sporo droższe).

Tak, jest filtr powietrza, tylko że w hybrydzie. Nie wiem jak w normalnym, bo ja dopytywałem głównie o hybrydę. Oczywiście połowę rzeczy zapomniałem, bo jak idziesz do salonu, to ci mówią o wszystkim, tylko nie o tym co najbardziej istotne i musisz sie sam dopytywać o wiele rzeczy. A najlepsze jest jak ci próbują wciskac kupę różnych ubezpieczeń, wogóle nie związanych z autem - od pobytu w szpitalu, od nieszczęśliwego wypadku, na leczenie, na rehabilitacje itd itd...
Jak ktoś chce kupić tą Toyotę i ma jakieś konkretne info, to piszcie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sty 2023, 10:30

MotoAlbercik napisał(a):Tak, jest filtr powietrza, tylko że w hybrydzie.
A widzisz Ja właśnie pisałem o hybrydzie. Ciekawe może co salon to inne podejście... Filtr powietrza był jako opcja dodatkowa na życzenie klienta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

01 Lut 2023, 12:55

Dobra ogólnie sytuacja wygląda tak, ja kupuję mam już zamówiona Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrydę.
MotoAlbercik napisał(a):5 lat lub 100 tys km ( co nastąpi wcześniej ) gwarancji na układ hybrydowy, który obejmuje akumulator systemu hybrydowego
Dowiedziałem się dokładnie i tak to wygląda jak mówisz.
MotoAlbercik napisał(a):Co do reszty samochodu, to gwarancja wynosi 3 lata lub 100 tys km w zależności co nastąpi wcześniej. Przeglądy należy wykonywać co 12 miesięcy lub co 15 tyś km, w zależności co nastąpi wcześniej.

Wersja wyposażenia comfort i style. Jak chcecie więcej wiedzieć to dajcie znać.
Patrkos12
Nowicjusz
 
Posty: 6