Trzaski z tyłu

25 Cze 2023, 11:41

Zauważyłem pewien dziwny objaw, w momencie postoju jak trzymam hamulec lub mam zaciągnięty ręczny w trakcie skręcania kół słychać trzaski w tylnym zawieszeniu, bez hamulca nic nie słychać przy skręcaniu kół. Moje pytanie czy ktoś podejrzewa co to może być ? Myślałem że to trzaska z przodu i być może Macpherson ale zdecydowanie z tyłu i tylko na hamulcu.
sprinter1989
Nowicjusz
 
Posty: 3

26 Cze 2023, 10:21

Musi się ktoś przysłuchać skąd one dochodzą. Najlepiej by było z kanału bo wtedy jesteś w stanie najlepiej coś takiego zlokalizować.

Co to za samochód? Jest tam belka z tyłu? Jaki masz tam układ hamulcowy z tyłu, tylko tarcze i klocki, tylko bębny i szczęki czy tarczobębny klocki i szczęki?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

26 Cze 2023, 10:41

Seat Leon 2 1.6 102km rocznik 2006.
Belka w porządku robiłem teraz pełną konserwację podwozia razem z profilami zamkniętymi. Tarcze i klocki.
sprinter1989
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Cze 2023, 09:17

sprinter1989 napisał(a):Myślałem że to trzaska z przodu i być może Macpherson ale zdecydowanie z tyłu i tylko na hamulcu.
W MacPhersonie czasem sprężyna strzela jak łożysko stoi. Skoro wiesz ze to ewidentnie z tyłu to sam pewnie tego nie namierzysz jak wspomniałem musi ktoś z tyłu posłuchać skąd dochodzą te dźwięki. Masz jeszcze jedną opcję podjedź na stację diagnostyczną na szarpaki może tam coś wyjdzie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy egzemplarz Toyoty Supry trafi na aukcję
    Nowa Toyota Supra 2020 w wersji produkcyjnej zostanie pokazana światu po raz pierwszy 14 stycznia 2019 roku na targach motoryzacyjnych w Detroit. Pięć dni później zakończy się aukcja pierwszego na amerykańskim rynku ...