Trzeba malować cały czy są inne sposoby

Trzeba malować cały czy są inne sposoby

03 Lis 2010, 14:18

Witam,
właśnie parę godzin temu zahaczyłem zderzakiem o płot i teraz zostało trochę farby z płotu i uszkodziłem lekko lakier na zderzaku. Teraz moje pytanie czy muszę jechać do lakiernika i malować cały zderzak od zera czy są jakieś metody aby to naprawić, "wypełnić te luki w lakierze"?
Mary$
Nowicjusz

Miejscowość: 3miasto

Re: Trzeba malować cały czy są inne sposoby

03 Lis 2010, 14:40

Możesz pomalować tylko tą częśc, którą obdarłeś. Ale jak to będzie wyglądało? Zazwyczaj maluje się cały element od nowa, dobierając kolor lakieru komputerowo. Chodzi o to, że lakier na samochodzie, a nowy lakier w pojemniku ma inny odcień. Skłaniaja się do tego warunki atmosferyczne takie jak deszcz, słońce, mróz itd.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Trzeba malować cały czy są inne sposoby

03 Lis 2010, 15:32

Mary$ napisał(a): Teraz moje pytanie czy muszę jechać do lakiernika i malować cały zderzak od zera czy są jakieś metody aby to naprawić, "wypełnić te luki w lakierze"?

To czy pojedziesz do lakiernika zależy tylko od Ciebie . Natomiast czy lakierować cały zderzak to zależy od lakiernika i od wielkości uszkodzenia . Nie jest też obojętny kolor . Niejednokrotnie robiłem takie obcierki malując 1/3 zderzaka . Oczywiście stosując odpowiednie środki i materiały do zatuszowania przejścia stary- nowy lakier . Przy dość sporej różnicy odcienia konieczne jest cieniowanie elementu sąsiedniego . Najczęściej jest to przedni błotnik . To tak przy założeniu że ma nie być śladu . Zawsze możesz to zatuszować domowym sposobem - pędzelkiem .
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...
    Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      GTP Light