Turbosprężarka Fiat bravo 2 1.9 JTD 120KM 88kW

27 Kwi 2023, 20:27

Cześć,
Zastanawiam się nad włożeniem do mojego fiacika jakiejś lepszej turbosprężarki niż jest fabrycznie (samochód kupiony parę dni temu, był ewidentnie robiony na sportowy, karbon na masce i dachu, wielki wydech, 225/45/17 itp, itd).
Moje pytanie brzmi:
Jaka turbina byłaby najodpowiedniejsza (tak do 2-3k zł, wiem że jakieś lepsze/większe chodzą po 6k+) oraz nie powodowałaby żadnych problemów.
Średnio znam się na motoryzacji (oczywiście turbina byłaby wkładana przez znajomego tunera, który nie był w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie) i nie wiem czy za duża turbina może zniszczyć silnik czy coś w tym stylu, fajnie by było jakby ktoś mógł mi ładnie i jasno przedstawić jak dobierać turbinę do samochodu.
Dodatkowo oczywiście chciałbym mapować samochód na 140+km.
Dodatkowe pytanie, jak wrzucę do tego blow off (sutututu...) to nie walnie to wszystko?
Noaim
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 28 Kwi 2023, 08:29

    W pierwszej kolejności należałoby auto zhamować sprawdzić co tam reprezentuje, może już jest po jakimś programie, jak nie zrobić program na tym co jest i to wystarczy bo wkładanie do Daily chińskiego turbo które da efekt marny jest bez sensu według mnie.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16208
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    28 Kwi 2023, 08:36

    Polecę z nim na hamownie po zrobieniu rozrządu.
    A jakbym chciał dobierać jakąś lepszą turbinę to czym powinienem się kierować przy wyborze do tego silnika?
    Czy to nie ma znaczenia i mogę wrzucić jakąkolwiek np z TurboWorks za 3600?
    Noaim
    Nowicjusz
     
    Posty: 3