Typowe babskie autko. Kwota maksymalna 42 tysiące.

03 Mar 2014, 12:41

Cześć

Dobrze to inaczej się zapytam gdyż ten temat fiat-bravo-ii-kwota-35tys-na-co-zwrocic-uwage-vt72716.htm został praktycznie bez odpowiedzi. Jaki polecacie samochód dla młodej dziewczyny, która ma niespełna 22 lata. Kwota, jaką przeznaczam w dniu dzisiejszym to powiedzmy 35-40 najwyżej 42 tysiące. Żona uparta jest na Fiata Bravo II. Mi natomiast w oko wpadł VW Eos bądź MINI COOPER. Co możecie powiedzieć mi na temat tych samochodów? A może podsuniecie coś innego? Tylko żadne BMW, Audi, Opel, Nissan i inny VW prócz tego, co napisałem wcześniej :mrgreen:

A może jest tu jakaś dziewczyna która się wypowie :)
fredi
Początkujący
 
Posty: 86
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Rover;25,45,75,MG ZT, Acura TL
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
0

03 Mar 2014, 14:05

To auto ma być dla Ciebie czy dla niej, bo jak dla niej to kup to co jej się podoba, bo Bravo to porządne auto, VW Eos to pomyłka dlatego został wycofany i nie będzie następcy, a w Mini płacisz za znaczek i ma silnik 1,6 do niczego
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

03 Mar 2014, 15:44

Ja też jestem za Bravo. Najlepsze z tych 3 i najwięcej wytrzyma :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
1

03 Mar 2014, 16:13

Juz sie wypowiedzialem w poprzednim temacie, autka ktore podales to nie jest konkurencja dla bravo, dla punto co najwyzej. Oczywiscie mini to segment premium, ale pytanie na ile istotny jest znaczek, a na ile rzeczywista wartosc samochodu.
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
1

03 Mar 2014, 16:23

Jeep Grand Cheerokee .
W Stanach matki wożą tym dzieci do szkoły .
Ostatnio edytowany przez mihau, 03 Mar 2014, 16:24, edytowano w sumie 1 raz
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0

03 Mar 2014, 16:28

skoro rover byl za duzy to mysle ze Jeep tym bardziej bedzie :wink:
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Volkswagen Golf GTI - produkcja seryjna
    Legenda powraca: seryjny, Golf GTI opuścił linię montażową fabryki Volkswagena w Wolfsburgu. Premierowe auto to pięciodrzwiowy GTI z pakietem Performance w kolorze czerwonym Tornado ze sportowymi fotelami w klasyczną kratę ...

03 Mar 2014, 16:29

Yankee nie zwracaj uwagi na tego trola
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

03 Mar 2014, 17:00

Samochodzik dla żony, dlatego szukam coś kobiecego i powiedzmy „łatwego” do prowadzenia. Czyli tak po prawdzie to jednak dobrze wybrała? Z Bravo nie powinno być problemów? Mi nie zależy na znaczkach. Na pewno nie. Bardziej na bezawaryjności no i żeby było jak to się mówi po „fachowemu” :oops: dobrym kącie skrętu? Żeby jakoś tak mogła w miarę wyrobić na parkingach. Prawko ma od 6 miesięcy a ja głupi posłuchałem i dałem długaśnego Rovera 75 gdzie nawet cofać trudno, bo tyłu nie widać. To już nie będę się wysilał i szukał na siłę czegoś innego tylko poszukam Fiata. Bardzo Wszystkim dziękuję.

Yankee
wiem, że mi wyjaśniłeś, że lepiej brać diesla, ale czy mi się to opłaca? Powiedzcie mi czy robiąc dziennie powiedzmy 50-70 km lepiej brać dieselka czy benzynkę? Raczej większość czasu samochód będzie poruszał się na zatłoczonych miastach, więc nie wiem, co byłoby lepsze?

mihau napisał(a):Jeep Grand Cheerokee .
W Stanach matki wożą tym dzieci do szkoły .

Tak dam jej Jeepa i jak wsiądzie to całkiem zginie za kierownicą :mrgreen: a jak będzie chciała zaparkować to skosi wszystko dookoła :naughty:
fredi
Początkujący
 
Posty: 86
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Rover;25,45,75,MG ZT, Acura TL
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
0

03 Mar 2014, 17:05

zdecydowanie benzyna, bo diesel w mieście będzie się dusił, a filtr DPF zapychał

a może coś z tego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

03 Mar 2014, 17:24

fredi napisał(a):Cześć

Mi natomiast w oko wpadł VW Eos bądź MINI COOPER. Co możecie powiedzieć mi na temat tych samochodów? A może podsuniecie coś innego? Tylko żadne BMW, Audi, Opel, Nissan i inny VW prócz tego, co napisałem wcześniej :mrgreen:

Mini Cooper ? Jeśli celujesz w segment premium to moż to : [link do mobile.de wygasł] ?
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0

03 Mar 2014, 17:32

mihau napisał(a):Jeep Grand Cheerokee .

mihau napisał(a):Mini Cooper ? Jeśli celujesz w segment premium to moż to : [link do mobile.de wygasł] ... 89271.html ?

Doigrałeś się. Ostrzegałem Cię ostatnio żebyś nie żartował z pytających ale jak widać nie podziałało.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

03 Mar 2014, 17:46

Nie wiem jak kwotowo ale skoro żonce podoba się Fiat bravo - może watro rzucić okiem na Lancie Deltę? W sumie to jeden kij tyle ze Lancia jest bardziej luksusowa, wykonana z lepszych materiałów i wg mnie ładniejsza. Inne propozycje - Citroen ds3 ( tutaj też zbytnio nie orientuje sie w cenach ale w tym budżecie cos znajdziesz ) , Alfa Romeo MiTo ( grande punto w ladniejszym opakowaniu ), z mniejszych Fiat 500
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14070
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

03 Mar 2014, 18:24

fredi napisał(a):Yankee wiem, że mi wyjaśniłeś, że lepiej brać diesla, ale czy mi się to opłaca?

A gdzie ja napisalem ze lepiej brac diesla??
Jesli ma byc diesel to bravo jest dobra opcja bo ma fajny malo awaryjny 1,9 jtd 8v.

Ale nawet malo awaryjny diesel bedzie drozszy w obsludze od silnika benzynowego. Jak do miasta to tym bardziej lepiej benzynka (jak dla mnie + lpg), chociaz akurat 1,9 jtd nie na dpfa, wiec nie jest tak zle. W przypadku bravo diesel ma ta przewage ze jest w czym wybierac na rynku wtornym - benzynki sa drozsze, bo podaz mala (nie liczac podstawowego silnika 90km).

Delta to lepiej wykonczone bravo - pytanie czy ze wzgledow estetycznych warto doplacac kilka/kilkanscie tysiecy.
Podobna sytuacja jest z Mito - jest na podlodze Grande Punto, chociaz design bardzo fajny i mi sie kojarzy z typowym autem dla kobiety. Ja na pewno wybralbym bravo, bo jest o niebo praktyczniejsze i bardziej ekonomiczne, ale jakbym byl kobieta to kto wie co bym wybral... :)
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

03 Mar 2014, 18:32

Yankee napisał(a):chociaz akurat 1,9 jtd nie na dpfa
Jak to nie ma :?: Chyba pomyliło Ci się :yes:
Z kobiecych i bajeranckich samochodów jest jeszcze Opel Adam ale musiałbyś dołożyć z 4-5k
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

03 Mar 2014, 18:36

Yankee napisał(a):Podobna sytuacja jest z Mito - jest na podlodze Grande Punto, chociaz design bardzo fajny i mi sie kojarzy z typowym autem dla kobiety. Ja na pewno wybralbym bravo, bo jest o niebo praktyczniejsze i bardziej ekonomiczne, ale jakbym byl kobieta to kto wie co bym wybral...

Starłem wczuć się w kobietę i stąd moje propozycje :D chociaż deltą i MiTo sam bym jeździł
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14070
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0