Umowa sprzedaży auta

14 Gru 2017, 09:35

Siema!

Wbijam bo mam dwa pytanka w sumie takie szybkie ale może się przydać innym taka wiedza a nigdzie w necie nie znalałem ani grosza opinii o tym. Pierwsze pytanie jest takie czy lepiej samemu sporządzić umowę w sensie w wordzie napisać i wydrukować czy poszukać w necie szablonu? Coraz więcej się pojawia nawet jakichś generatorów jak ale czy to gra warta świeczki?

A drugie pytanie, to czy przy zakupie droższej fury w sensie za 100k ale używanej to umowa powinna być jakoś "lepiej" sformułowana bardziej tak prawniczo czy to wszystko jedno? Przy wydatku tak wielkim musze mieć pewność że nikt mnie nie zrobi w... balona.
monika8811
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 25 05 1930
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mercedes W124
Silnik: 3.0D
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1987

14 Gru 2017, 11:00

Umowa może być pisana nawet ręcznie, nie ma to żadnej różnicy. Ważne aby były wyszczególnione wszystko 8 pkt.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...
    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...