Umycie silnika z oleju

18 Sie 2018, 12:27

Cześć!

Miałem duży wyciek bo leciało z pokrywy zaworów i z miski. Cały silnik był w oleju. Mieszkam w małej wiosce gdzie nie ma nigdzie w okolicy myjni samoobsługowej ani w ogóle myjni ręcznej tym bardziej aby umyć silnik.

Mam taki opryskiwacz ręczny - wlałem tam... Nie wiem - z 10litrów wody? Może 5? 5 to minimum.

Do tego całkiem dużo szamponu samochodowego i... Ciężko powiedzieć ile, ale 20 ml? 50? Na pewno nie więcej niż 100ml ACETONU.

Po fakcie tak mnie dręczyło czy aceton nie niszczy gumy, uszczelek. Różnie to wyczytałem. Aceton to węglowodór, a te są niby dla gum bezpieczne. Ale to rozpuszczalnik jednak.

Pasek od alternatora jest nowy więc jemu raczej nic się nie stanie. Ale drugi pasek jest starszy.

Czy taka ilość może doprowadzić do uszkodzenia czegoś / zerwania podczas jazdy?

Pytam całkowicie poważnie i błagam, bez śmiechu pisanego tutaj. Chcę jechać 1500km i kurcze trochę się teraz - powiem klasykiem - cykam :(
KrólMondeo
Obserwowany
 
Posty: 1

18 Sie 2018, 14:22

nic się nie stanie,możesz spokojnie jechać aceron z wodą nie rozpuści żadnej gumy czy plastiku.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16107
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale 1963 rok
    Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale miała silnik z dwoma wałkami rozrządu o pojemności 1600 cm3 - wersji samochodu o tej samej nazwie - Giulietty, zaprojektowanej przez Franco Scaglione dla firmy Bertone na nadwoziu z krótkim ...
    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...