Usunięcie rdzy na podwoziu

28 Kwi 2023, 13:06

Odświeżam, bo zajrzałem dzisiaj pod podwozie ... Na pracach blacharskich się nie znam, podobnie jak na motoryzacji, więc będę pytał o sprawy, które dzieci mechaników wiedzą od przedszkola. Czy jest sens zamalować rdzę samym odrdzewiaczem (np. Polrustem) i tak zostawić? Czy muszę to potem malować podkładami, barankami itp? Nie mam podnośnika warsztatowego, ani kanału (garażu też nie posiadam), jedynie żabę. Każda praca od podwoziem będzie wykonywana w bardzo niewygodnej pozycji leżącej, a do niektórych miejsc w ogóle się nie dostanę. Najbardziej pasowałby mi preparat w sprayu, coś w stylu "prysnąć i zapomnieć". Jest coś takiego?
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Kwi 2023, 14:58

Henk napisał(a):Czy jest sens zamalować rdzę samym odrdzewiaczem (np. Polrustem) i tak zostawić?
nie ma sensu.
Nie masz sprzętu ale garaż czy kanał można sobie wynająć bez problemu, jakbys podzwonił po znajomych to napewno okażę się że ktoś może Ci coś takiego udostępnić.

Im więcej warstw dasz na polrust czy co tam użyjesz to rdza będzie miała mniej możliwości na rozprzestrzenianie się. minimum to konwerter rdzy a na to jakaś czarna farba, np unikor.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Maj 2023, 08:22

Do usuwania rdzy szlifierka i ,,włosy murzyna,, fmy M3,są jej różne rozmiary,rewelacja,bardzo wydajne,na rdzę powierzchowną w miejscach ,sądzę nic lepszego nie ma od Kortanina F,jedyny minus trzeba uzywać pistoleta,5 l ok.100 zł wraz z k.w,jeśli rdza jest juz perforacyjna,to niestety,tylko piaskowanie i spawanie,szkoda jakichkolwiek materiałów..Są swietne neutralizatory rdzy w sprayu,np.holenderski MOTIP,odrdzewiacz na bazie silikonu,efekt podobny do Kotanina,no ale cena zupełnie inna.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

06 Maj 2023, 08:51

Mi od kortanina kilka razy farba się odkleiła, może teraz coś się zmieniło ale kiedyś to był najgorszy produkt według mnie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Maj 2023, 09:02

Chyba muszę to zlecić jakiemuś konkretnemu warsztatowi :?
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007