Jak walczyć z rdzą samemu?

12 Kwi 2023, 21:08

Panowie i Panie, mam trochę rdzy na aucie i zastanawiam się, czy mogę coś z tym samemu zrobić. Generalnie autem chcę pojeździć jeszcze maks rok, więc nie chce wydawać na blacharza czy wymianę elementów. Na estetyce też mi przesadnie nie zależy. Sytuacja wygląda mniej więcej tak:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Trochę na progu, więcej na drzwiach. Raczej bez ubytków.
Czy jestem w stanie ogarnąć coś samemu jakimś odrdzewiaczem, a potem po prostu zamalować to lakierem w sprayu? Macie jakieś środki do polecenia? Pod jakim hasłem szukać w internecie? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły. :)
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

13 Kwi 2023, 08:48

Można to też zrobić w miarę estetycznie. Najtaniej to poprostu to usunąć tarczą listkową, poprawic szczotą drucianą na krążku, na to konwerter / neutralizator rdzy, podkład i farba.
To wersja najtańsza, da się zrobić trochę lepiej ale będzie to mniej opłacalne.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16251
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Kwi 2023, 09:29

Po ogarnięciu jak wspomniał @Kao możesz pomalować pod kolor do rantu i nie będzie się tak rzucać w oczy lub można też na koniec położyć jakiś plasti dipp w formie gumy. Na pewno trzeba dobrze oczyścić te miejsca z rdzy, a nie wiem czy tam w dwóch miejscach już nie będzie dziury patrząc na spuchnięcie lakieru.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

13 Kwi 2023, 19:52

A podrzucilibyście linki do jakichś konkretnych produktów, albo może znacie jakieś tutoriale, gdzie coś fajnie pokazują?

Po riserczu myślałem, żeby użyć APP R-STOP na rdzę - rozumiem, że najpierw powinienem ją trochę zeszlifować przed aplikacją? I potem po wyschnięciu na drugi dzień myślałem o takim zestawie w odpowiednim kolorze do malowania: [link do oferty na Allegro wygasł]

Dobrze rozumuję? ;)
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

13 Kwi 2023, 20:47

JerryLee napisał(a):rozumiem, że najpierw powinienem ją trochę zeszlifować przed aplikacją?
dobrze rozumujesz. Zestaw na tuszowanie może byc obojętnie jaki. I tak nikt nie wie co jest w środku.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16251
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyposażenie na każdą wyprawę
    Jak przetrwać samochodową wyprawę w teren, do leśnej głuszy lub… na kemping? Jesteśmy coraz wygodniejsi i chcemy ułatwiać sobie życie. Nawet, jeśli pragniemy spędzić kilka dni jak Bear Grylls, możemy przy tym podarować ...
    Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...