Usuwanie ptasich odchodów

11 Cze 2022, 18:37

Witam
W okolicy lata mnostwo gołębi... co za tym idzie masywnie obsrywają wszystko w tym auta. Po jednej nocy mialem zasrana cala maske. Najgorsze ze nawet jak chce je od razu zmyc to sie nie da. Od razu sie wzerają. Myjnia bezdotykowa tez nie daje rady.
Czy sa jakies srodki ktorymi te kupy rozpuszcze ? W wodzie sie nie rozpuszczaja...
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Cze 2022, 07:44

Takie odchody trzeba szybko usuwać z lakieru. Jak nie możemy tego robić i zastaniemy je już zaschnięte na lakierze to najpierw trzeba je namoczyć tzn. najlepiej spryskać specjalnym środkiem do usuwania ptasich odchodów z lakieru (na rynku jest ich sporo). Jednak tu możesz też sam zrobić sobie taki płyn który powinien pomóc. Kupujesz szampon do mycia samochodu z neutranym PH i rozrabiasz go z wodą następnie wlewasz do jakiegoś atomizera i tyle. Zawsze możesz możesz go wozić w samochodzie, a do tego warto mieć jeszcze takie husteczki nawilżające. Jak zastaniesz ptasie odchody na lakierze to musisz je spryskać (najlepiej zrobić to w cieniu, nie na palącym słońcu), odczekać chwilę i zetrzeć. Jak za pierwszym razem nie zejdzie to trzeba powtórzyć operację.

Druga sprawa to sam lakier. Warto go zabezpieczyć nawet jakimś woskiem przez co pojawiające się na nim odchody będą łatwiej zmywalne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

12 Cze 2022, 10:09

Też miałem kiedyś ten problem. Tylko u mnie było łatwiej, bo mogłem auto stawiać w innym miejscu. Ale co najmniej raz w miesiącu myłem auto, po którym nakładałem wosk ( ręcznie ) z K2. Trzeba się troszkę namachać, ale efekt był naprawdę dobry. Z tym, że najpierw robiłem to woskiem na mokro Sped Wax i nie było to za bardzo skuteczne i potem robiłem już Spectrum. Po wytarciu lakier robił się śliski i woda elegancko po nim spływała. Oczywiście nakładanie tego wosku musi być robione na chłodną maskę, nie nagrzaną od słońca. Od razu dopowiem, że mycie na myjni z woskowaniem nic nie dawało. Wydaje mi się, że ten wosk na myjni to zwykła ściema. Potem jak mi ptaszek narobił i to wyschło, to spryskiwałem to Nuta z K2, czekałem jakąś minutkę i wycierałem chusteczką do usuwania odchodów z AutoLand. Wycieranie chusteczką bez wcześniejszego namoczenia i odczekania nic nie dawało. Bez woskowania po umyciu było o wiele ciężej usunąć to cholerstwo. Być może całą robotę robił ten wosk, bo karoseria robi się wtedy śliska i te odchody chyba nie przywierają do lakieru tak mocno.
Produkty K2 i Autoland to tylko moje zdanie, żeby ktoś nie potraktował to jako reklamy. Być może są podobne produkty innych firm, które są lepsze. Ja jakoś zawsze albo K2 albo Autoland i jestem zadowolony. Ale może to być tylko moje odczucie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Cze 2022, 11:16

Co do wosków miękkich które bardzo fajnie i lekko nakładają się i dają dobry efekt utrzymując się przez około 3 m-c to soft99 Pearl metalic. Od dawna go stosuje i efekt mogę potwierdzić.

Masz jeszcze jedną opcję przykrywać auto plandeką jak parkujesz tam gdzie masz problem z tymi ptasimi odchodami.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gdzie nie warto tankować LPG? Wysokie ceny Autogazu!
    Miałem okazję w weekend wybrać się w góry a dokładniej w Karkonosze. Podróż oczywiście z Warszawy trasą A2 następnie A1 i S8, a dalej kawałek A4. Ceny w Warszawie LPG były na poziomie 2,10 - 2,18zł. Jednak na ...
    Ustąp pierwszeństwa na przejściu dla pieszych
    Choć główną funkcją przejścia dla pieszych jest umożliwienie bezpiecznego przedostania się na drugą stronę ulicy, to właśnie na pasach ginie najwięcej pieszych – w 2018 r. w takich okolicznościach śmierć poniosło ...