Uszkodzone kabelki od czujnika ciśnienia oleju

Uszkodzone kabelki od czujnika ciśnienia oleju

08 Lis 2019, 00:46

Witam, mam problem. W moim aucie świeci dioda ciśnienia oleju, wiem, że mogą to być panewki lub jakieś inne rzeczy ale silnik chodzi dobrze,zero stuków ani ja zimnym ani ja ciepłym. Odkryłem że kabelek przy czujniku jest po prostu zerwany i wisi dosłownie na włosku i może to być przyczyną tego że wyskakuje ta kontrolka ?
Patrykos
Nowicjusz

Zdjęcia: 1

Re: Uszkodzone kabelki od czujnika ciśnienia oleju

08 Lis 2019, 09:28

Może to być wina kabelka
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

08 Lis 2019, 13:30

Patrykos napisał(a):Odkryłem że kabelek przy czujniku jest po prostu zerwany i wisi dosłownie na włosku i może to być przyczyną tego że wyskakuje ta kontrolka ?
Tak, to najprawdopodobniej będzie problemem. Wymień przewód i załóż nowy konektor i sprawdź. Powinno pomóc :)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

08 Lis 2019, 15:31

A gdzie taki przewód można kupić?
Patrykos
Nowicjusz

Zdjęcia: 1

08 Lis 2019, 16:22

Patrykos napisał(a):A gdzie taki przewód można kupić?
W pierwszy lepszym sklepie elektrycznym :) dopasujesz sobie pin i grubość kabelka tylko musisz zobaczyć z drugiej strony jak wygląda podłączenie. Czasem jak idzie do wiązki to problemem jest jego wyciągnięcie w całości to wtedy obcinasz tam gdzie jest w dobrym stanie łączysz lutując, następnie zabezpieczasz połączenie i tyle.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie? Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie?
    Samochody hybrydowe i elektryczne segmentów A i B to dla wielu kierowców idealne rozwiązanie do miasta. Oferta zelektryfikowanych aut miejskich staje się coraz bogatsza, a ich ceny bardziej akceptowalne. Rozważając ...
    Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami
    Samochody wyposażone w silnik Diesla stają się coraz mniej popularne, a ich udział na rynku globalnym – po raz pierwszy w historii – spadł w tym roku do poziomu poniżej 50 proc. Równocześnie zyskują auta ...

•