UWAGA PIRAT ! - masakra...

czy policjanci powinni odpowiadać za naruszanie przepisów pojazdem nieoznakowanym nie jadącym na sygnale?

tak
30
70%
nie
13
30%
Razem głosów : 43

UWAGA PIRAT ! - masakra...

23 Sie 2009, 12:14

Ostatnimi czasy oglądałem sobie to cudo TVN TURBO`wskiej telewizji i pytanie do ludzi.Powiedzcie mi dlaczego policja w naszym kraju to takie dno? Dlaczego gdy zauważą wykroczenie to nie zareagują natychmiast tylko czekają i zbierają kolejne,żeby nabić jak największy mandat? Oczywiście pozostaje kwestia sporna rozumienia słowa "wykroczenie",ponieważ zupełnie nie rozumiem jak może być ograniczenie do 90 na pustej prostej,dodajmy świeżej(bez dziur) drodze oddalonej od zabudowań i na którą nie działają żadne stałe negatywne warunki pogodowe i środowiskowe oraz gdzie nie ma natłoku miejskiej dżungli...jechać bezpiecznie to nie znaczy zgodnie z przepisami,bo jeśli tak to ustawmy wszędzie ograniczenie do 30..przecież to chore..bezpieczna jada to dostosowanie odpowiedniej prędkości do warunków jazdy,ale nie przez narzucenie kierowcy prędkości tylko przez nauczenie go logicznego myślenia już w czasie kursu. Poza tym dlaczego policjanci z tego programu nie są ciągnięci do odpowiedzialności karnej? dlaczego? otóż,jeśli się dobrze przypatrzymy to nagrywając kolejną biedną osobę,która jedzie pustą dobrą drogą 120 czy też szarżującego 150 biznesmena w gęstym ruchu przecinającego podwójne ciągłe i wyprzedzającego na skrzyżowaniach da się zauważyć bardzo ciekawą rzecz..
policja jadąc nieoznakowanym radiowozem (przypominam ,iż pojazd nieoznakowany bądź oznakowany ale nie jadący na sygnale nie jest pojazdem uprzywilejowanym,jest więc jak zwykły uczestnik ruchu drogowego zobowiązany do przestrzegania wszystkich przepisów ruchu drogowego) łamie podobnie jak osoba,którą "prześladują" kolejne przepisy.
Skoro prawo jet równe dla wszystkich to proszę ukarać policjantów kierujących tymi pojazdami odpowiedniej wysokości mandatami oraz punktami karnymi.
I co się okaże? że nagle większość naszych cudownych stróżów prawa może sobie podetrzeć swoje prawa jazdy o kant tyłka,bo wsiedliby do radiowozu już tylko jako pasażerowie...
Komentujcie to jak chcecie ale dla mnie policja to jak księża...mało kto jest z powołania-tu liczą się pieniądze i "prestiż"..a jak się nie ma w głowie i nie chce robić,to zawsze można wskoczyć mundurek.....
p.m.s.n. - policji mówimy stanowcze nie
p.m.s.n.
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Sie 2009, 11:45
Miejscowość: stąd

23 Sie 2009, 21:14

oj chyba kolego niezbyt dokładnie oglądał ten program. Ja oglądam prawie każdy odcinek i jestem jak najbardziej zwolennikiem tego programu jak również metod Polcji. A co do tej 90-tki, to uwierz że jest to wystarczająca prędkość do bezpiecznej jazdy - szczególnie dla tak początkującego kierowcy jak Ty. Ale by był bajzel na drogach gdyby przepisy nie ograniczały górnej granicy szybkości, a poza tym grabarze nie nadążali by z robotą.
Co do tego łamania przepisów przez nieoznakowany pojazd z wideorejestratorem - to jak to sobie wyobrażasz? Jakiś d...l ewidentnie ma gdzieś przepisy a Policja ma grzecznie 90-tką za nim popylać? Dawno nie czytałem takich głupot - chyba że jest to jakaś prowokacja.
jantar.lc
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 Kwi 2007, 08:30

23 Sie 2009, 21:16

To jak droga pusta, równa i sucha to już można przekraczać barierę dźwięku tak?
Poza tym zdefiniuj swoje słowa
pustej prostej, dodajmy świeżej(bez dziur) drodze oddalonej od zabudowań i na którą nie działają żadne stałe negatywne warunki pogodowe i środowiskowe oraz gdzie nie ma natłoku miejskiej dżungli

dla każdego prosta, świeża droga daleko od zabudowań to co innego... Chyba, że według Twojego myślenia na drogach krajowych powinny się znaleźć znaki ograniczające prędkość do 150 albo 130.
Albo w ogóle najlepiej zmieńmy przepisy i w kodeksie ruchu drogowego zróbmy wzmiankę, że na obszarze niezabudowanym dozwolona prędkość to 90km/h z wyjątkiem pustych prostych odcinków bez dziur oddalonych od zabudowań o 1000m, na którą nie działają żadne stałe negatywne warunki pogodowe i środowiskowe, na których to drogach można zapier****ć do bólu.
Gratuluje myślenia haha.

Co do policji, to jak zauważyłeś w tym programie jadą bez sygnału, bo muszą gościa nagrać i zrobić pomiar. Żeby zrobić pomiar to przez określony czas podejrzany musi być w stałej odległości, a że w tym czasie gościu robi jakieś inne manewry jak wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach albo jeszcze przyspiesza, to nic dziwnego, że to tyle trwa i koleś sobie dokłada.
Jak zrobią pomiar to z reguły załączają sygnał i zatrzymują delikwenta. Muszą więc łamać przepisy, bo inaczej się nie da, bo gościu też nie może wyjść bez kary z takich numerów.

Podsumowując: głupoty piszesz człowieku że aż miło.
.RadziU.
Nowicjusz
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 Maj 2008, 19:28

23 Sie 2009, 22:59

W sumie to już się staje nudne, te ciągłe psioczenie chłopców, jak to im policja we wszystkim przeszkadza, czy to jak siedzą pijani/naćpani pod blokami, czy zapier****** na zbity pysk (bo to chyba ten sam element).

Po co taki pcha się na drogę, skoro nie potrafi respektować prostych i jasnych zasad. A potem płacz i ból, że policja żyć mu nie daje. I co z takim człowiekiem zrobić?? :neutral:
Hardaway
Początkujący
 
Posty: 118
Zdjęcia: 21
Rejestracja: 15 Gru 2008, 16:45

23 Sie 2009, 23:07

Chyba jesteście bardziej spokrewnieni z tym typem ludzi,ponieważ nikt normalny i myślący logicznie nie powie,że jest bardziej za tym,żeby policja szarżowała po ulicach nagrywając materiał wideo i narażając innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo będąc przy tym bezkarnymi aniżeli żeby nawet zwyczajnie nieoznakowana stała na poboczu i rejestrowała prędkość,a stojący dalej patrol zatrzymywał piratów uchwyconych przez nich. To nie, lepiej tak jak w porannym odcinku wyjechać na czołowe na podwójnej ciągłej(tuż przed skrzyżowaniem).no ale co? przecież policja może,prawda? z waszym myśleniem o szarżujących nieustraszonych stróżach prawa jest większe niebezpieczeństwo aniżeli w chociażby przytoczonym przeze mnie przykładzie.
Ludzie myślcie,bo wychodzi na to,że cofacie się wraz z naszym cudownym krajem...
Ja nie mówię,że policja nie jest potrzebna,bo wiemy,że jest wielu kowbojów na naszych drogach,którym jedyne co w głowie to jechać ile fabryka dała..ale jeżeli mamy policję to niech ona pracuje z głową,a nie bezmyślnie wykorzystuje swoją niepisaną pozycję.

do Radziu: jak wychodzi ze swoją dziewczyną/żoną powiedzmy na piwo,wychodzisz do toalety,a jak wracasz i widzisz,że ktoś dostawia się chamsko do twojej kobiety to nagrywasz mu materiał dowodowy czy interweniujesz,żeby jej się nie stała krzywda? odpowiedz sobie na to pytanie i pomyśl co najlepszego człowieku piszesz...
p.m.s.n. - policji mówimy stanowcze nie
p.m.s.n.
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Sie 2009, 11:45
Miejscowość: stąd

24 Sie 2009, 12:31

jak wychodzi ze swoją dziewczyną/żoną powiedzmy na piwo,wychodzisz do toalety,a jak wracasz i widzisz,że ktoś dostawia się chamsko do twojej kobiety to nagrywasz mu materiał dowodowy czy interweniujesz,żeby jej się nie stała krzywda? odpowiedz sobie na to pytanie i pomyśl co najlepszego człowieku piszesz...

Co Ty porównujesz w ogóle no nie mogę... w takiej sytuacji chyba nie muszę mieć dowodów żeby gościu dostawiający się do mojej kobiety stanął przed sądem albo zapłacił karę nie?

Po prostu tłumaczę w kilku słowach o co chodzi i co? Policja też ma tak z gościem zrobić? Zatrzymać go (o ile by go dogonili nie łamiąc przepisów) powiedzieć mu "proszę nie jechać tak szybko i nie łamać przepisów, bo jeszcze Pan kogoś zabije"?

Świetny pomysł ;)
.RadziU.
Nowicjusz
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 Maj 2008, 19:28
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nie pal tyle zimą - dlaczego spalanie w zimie jest wyższe? Nie pal tyle zimą - dlaczego spalanie w zimie jest wyższe?
  Zimą średnie spalanie paliwa potrafi być znacząco wyższe. Dzieje się tak z wielu powodów, między innymi dlatego, że niskie temperatury powodują znaczące wychłodzenie silnika, a co za tym idzie potrzebuje on więcej ...
  Samochody Toyoty otrzymają karty SIM Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
  Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...

 • 24 Sie 2009, 12:59

  Już wiem skąd Twoja postawa wobec mojego nastawienia do działań policji patrząc po rozumowaniu przez Ciebie podanego przykładu....chodziło w nim o to,że policja powinna reagować jak najszybciej gdy zauważy coś niebezpiecznego dla użytkowników ruchu,a nie czaić się,żeby zrobić pomiar i nabić jak największy mandat przy tym zachowując się identycznie jak zauważony osobnik i narażając jednocześnie przy tym innych,którzy staną na drodze pirata i nieoznakowanego "niebieskiego" pirata za nim.
  Jeśli wciąż masz problemy ze zrozumieniem którejś części tego co piszę to śmiało pytaj,postaram się wyjaśnić jeszcze dobitniej...
  p.m.s.n. - policji mówimy stanowcze nie
  p.m.s.n.
  Nowicjusz
   
  Posty: 6
  Rejestracja: 23 Sie 2009, 11:45
  Miejscowość: stąd

  24 Sie 2009, 13:49

  To Ty człowieku nie rozumiesz, jak wyraźnie Ci napisałem:
  Żeby zrobić pomiar to przez określony czas podejrzany musi być w stałej odległości, a że w tym czasie gościu robi jakieś inne manewry jak wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach albo jeszcze przyspiesza, to nic dziwnego, że to tyle trwa i koleś sobie dokłada.

  Może to Tobie wyjaśnić jeszcze dobitniej?

  ..i lepiej przestań oglądać TVN Turbo, bo Ci nie służy ;)
  .RadziU.
  Nowicjusz
   
  Posty: 8
  Rejestracja: 11 Maj 2008, 19:28

  24 Sie 2009, 14:05

  nie wiem czy Pan ma tak puste myślenie czy zwyczajnie Pan nie myśli....uważając,że lepszym rozwiązaniem jest stwarzanie dodatkowego zagrożenia na drodze aniżeli chwytanie jak najszybciej pirata.Są inne lepsze sposoby na pochwycenie takiej osoby aniżeli uganianie się za nią w szaleńczym pościgu bez opamiętania i bez sygnału narażając przy tym innych. Jakoś stojąc z suszarką nie mają problemu namierzenia samochodu i nie muszą jakoś za nim gnać wykonując niebezpieczne manewry wśród kolejnych 50 aut i łamiąc kolejne przepisy,a że nasza cudowna policja ma takie myślenie jak i Pan,dlatego woli szarżować sobie w pracy "łapiąc" piratów i pokazując co to ona nie może i że jest ponad wszystkimi zamiast ruszyć dupska i wziąć się za robotę. Zaraz pewnie Pan wyrzuci mi coś w stylu,że stojąc z suszarką są widoczni i zaraz to się rozchodzi i ludzie zwalniają,ale nie bierze Pan pod uwagę faktu,że jak już te nasze misiaczki staną to trzymają dupska w jednym miejscu przez długi czas...poza tym technologia idzie do przodu,korzystajmy z niej,a nie zostawajmy w epoce kamienia...
  Pana,z tego co czytam,też to się tyczy....
  p.m.s.n. - policji mówimy stanowcze nie
  p.m.s.n.
  Nowicjusz
   
  Posty: 6
  Rejestracja: 23 Sie 2009, 11:45
  Miejscowość: stąd

  24 Sie 2009, 14:12

  Wlasnie bardzo dobrze ze policja robi tak jak robi, bo przez takich durni ginie masa ludzi, jedzie sobie spokojnie malzenstwo i taki d...l nie przewidzi ze nie zdazy wyprzedzic i niewinni ludzie przestrzegajacy przepisy gina, bo oni nie zatrzymuja tylko tych ktorzy jada autostrada wiecej niz mozna, czesto tez w TVN turbo sie widzi jak w miescie jedzie 130 km/h np. i nie patrzy na nic sa nawet tacy co na czerwonym przejezdzaja, wyprzedzaja na skrzyzowaniu i wiesz co by sie dzialo jak by tak kazdy robil, jak by nie bylo zadnych ograniczen, juz dawno bys nie zyl. I moje zdanie jest zawsze bylo i bedzie takie ze jak chcesz sie wyszalec to pojedz na tor i sprawdz co potrafi twoj samochod, i co ty potrafisz jako kierowca, bo wiekszosc tych piratow co wlasnie tak jezdza to umieja tylko po prostej sie popisac, a na torze nie umieli by w zakret nawet porzadnie wejsc. Tak jak powiedizal kiedys Colin Mcrae proste sa dla szybkich samochodow a zakrety dla szybkich kierowcow, i smiesza mnie tacy ludzie co mysla ze na trasie pojedzie 200 km/h czy wiecej i mysli ze on jest krolem szos :mad:. A mowie ci jak bys tak pojezdzil na torze porzadnie sie wyzyl to na trasie bys mial dosyc. I jeszcze jedno stanie z suszarka nikogo nic nie nauczy bo moga dac mandat tylko za predkosc a ludzie w miescie robia nieraz niestworzone rzeczy i wlasnie dobrze ze to nagrywaja wszystko co robi i pozniej mu pokazuja to moze sie nauczy na drugi raz, i tez na drugi bedzie wiedzial zeby tak nie jezdzic bo w kazdej chwilii moga az nim jechac i bedzie bardziej przestrzegal przepisy, a stanie z suszarka i wypisawanie mandatow za predkosc nikogo nic nie nauczy tylko zeby zwolnic troche moze, a ludzie popelniaja mase innych wykroczen na drodze jak tylko predkosc.
  W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
  dawidbn
  Zaawansowany
   
  Posty: 777
  Rejestracja: 27 Wrz 2008, 17:55
  Miejscowość: Koszalin

  24 Sie 2009, 23:58

  Zgadzam sie z poprzednikiem. Przynajmniej policja coś robi żeby na drogach było bezpieczniej. Ostatnio zostałam złapana przez suszarke tyle że panowie sobie stali w miejscu gdzie można bylo nałąpać ludzi. Pili kawe i dobrze sie bawili. Drugi pan policjant nawet sie opalał. Tak ma wyglądać praca policji twoim zdaniem? Za 5 km stali kolejni ale w miejscu gdzie przekroczenie predkosci stwarzało duże niebezpieczeństwo i ciesze sie że ci panowie tam stali bo za pare metrów był plac zabaw i dużo małych dzieci. Dzięki temu że tam stali być może uratowali jakiemuś brzdącowi życie.

  Jeżeli chodzi ci o ograniczenia prędkosci to tu chyba nie możesz miec pretensji do policji bo to nie oni ustalaja przepisy więc zastanów sie co mówisz.
  Monikas
  Nowicjusz
   
  Posty: 29
  Rejestracja: 24 Sie 2009, 19:32
  Miejscowość: SC

  25 Sie 2009, 09:55

  p.m.s.n., zastanawiam się czy jesteś jakiś skrzywdzony przez naszą policje czy po prostu masz takie urojenia. Wszyscy jak dotąd tłumaczą Ci, że racji nie masz, a Ty i tak będziesz gadał swoje. Poza tym Twój nick.. heh może jeszcze po murach malujesz "JP na 100%"? :neutral:
  .RadziU.
  Nowicjusz
   
  Posty: 8
  Rejestracja: 11 Maj 2008, 19:28

  25 Sie 2009, 21:28

  p.m.s.n. what are u thinking, you are the victim or what, ha . ? U jumping on police, fucking pullshit about something what u dont want what . Shut up dont pull shiting, forum is zone fore gentelmens who like, and represent east homies in automotive knowledge . If there were no police in the cities that chaos reigned, think boggie - small . ! Polish dogz are so cool, right . Leave TVN Turbo in peace, its only television program . U are so stupid if you think : I must be speed, yeah . ! You must be slow and concetrate at road . Dirty policeman drive speed if he must catch up with some idiot who goes too fast . So i'm choose NO in your vote, categorically . At the streets is a lot of danger accident, often someone dies in his lovely car, because a stupid and young man, like you, went around the bend and struck the side of this little, innocent car and innocent driver with his wife and granny. I think that you are a fast and young driver, who don't know anything about, police department . !

  Thing about it . . .
  I love my little gray coupé
  for a long time I collecting the cash for it
  and MANAGED TO . !
  Austin_Boy
  Początkujący
  Awatar użytkownika
   
  Posty: 186
  Rejestracja: 20 Lip 2009, 23:44
  Miejscowość: PTB / NYC

  27 Sie 2009, 10:09

  Po pierwsze,co sprawiło,że pojawił się u mnie uśmiech :) nie wypisuję JP na murach,zwłaszcza,że za pisanie po murach cudzych bym tych szczeniaków za jajca podwieszał. Po drugie, nie jestem pokrzywdzony przez policje,ale stanowczo jestem przeciwny niektórym z jej działań,jak właśnie temu szarżowaniu po ulicach bawiąc się przy tym niemiłosiernie i narażając innych-jak zobaczą to niech łapią,a nie bawią się w wyścigi po ulicach.A co do Ciebie austinboy - skoro już czytasz polski post i wtrącasz się w niego,to chociaż myśl logicznie i podobnie odpowiadaj nawet pisząc po angielsku.Do tego nikomu z Nas nie wrzucam,w przeciwieństwie do Ciebie i nie mówię nic o tym,że policji powinno nie być,ja tylko podkreślam fakt,że nasza policja ma bardzo prymitywne metody i wcale nie stara się tego zmienić.Zobaczymy,może kiedyś się o tym przekonasz,kiedy jadąc swoją audi s5 w pełni przepisowo i bezpiecznie wjedzie Ci na czołowe nieoznakowany radiowóz bawiący się w pomiar zamiast w interwencję.Życzę Ci jedynie powodzenia...a co do mojej jazdy to jeżdżę przepisowo,pomimo wielu głupich ograniczeń na drodze,zwłaszcza,że wiozę dziecko i kobietę ,a w dzisiejszych czasach aby zadbać o ich bezpieczeństwo nie starczy samemu jeździć bezpiecznie,tylko trzeba mieć oczy dookoła głowy i logiczne myślenie,czego widzę niektórym z Was brakuje uważając,że policja zamiast natychmiast pochwycić inteligenta pędzącego pomiędzy samochodami ma za nim się uganiać,żeby sobie zrobić pomiar... Nie dziwię się,że to Państwo upada mając tak pusto myślących mieszkańców zamiast logicznie myślące społeczeństwo..wstąpcie do policji..nadajecie się...
  p.m.s.n. - policji mówimy stanowcze nie
  p.m.s.n.
  Nowicjusz
   
  Posty: 6
  Rejestracja: 23 Sie 2009, 11:45
  Miejscowość: stąd

  27 Sie 2009, 13:00

  p.m.s.n. napisał(a):Po pierwsze,co sprawiło,że pojawił się u mnie uśmiech :) nie wypisuję JP na murach,zwłaszcza,że za pisanie po murach cudzych bym tych szczeniaków za jajca podwieszał. Po drugie, nie jestem pokrzywdzony przez policje,ale stanowczo jestem przeciwny niektórym z jej działań,jak właśnie temu szarżowaniu po ulicach bawiąc się przy tym niemiłosiernie i narażając innych-jak zobaczą to niech łapią,a nie bawią się w wyścigi po ulicach.A co do Ciebie austinboy - skoro już czytasz polski post i wtrącasz się w niego,to chociaż myśl logicznie i podobnie odpowiadaj nawet pisząc po angielsku.Do tego nikomu z Nas nie wrzucam,w przeciwieństwie do Ciebie i nie mówię nic o tym,że policji powinno nie być,ja tylko podkreślam fakt,że nasza policja ma bardzo prymitywne metody i wcale nie stara się tego zmienić.Zobaczymy,może kiedyś się o tym przekonasz,kiedy jadąc swoją audi s5 w pełni przepisowo i bezpiecznie wjedzie Ci na czołowe nieoznakowany radiowóz bawiący się w pomiar zamiast w interwencję.Życzę Ci jedynie powodzenia...a co do mojej jazdy to jeżdżę przepisowo,pomimo wielu głupich ograniczeń na drodze,zwłaszcza,że wiozę dziecko i kobietę ,a w dzisiejszych czasach aby zadbać o ich bezpieczeństwo nie starczy samemu jeździć bezpiecznie,tylko trzeba mieć oczy dookoła głowy i logiczne myślenie,czego widzę niektórym z Was brakuje uważając,że policja zamiast natychmiast pochwycić inteligenta pędzącego pomiędzy samochodami ma za nim się uganiać,żeby sobie zrobić pomiar... Nie dziwię się,że to Państwo upada mając tak pusto myślących mieszkańców zamiast logicznie myślące społeczeństwo..wstąpcie do policji..nadajecie się...


  Moim Audi s5 staram się jeździć w miarę przepisowo i choć noga sama kusi mnie by nadepnąć trochę bardziej na gaz mojego szarego Coupe, to i tak nie popełniam dwudziestu wykroczeń w ciagu jednego przejazdu przez ulice NY. Trudno sytuacja rodzinna zmusiła mnie do wyjazdu za granice, padło na Amerikę :mrgreen: , nauczyłem się tam wiele ciekawych zwrotów, których używam do tej pory . Ponieważ na forum przeklinać i używać niecenzuralnych zwrotów za bardzo nie można, Twoją głupotę i obrazę wobec polskiej policji wolałem wyrazić jezykiem moich homiesów from Brooklynu :mrgreen: . Nie dziwię się,że to Państwo upada mając tak pusto myślących mieszkańców zamiast logicznie myślące społeczeństwo..wstąpcie do policji..nadajecie się. Nigdy nie zastanawiałem się nad taką pracą ale może zaprowadzę kiedyś porządek w naszym Bałtyckim kraju, ale na razie jeszcze nie . . .

  Ja na nikogo nie wrzucam i nie staram o żaden cholerny uśmiech, ani nie obrażam tylko serce mi się kraja czytając Twoje posty na temat drogówki; aby dogonić pirata policja musi przyszpieszyć i dopiero pomachać tym, tam lizakiem czy jak to się nazywa. Nie sądze, aby radiowozy "bawiły się w pomiar zamiast w interwencję". Porządek musi być, gdyby go nie było na ulicach zapanował by ogromny chaos, i wtedy dopiero na ulicach dochodziłoby do wypadków. Chcę, tylko zebyś zauwazył, ze policja spełnia swoje obowiązki, [ moim zdaniem dobrze ] i nie są to piraci tacy sami jak Ci szukający brawury gnoje w Civicach tylko jakiegoś tam rodzaju struże prawa pinujący spokoju i bezpiecznej jazdy na naszych ulicach .

  POZDRAWIAM . !
  I love my little gray coupé
  for a long time I collecting the cash for it
  and MANAGED TO . !
  Austin_Boy
  Początkujący
  Awatar użytkownika
   
  Posty: 186
  Rejestracja: 20 Lip 2009, 23:44
  Miejscowość: PTB / NYC