Używany pojazd do ok. 10k PLN + potencjał na tuning

12 Sie 2016, 23:31

Ta dyskusja nie ma sensu, dziwie się że w temacie o E36 za 10k nie proponujesz M3..bo przecież to była dobra wersja auta..
Tak samo jak ktoś szuka Golfa V to też są dobre benzyniaki 1,4...1.6 albo 3,2 V6...

Autor ma 10k...a my nie rozmawiamy o akademickich historiach modelu Celici VI..tylko o realnych autach za 10k..za tyle to nie ma Celici z turbo pod maską..

Ja nigdzie nie pisałem że absolutnie w Celice VI nie było turbo wersji tylko że same wolnossące w tym budżecie..(10k)
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

13 Sie 2016, 00:40

Civic V-VI/Del Sol dotawić kompresor, poliuretany w zawias i jest ładna zabawka.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

13 Sie 2016, 09:19

Za 10k to tylko silniki z T i delikatne podciągnięcie mocy.
CZT minimum 13-14k. Celica około 20k i raczej szrot..., eclips był turbo ale też nie w tej kasie... zaletą eclipsa jest silnik 4g63 który z odpowiednią wiedzą jest mistrzem świata no ale potrzeba $$$ :D
Auta n/a odpuściłbym bo za 10k to nawet bazy nie będzie chyba że włożysz następne 30k.
Do tego żeby przerabiać n/a na t trzeba mieć troszku doświadczenia a to niestety kosztuje i jest trudne do zdobycia bo jest wielu tuningowych przekrętów a na forach 90% wiedzy z tym związanej jest max głupotami gdzie patrzy się tylko i wyłącznie na kreski wykresów z hamowni.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

13 Sie 2016, 16:26

Lovato34 napisał(a):Ta dyskusja nie ma sensu, dziwie się że w temacie o E36 za 10k nie proponujesz M3..bo przecież to była dobra wersja auta..
Tak samo jak ktoś szuka Golfa V to też są dobre benzyniaki 1,4...1.6 albo 3,2 V6...
owszem, nie ma sensu, jednak kłamiesz :ok: wyraźnie napisałeś, że w Celi nie było turba. Po prostu nie chcesz/nie umiesz się przyznać do błędu, który popełniłeś, coś jak obecny rząd :mrgreen:
Aha, no i nie pisz mi, że wiesz o jej istnieniu, tylko zapomniałeś o niej napisać - niestety, nie umiem wejść w Twoje myśli
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

13 Sie 2016, 17:49

Tak samo jak Ty opowiadając że w golfie mk5 nie ma dobrych benzyniaków..
faktycznie 1,4 albo 1,6 mpi albo 3,2 V6 to badziewne silniki..

pokaż mi w takim razie Celice turbo VI gen. za 10k....pokaż taką ofertę skoro tak teraz udajesz bohatera...

ja nie napisałem że nie było turba tylko że same wolnossące, ale nie wiedziałem że ktoś może przytaczać auto za 50k w temacie za 10 :ok:
więc nie pisałem niczym wykładowca na polibudzie że w historii modeli było turbo..kosztujące 50k...i dostępne u kolekcjonerów..
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

13 Sie 2016, 18:36

Lovato34 napisał(a):pokaż mi w takim razie Celice turbo VI gen. za 10k....pokaż taką ofertę skoro tak teraz udajesz bohatera...


mike napisał(a):Idąc Twoim tokiem myślenia boże narodzenie nie istnieje, bo jest tylko raz w roku... :roll:


Tak tak Panie moderatorze. Skoro świecisz przykładem i musztrujesz łapiąc za słówka, opowiadając półprawdy. POKAŻ Celice turbo VI gen za 10k, Tak byśmy mogli to koledze polecić. Nawet jeśli miałaby taka oferta zdarzyć się jak to sam napisałes "raz na święta"...

PS. trochę nieładnie że urządzasz taki cyrk i kpinę. Na forum się pomaga a nie wytyka. To forum samochodowe a nie hejtu i łapania półsłówek i półprawd. Poziom gimnazjum/piaskownica aka. "jeremiaszek zabrał mi grabki". Problem polega na tym że Lovato NIGDZIE nie napisał że taka celica nie istnieje (a Ty zarzekasz się że tak było) Teraz to wygląda tak jakbyś Ty to sobie ubzdurał, na potrzeby prywatnego hejtu. A sam fakt że nie wspomniał o tej wersji (czy to z uwagi na finansowe ograniczenia autora tematu czy nawet z zapomnienia - nieistotne -on przynajmniej trzyma się tematu. A co wniósł ten hejt? Co to daje? Nic. No chyba że faktycznie wyskoczysz z takim modelem na sprzedaż w takiej cenie no to wtedy zwracam honor. Więc czekamy pilnie.
Ostatnio edytowany przez voidcall, 13 Sie 2016, 19:18, edytowano w sumie 1 raz
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyjazd na święta lub sylwestra samochodem
    Jeśli planujesz wyjazd na święta Boże Narodzenia lub sylwestra samochodem, warto starannie zaplanować podróż. Najlepiej zacząć od zatankowania auta i uzupełnienia płynu do spryskiwaczy przynajmniej dzień wcześniej. ...

13 Sie 2016, 19:14

Ok a w jakiej cenie szukać tej Ocatvi 1.8T z 180 konnym silnikiem by nie wpaść w "minę"?
impactQuake
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam
0

13 Sie 2016, 20:28

impactQuake napisał(a):Ok a w jakiej cenie szukać tej Ocatvi 1.8T z 180 konnym silnikiem by nie wpaść w "minę"?


Biorąc pod uwagę że RS 1,8T Auq to okres po 2001 roku i Octavia po lifcie, to tak poniżej 15-16k bym nie szukał..
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

13 Sie 2016, 20:29

Lovato34 napisał(a):pokaż mi w takim razie Celice turbo VI gen. za 10k....pokaż taką ofertę skoro tak teraz udajesz bohatera...

ja nie napisałem że nie było turba tylko że same wolnossące, ale nie wiedziałem że ktoś może przytaczać auto za 50k w temacie za 10
voidcall napisał(a):Tak tak Panie moderatorze. Skoro świecisz przykładem i musztrujesz łapiąc za słówka, opowiadając półprawdy. POKAŻ Celice turbo VI gen za 10k, Tak byśmy mogli to koledze polecić. Nawet jeśli miałaby taka oferta zdarzyć się jak to sam napisałes "raz na święta"...
wracamy do pkt wyjścia :ok:
voidcall napisał(a):PS. trochę nieładnie że urządzasz taki cyrk i kpinę. Na forum się pomaga a nie wytyka. To forum samochodowe a nie hejtu i łapania półsłówek i półprawd.
a bo ja tak od czasu do czasu lubię sobie podręczyć :naughty: codzienne pomaganie szybko się nudzi
voidcall napisał(a):Problem polega na tym że Lovato NIGDZIE nie napisał że taka celica nie istnieje (a Ty zarzekasz się że tak było)
pozwolę sobie zacytować większy kawałek jego ówczesnej wypowiedzi
Civic 6 - brak silników z turbo gdzie łatwo podniesiesz moc.. Eclipse - to samo.. Celica też same wolnossące jednostki
nie ma tutaj mowy o żadnym budżecie!

Sprawę uważam za zakończoną, wygrałem na argumenty wypisane czarno na białym :ok:


impactQuake napisał(a):Ok a w jakiej cenie szukać tej Ocatvi 1.8T z 180 konnym silnikiem by nie wpaść w "minę"?
RSy zaczynają się od 15, ale to zazwyczaj ulepy od handlarzy. Bez 18 bym raczej nie podchodził
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

13 Sie 2016, 20:34

Ok, w takim razie trochę więcej będę zbierać i kupię Skodę :) dzięki za pomoc i szkoda, że mój niewinny temat przekształcił się w jakąś niepotrzebną kłótnię :D Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!
impactQuake
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam
0