Używany samochód do 70 tys.

Używany samochód do 70 tys.

16 Paź 2016, 15:00

Witam użytkowników forum.

Zmiana miejsca zamieszkania, powoli przymusiła mnie do zakupu samochodu i przerzucenie się z komunikacji miejskiej( Warszawa). Do tej pory samochód głownie był używany jako część wspólna( volvo 40, toyota avensis - oba silniki diesel`a).

Jazda głównie po mieście. Sporadycznie dłuższa trasa( wakacje, wyjazd służbowy).

To czego Szukam :
- cena do 70 tys.
- rocznik od 2010
- sedan/limuzyna ew. hatchback
- średnie koszta eksploatacji tzn. wymiana części z powodu naturalnego zużycia/profilaktyki. Nie szukam na pewno czegoś awaryjnego, gdzie serwis będzie moim drugim domem.
- stylistyki( rozumiem, że to kwestia gustu, ale ma to dla mnie spore znaczenie, gdyż samochód musi mi się podobać)
- skrzynia raczej manualna

Samochody, za którymi do tej pory się rozglądałem, to bmw f30, mazda 3 i 6, lexus is 250 ( chociaż wnętrze mnie odstrasza).

Znajdą się tutaj ludzie z wiedzą, którzy mogą coś powiedzieć o w.w. modelach? Ewentualnie doradzą coś pod moje wytyczne?

Dziękuję za odpowiedzi.
Serious
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam

Re: Używany samochód do 70 tys.

17 Paź 2016, 14:28

Wszystkie samochody, które wrzuciłeś są w miarę ok. Weź tylko pod uwagę np. koszt serwisowania 3-er (będzie sporo większy niż takiej mazdy 3).
Tak btw to ceny nowej mazdy 3 zaczynają się poniżej 70k - wyleasingowałem 4 miesiące temu hatchback'a z najmocniejszym silnikiem (niestety niedostępny w sedanie 8) ), skyactive z kilkoma dodatkami za 86k brutto. Przy wizycie w salonie od słowa do słowa doszedłem z gościem, że mamy sporo wspólnych znajomych i udało się zejść sporo poniżej cennikowej oferty + dorzucić jakieś akcesoria.
Co do 6 to musisz poszukać dokładnego info o korozji. W pierwszej generacji był z tym duży problem i obiło mi się o uszy, że w nowszych modelach również zaczyna się dziać coś niedobrego.
Dorzucę mondeo mk5, insignię, kupisz też lagunę mk3 (nawet kasy zostanie sporo). Jeśli sam miałbym wybierać auto za gotówkę w takiej kasie to ograniczyłbym się do pojedynku is250 vs volvo s60
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2006
      VW Scirocco
      BMW 635CSi
      Mimonske Valky XII