Używany samochód do 80 tys - kilkuletnie marki premium

22 Sie 2023, 23:25

Hej,

Planuję kupić używany samochód do około 80 tys.
Zależy mi na jednej z marek "premium", raczej sedan (ewentualnie jakiś hatchback) przebieg powiedzmy, że do 150 tys.
Silnik najlepiej około 2 litrów i minimum 140 KM - benzyna lub diesel.
Dobrze jak by był maksymalnie kilkuletni.

Co powiecie na temat:
Audi A5 8T - które roczniki/silniki są warte uwagi?
Jaguar XE
Lexus IS 200/300h
Alfa Romeo Gulia

A może macie coś innego wartego polecenia?
mikluk93
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Sie 2023, 08:42

mikluk93 napisał(a):Zależy mi na jednej z marek "premium"
No ok, ale na czym tak naprawdę Ci zależy? Jakie założenia musi spełnić samochód bo samo "premium" nie zawsze idzie w parze z tym czego szukamy i na czym tak naprawdę nam zależy.

W jakich warunkach użytkujesz auto? Spalanie, koszty utrzymania itp. są dla ciebie ważne?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Sie 2023, 16:55

Bardzo dziękuję Ci za to pytanie, jest naprawdę istotne - dające do myślenia.

Samochód będzie używany dziennie do dojazdu do pracy (około 10km) + weekendowe wycieczki po Polsce + 2-3 razy do roku jakiś dalszy wyjazd za granicę.

Na czym mi zależy?
Szukam samochodu, który po pierwsze mi się spodoba i w którym będę odczuwał przyjemność z jazdy - może i to oczywiste - ale to główne rzeczy na których mi zależy.
Spalanie - oczywiście, że im mniej tym lepiej - ale nie spodziewam się po starszych modelach, że będzie bardzo niskie - myślę, że ok 8-9 litrów/100km to wartość, której bym nie chciał przekroczyć przy dziennej jeździe. Koszty utrzymania - nie są bardzo istotne - ale wiadomo, że nikt nie lubi wkładać zbyt dużych pieniędzy w naprawę/konserwację samochodu.

Daj znać, jeśli to zbyt mało informacji ;)
mikluk93
Nowicjusz
 
Posty: 3