V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów

17 Cze 2019, 14:39

Piąty, jubileuszowy zlot fanów terenówek spod znaku Toyoty odbył się w miniony weekend we Włościejewkach niedaleko Poznania. Coroczna impreza przyciągnęła tym razem rekordową liczbę uczestników. Aż 125 załóg zawitało na teren Autodromu 4x4 i skorzystało z wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy.

Rekordowa frekwencja
W poprzednich latach festiwal "toyociarzy" gościł co roku około 100 załóg z całej Polski, a także fanów off-roadu z dalszych zakątków Europy. Jednak w czasie piątej edycji padł prawdziwy rekord. Bramy Autodromu 4x4 przekroczyło 125 samochodów, a w każdym znajdowało się od 2 do 5 osób. Byli to nie tylko Polacy, ale również goście z Niemiec, Luksemburga oraz Norwegii. Taka frekwencja zdecydowanie cieszy organizatorów, ale jeszcze większe powody do satysfakcji daje liczba osób, które w tym roku postanowiły spędzić na festiwalu przynajmniej jedną noc. Widać, że duch kempingowania nie zamiera.
V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów Turystyczne trasy po Wielkopolsce, kajaki na Warcie i plażowanie
Toyota Off-Road Festival zachęca do pozostania na dłużej, bo organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Najważniejszą z nich są piękne trasy, które uczestnicy pokonują nawigując według tzw. roadbooków. W tym roku ich łączna długość wyniosła aż 300 km. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spływy kajakowe Wartą, z której nurtem popłynęło ponad 50 kajaków. Pogoda sprzyjała spędzaniu czasu w terenie. A jeśli ktoś chciał zaoszczędzić nieco energii, wybierał się na plażę nad oddalonym o około 5 km od bazy jeziorkiem.

Autodrom 4x4 - centrum off-roadu
Wielkopolski Autodrom 4x4 to miejsce znane off-roaderom z całej Polski, a także użytkownikom terenowych flot. To tu odbywają się najlepsze szkolenia dla kierowców o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy zlotu mogli korzystać z przygotowanych prób terenowych, a w tym czasie w wyznaczonych punktach zdobywali tzw. pieczątki na specjalnej karcie. Ale nawet najwytrwalszym zawodnikom udało się zdobyć ledwie połowę trofeów w wyznaczonym czasie.
V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów Dla tych, którzy chcieli zapoznać się z najnowszymi modelami SUV-ów i crossoverów Toyoty czekały jazdy testowe z instruktorami. Najnowszy RAV4 oraz dwa C-HR-y prawie się nie zatrzymywały. W końcu na co dzień trudno o jazdę testową po tak wyjątkowym terenie.

Największa strefa Expo
Piąty Toyota Off-Road Festival minął nie tylko pod znakiem rekordowej frekwencji wśród uczestników, ale także w strefie Expo. Z edycji na edycję coraz więcej wystawców chce zaprezentować uczestnikom zlotu swoje produkty i usługi. Tym razem na terenie Autodromu 4x4 można było spotkać przedstawicieli firm Rayo4x4, Sklep4x4, Auto-Meble, Steeler czy Azar4. Na imponującej wystawie znalazły się m.in. najnowsze Land Cruisery serii J7 HD w wersji pick-up, kombi i buschtaxi, Hiluxy w odmianach Arctic Trucks i Spirit of the forest czy pick-up z kamperową zabudową. Nie zabrakło również sprzętu off-road i akcesoriów wyprawowych.
V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów Mnóstwo atrakcji dla dzieci
Toyota Off-Road Festival to przede wszystkim impreza rodzinna. Jak co roku organizatorzy zadbali o to, by i najmłodsi mogli aktywnie spędzić czas. Zespół animacyjny z wieloma atrakcjami oraz dmuchany zamek i basen z kulkami skutecznie zajmowały czas dzieciom. Rodzinna atmosfera przeniosła się także na ostatni punkt zlotu, czyli wspólne śniadanie w niedzielny poranek. To były ostatnie chwile spędzone przez fanów terenówek na Autodromie 4x4 w czasie tej edycji. Na kolejny Festival organizatorzy zapraszają w czerwcu 2020 roku.
V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów źródło: Toyota Off-Road Festival; zdjęcia: Bluephoto Ireneusz Rek
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3460
Zdjęcia: 12545
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne powroty do szkoły i większości przedszkoli
    Początek roku szkolnego i powrót dzieci do szkół to czas nasilenia ruchu na drogach, zwłaszcza ruchu pieszych w okolicach placówek edukacyjnych. Kierowcy powinni być w tym czasie szczególnie wyczuleni ...
    Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska
    MINI to nie tylko samochód. Z tą marką związany jest również styl życia, który fascynuje nie tylko na drodze i w garażu. Zgodnie z mottem YOU.ME.MINI. od września 2013 w nowej kolekcji MINI Lifestyle ...

  •