Vectra B Przewody zapłonowe, zerwane

31 Mar 2007, 18:51

Jestem posiadaczem Vectry 1.6, 8 letniej, bez instalacji gazowej. Niedawno przerwal mi sie przewod zaplonowy, ten najdluzszy, dziwne bo byl przerwany w dwoch miejscach naraz. ( 5 cm od kopulki i 5 cm od koncowki nakladki na świece) Jak zajrzalem pod maske to poprostu tak sobie lezal.

Wymienilem kable na nowe, pojezdzilem 2 tyg i zauwazylem ze najdluzszy przewod zaczyna sie przerywac, w odleglosci 5 cm od swiecy, zalozylem izolacje i pojezdzilem 2 dni. Przewod przerwal sie do konca w miescu 5 cm od kopulki.

Zaznaczam ze zagladalem pod maske 2 dni przed i nie widzialem zadnych innych uszkodzen.

Pomoze ktos? Nie bede przeciez kupowal kabli co 2 tyg. Moge przeslac zdjecie. :?: :?:
qaza
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 31 Mar 2007, 19:35

    a niedotyka ten przewod do katalizatora czasami i sie przerywa choci mi o ten odcinek przy swiecy :?:
    Suzuki Forever :D
    Snagi
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 105
    Miejscowość: Kalisz

    31 Mar 2007, 20:02

    Nie nic nie dotyka, jest umiejscowiony w tych zaczepach jakie sa przy silniku.

    [Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

    qaza
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    31 Mar 2007, 22:11

    Świeca jest do bani. Wymień świece i powinno być git.
    Trooper 2,8 TD
    DZIADEK
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20
    Miejscowość: Kurowice

    31 Mar 2007, 23:12

    Dzieki, w poniedzialek wymienie swiece i tak juz byly planowane do wymiany, kurde ale podwojna kasa za kabel:(

    To jakas wadliwa swieca moze powodowac urywanie kabla? Jak to sie moze dziac?
    qaza
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    02 Kwi 2007, 18:52

    Snagi napisał(a):a niedotyka ten przewod do katalizatora czasami i sie przerywa choci mi o ten odcinek przy swiecy :?:

    Raczej do kolektora, a nie do katalizatora. :roll: Ten jest za daleko. :oops:
    Czasami mam problemy, ale zawsze je rozwiązuję.
    motomaniaczek
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 89
    Miejscowość: Końskie
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Czym tak naprawdę jest tuning samochodów?
      Zakup nowego samochodu to dla wielu osób bez wątpienia ważne wydarzenie. Dla każdego oznacza ono jednak co innego. O ile dla większości z nas nowy samochód to po prostu środek transportu do pracy, sklepu czy ...

    03 Kwi 2007, 08:39

    A po mojemu to wygląda na myszo-szczura... Kiedyś też mi gryzonie kable załatwiły - wqurzające to, ale czasem się zdarza... Najgorsze, że było to na noclegu jakieś 20 km od najbliższej siedziby ludzkiej :evil:
    Ale od czego są buty - po 13 godzinach byłem z kablami spowrotem przy aucie (jakieś 3 godziny go szukałem w lesie... :mrgreen: )...
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 974
    Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990

    03 Kwi 2007, 08:50

    o fourup ciekawa przygoda :)
    Tuningowi diesli - NIE
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 903
    Miejscowość: Małopolska