VERVA Street Racing 2010 / relacja

21 Sie 2010, 21:11

Wyścigi, pokazy i atrakcje dla każdego - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w centrum Warszawy
Rywalizacja sportowa podczas VERVA Street Racing odbyła się dwuetapowo. Podobnie jak podczas prawdziwego Grand Prix, każdy wyścig poprzedzony został rundą kwalifikacyjną. Element współzawodnictwa był uzupełniony o demonstracyjne przejazdy ultra sportowych samochodów szosowych takich jak: Chevrolet Corvette C6 Z06, Dodge Viper GTS Coupe, Ferrari F 430 Scuderia, Lamborghini LP 560 Spider, Lamborghini Superlaggera, Porsche Carrera GT, Stealth B07. Nieprzeciętne możliwości człowieka i maszyny pokazali w przerwach motocyklowi stunterzy, a gumę palili podczas driftowych pokazów Kuba Przygoński i Szymon Ruta z ORLEN Teamu.

VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja

Z uwagi na rozległy teren imprezy organizatorzy rozmieścili wzdłuż całej trasy aż 8 dużych telebimów tak, aby każdy mógł na bieżąco śledzić to, co akurat działo się na torze i jego okolicy.

Przed rozpoczęciem rywalizacji na torze odbyło się Pit Party (jedynie dla posiadaczy specjalnych biletów), którzy mieli okazję wejść do zaaranżowanego paddocku i przyjrzeć się z bliska bolidom, samochodom wyścigowym i rajdowym. Strefa Pit Party okazała się najlepszym miejscem dla łowców autografów i kolekcjonerów pamiątkowych zdjęć.

VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja

Teren imprezy został wzbogacony m.in. o strefy gastronomiczne, a także strefy zabaw dla dzieci. W przerwach pomiędzy wyścigami i pokazami z głośników rozbrzmiewała muzyka grana przez DJ’a. Swoje siły podczas VERVA Street Racing sprawdzili także polskie gwiazdy kina, sportu oraz muzyki, którzy zmierzyli się w wyścigu gokartów.

Zobacz relację zdjęciową z imprezy...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

22 Sie 2010, 13:46

Miałem jechać to zobaczyć, ale w ostatniej chwili zrezygnowałem. Teraz żałuję. Oglądałem w TVN dwie pięciominutowe relacje i jedną półgodzinną. Impreza była naprawdę fajnie zorganizowana. Szkoda, że tor był trochęprzyciasny dla bolidu f1.
Sor
Początkujący
 
Posty: 59
Miejscowość: Chełm

22 Sie 2010, 14:05

Ja byłem. Było dość fajnie choć ogolnie nie lubię tłumów. No właśnie ten tor był trochę niefortunnie zorganizowany. Autka do jazdy na 1/4 mili i formuła 1 nie mogły pokazać co potrafią :sad: Wszystkie pojazdy od gokartów przez motory do bolidów jezdziły na jednym torze a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego... Do driftu także było nieco za ciasno (skończyło się to zostawieniem zderzaka na torze).
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

24 Sie 2010, 20:37

slyszalem ze drifterzy byli ... kto sie prezentowal?
89zl
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Warszawa