Volkswagen Passat b5 - kodowanie kluczyka

Volkswagen Passat b5 - kodowanie kluczyka

10 Paź 2019, 20:44

Witam, Posiadam Passata b5 97r. po wymianie baterii przestał mi działać kluczyk, jak go z powrotem zakodować ? Pozdrawiam !!
Passatb5678
Obserwowany
 
Posty: 2

Re: Volkswagen Passat b5 - kodowanie kluczyka

11 Paź 2019, 09:40

Najprościej zakodować kluczyk po wymianie baterii VAGiem ale jak go nie masz to można jeszcze spróbować tak:

Warunkiem jest posiadanie działającego drugiego kluczyka.

1. Wkładasz działający kluczyk z pilotem do stacyjki i włączasz zapłon.

2. Bierzesz nie działający kluczyk, wysiadasz z auta, kluczyk działający zostaje w stacyjce (możesz sobie otworzyć np. szybę żeby w razie problemów mieć dostęp do auta).

3. Wkładasz nie działający kluczyk do zamka w drzwiach i zamykasz samochód przez przekręcenie go w zamku drzwi kierowcy.

4. Następnie naciskasz dowolny przycisk na pilocie od 1 do 4 razy w zależności do którego miejsca w sterowniku chcesz przypisać ten kluczyk (czyli jedno naciśnięcie pierwsze pole; dwa naciśnięcia drugie itd.) Trzeba pamiętać że odstęp między przyciśnięciami powinien być wykonywany w odstępach około sekundy.

5. Odczekujesz ok 5 sekund i naciskasz ponownie dowolny przycisk na nowym / kodowanym pilocie. W tym momencie kodowanie zostało zakończone i powinno zostać potwierdzone poprzez sygnał dźwiękowy lub mrugnięcie światłami awaryjnymi.

6. Otwierasz samochód i wyłączasz zapłon oraz wyjmujesz kluczyk ze stacyjki. Teraz możesz sprawdzić czy kodowanie przebiegło poprawnie i drugi kluczyk działa jak należy.

Procedurę kodowania powinno przeprowadzić się w czasie nie większym niż 30 sek.

PS. Ja kiedyś jak wymieniałem baterię to przy bardzo szybkiej podmianie nic się nie rozkodowywało.

Pamiętaj że kodowanie zawsze robisz na własną odpowiedzialność my tu możemy tylko podpowiedzieć jak to zrobić.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3630
Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Skoda KAROQ - kompaktowy SUV Skoda KAROQ - kompaktowy SUV
    Nowy kompaktowy SUV ŠKODY będzie nosił nazwę KAROQ. Jego nazwa i pisownia pochodzą z języka Alutiiq, używanego przez przedstawicieli rdzennego plemienia mieszkającego na wyspie, przy południowym wybrzeżu Alaski. Nazwa ...

  •