Volvo S40 2.0 1997 AUTOMAT

27 Kwi 2015, 19:02

Witam, co powiecie o tym samochodzie?
[link do oferty na Olx wygasł]

Oprócz niego mam jeszcze do wyboru Passata z 1999 1.8T też z gazem, podobny przebieg, ale w Volvo kusi mnie automatyczna skrzynia i skóra jednak starszy rocznik, no i czy ten automat nie będzie awaryjny?
kawka0
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Peugeot 206

27 Kwi 2015, 20:12

Jeździłeś tym automatem ? Nie można go w żaden sposób porównywać do nowoczesnych automatów jeżeli chodzi o szybkość i precyzję.
Jeżeli chodzi o awaryjność tak jak każdy automat - jeżeli był odpowiednio serwisowany i szanowany pojeździ, jeżeli nie jego naprawa będzie naprawdę droga.
1.8T to chyba ostatni silnik benzynowy grupy VAG który można z czystym sumieniem polecić, idealnie nadaje się do gazu. W passacie sprawdź sobie zawieszenie no i oczywiście przebieg bo w DE te samochody na 1.8T też robią spore przebiegi.
Ogólnie wybrałbym passata - tylko musi być w dobrym stanie. Historię serwisową o ile był serwisowany też łatwo odczytać.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1234
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

27 Kwi 2015, 21:38

@motozakup Passat to samochód który od początku był w mojej rodzinie więc jest w 100% pewny no i zostanie dla mnie wyszykowany (wymiana rozrządu bo juz trzeba itp), tylko w tym volvo kusi mnie automat, skóra i ogólnie to że jest mniejszy wiec w mieście bedzie poreczniejszy no ale chyba nie ma w takim razie co wydziwiac tylko wezme passata bo z tym volvem moze byc roznie i ten automat może mi narobic więcej klopotu i wydatków niz przyjemnosci z jazdy..
kawka0
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Peugeot 206
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...
    XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012 - Olsztyn / relacja
    17 czerwca na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbyła się impreza XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012. Dla gości którzy jak co roku licznie odwiedzali tegoroczny Piknik przygotowano wiele atrakcji i konkursów można było ...