Volvo S40 2.0 Benzyna - proszę o opinie, coś podejrzanie wygląda

22 Cze 2023, 15:20

Witam,

Mam na oku takie oto volvo:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FzJeE.html

cepik pokazuje że samochód rok stał w miejscu po nieudanym przeglądzie technicznym, a potem rok później przeszedł bez problemu tuż przed zmianą właściciela który sprzedaje je z powrotem po pół roku.

Byłbym wdzięczny za zwrócenie uwagi, jeśli ktoś wychwyci coś w ogłoszeniu co mogłem przeoczyć a co sugeruje że samochód to mina.
mistyhalogen
Nowicjusz
 
Posty: 4

22 Cze 2023, 15:37

mistyhalogen napisał(a):cepik pokazuje że samochód rok stał w miejscu po nieudanym przeglądzie technicznym
Nie przeszedł przeglądy bo... może był uszkodzony na tyle że musiał przejść konkretną naprawę z którą się zeszło i później przeszedł przegląd :wink:

Ciężko coś po zdjęciach powiedzieć ale dla mnie ten zderzak z tyłu jakoś dziwnie leży.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Cze 2023, 18:15

Rokiko napisał(a): ale dla mnie ten zderzak z tyłu jakoś dziwnie leży


Z prawej strony fakt trochę odstaje ale jest lekko przetarty więc może puścił na ślizgach.

Generalnie trochę dziwna sprawa bo od grudnia 2021 nie miał przeglądu aż do listopada 2022 gdzie zostały zrobione hamulce,sprężyny i inne rzeczy a auto zrobiło raptem 1300km. Być może poprzedni właściciel wyjechał gdzieś za granicę i auto więcej stało jak jeździło.
Ja bym z ciekawości zapytał czy sprzedający o tym wie i co powie (oczywiście wiem że 100% nie powie).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Cze 2023, 18:56

zderzak to tylko zderzak, wystarczy gdzieś lekko dojechć i może wyskoczyć zaczep na ślizgu,
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

22 Cze 2023, 19:25

Barol napisał(a):Generalnie trochę dziwna sprawa bo od grudnia 2021 nie miał przeglądu aż do listopada 2022 gdzie zostały zrobione hamulce,sprężyny i inne rzeczy a auto zrobiło raptem 1300km. Być może poprzedni właściciel wyjechał gdzieś za granicę i auto więcej stało jak jeździło.
Ja bym z ciekawości zapytał czy sprzedający o tym wie i co powie (oczywiście wiem że 100% nie powie).


Chłopaki olejcie to. Sprawdzić stan techniczny i wsjo w temacie. Zapytacie i na co liczycie ? W prawdę nie uwierzycie w kłamstwo też :D

Ja teraz w jednym z aut nie miałem 4lata przeglądu i mam je na śmietnik wywalić albo na złom ? :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Cze 2023, 20:51

szybki napisał(a):Zapytacie i na co liczycie ? W prawdę nie uwierzycie w kłamstwo też


Czysta ciekawość :mrgreen:

Ogólnie auto ma naklejkę z Volvo Wadowscy więc całkiem możliwe że było tam kiedyś serwisowane więc możesz do nich podjechać żeby sprawdzili Ci auto tylko z drugiej strony czy to nie jakiś znajomy sprzedającego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Cze 2023, 21:02

Prawdopodobnie w takim razie skusze sie na zamówienie zdalnie przeglądu przez kogoś z Krakowa, bo samemu mi niestety daleko do niego żeby choćby najpierw na własne oczy zobaczyć.

Dziękuje bardzo za input!
mistyhalogen
Nowicjusz
 
Posty: 4

22 Cze 2023, 21:59

Obejrzałem i powiem że dojechane auto, środek wygląda gorzej niż moje 15to letnie V50 z przebiegiem 331kkm. Prawdopodobnie był kupiony u Wadowskich.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008