Volvo S60 2,4D do 30tys...warto?

24 Lis 2009, 18:15

Tak jak w temacie. Zastanawiam się na Volv S60 z silnikiem diesla 2,4 rocznik 2001-2002. Tylko czy warto? sprzedawcy reklamują, że auta spala w granicach 5,5-7,5 litra, czy to prawda? poza tym czy jest awaryjne i ile kosztuje serwis lub na co zwrócić uwagę przy kupnie
dodam, że będę w miarę dużo jeździł nim

z góry dzięki za pomoc
Ostatnio edytowany przez el_roker, 25 Lis 2009, 13:21, edytowano w sumie 1 raz
el_roker
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: zabrze

24 Lis 2009, 23:30

Warto. takie wartości można bez trudu osiągnąć jesli nie krecisz wysoko silnika a tym autem do 2,5 tys mozna naprawde żwawo jechac. no chyba że ma byc to auto tylko do miasta to wtedy nie licz na spalanie 6,0 nawet przy lekkiej nodze, generalnie jest to auto w trase, nim sie plynie, wracajac do spalania, od 140 w gore tez spalanie sie zawyza. co do serwisu to wiadomo ze w autoryzowanym serwisie jest ku.... drogo, ja naprawiam swojego u znajomego mechanika, wymiana oleju i filtrow ok 400-500zl, wczesniej pakiem startowy po zakupie czyli rozrzad paski filtry oleje wzial dokladnie 1750, licz sie ze ubezpieczenie nie bedzie najtansze bo to silnik 2,4 jest. reasumujac auto warte polecenie, nie jest zwinne jak hatchback, ma slaby promien skretu, ale wszystko wynagradza rozsadne spalanie, moc i przyspieszenie. w razie pytan pisz i jesli sie zdecydujesz na zakup licz sie z przebiegiem rzedu 250-300 tys. sam kupowalem z 2003r i niby mial 160 tys ale srednio w to wierze. dla tego auto to jednak nie jest jakos duzo, znajomy kupowal ze 2 lata temu z 2002r w niemczech przbieg 350 tys oryginalny przebieg z ksiazka i smiga do dzis nic sie nie dzieje, pozdro!
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2009, 08:03

Z tego co wiem to Volvo ma jakiś specjalny bajer zamontowany który po podłączeniu do kompa pokazuje rzeczywisty przebieg i że nie da się tego skasować.
Gdzieś to czytałem ale nie pamiętam gdzie.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

25 Lis 2009, 10:21

Powiem Ci ze gdybys wiedzial to daj znac na forum sam jestem ciekaw przbiegu mojego auta :)
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2009, 10:25

Moim zdaniem warto, S 60 to solidny model. Cena tez wydaje się w porządku. Zanim kupisz sprawdź go na stacji diagnostycznej,tak ana wszelki wypadek.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

25 Lis 2009, 12:42

dzięki za pomoc Suli, w sumie to chcę kupić dość niezawodne auto, ale nie typowe (czyli jakaś fabia czy astra II). Zacząłem się zastanawiać czy napewno chce takie autko gdyż ja nim właśnie głównie po mieście będę jeździł trasa (napewno codziennie wskoczę na autostradę ale to będzie trasa rzędu 30-40km).
Suli a słyszałeś coś na temat silników, bo opcje są 3 przy tej pojemności 2.4L. ja akurat oscyluje na tą 160KM ale widziałem też inne
el_roker
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: zabrze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Peugeot 3008DKR Maxi – dane techniczne
    Peugeot 3008DKR Maxi został zaprojektowany do jazdy na czas po drogach o nawierzchni miękkiej, wydmach oraz bezdrożach i jest przygotowany na najtrudniejsze warunki, spotykane na trasach rajdów terenowych całego świata. ...
    Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej
    Lexus Polska, przy wsparciu Lexus Europe - podpisał umowę partnerską z Agnieszka Radwańska na rok 2013. Logo Lexus będzie widniało na tenisowym stroju Agnieszki Radwańskiej w wszystkich turniejach Wielkiego Szlema, turnieju ...

25 Lis 2009, 15:49

O ile sie nie myle to : 2,4D to jest silnik 130KM , a ten o którym piszesz 163KM to jest silnik D5 bardzo chwalony przez użytkowników, przeze mnie również. Czym poza mocą się one roznia tego nie wiem. Ja pisalem o D5 w moim poście. Co do trezciej opcji to może chodzi o starszy silnik 2,5 Tdi i mocy 140 KM? Autko naprawde super jesli Ci nie przeszkadza ze duze i ze nie zawsze wszrdzie sie od razu zmiescisz to je bierz. ja jezdze 75 km trasa i 25 km miasto w takich proporcjach i pali te rzeczone 6 z haczykiem malutkim w zime.
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2009, 19:02

Przed FL były wersje 163 i 131ps , po liftingu wprowadzono jeszcze 126 i 185ps. Co do spalania spokojnie można osiągnąć taką wartość ja 5,2l na trasie. W sumie chyba lepszym wyborem będzie 163, bo moc większa a różnica w spalaniu niewielka.
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

25 Lis 2009, 23:09

PrezesArtek napisał(a):Z tego co wiem to Volvo ma jakiś specjalny bajer zamontowany który po podłączeniu do kompa pokazuje rzeczywisty przebieg i że nie da się tego skasować.
Gdzieś to czytałem ale nie pamiętam gdzie.

wszystko sie da, tylko trzeba wiedziec jak :wink: Chociaz w tym przypadku jest to zdecydowanie trudniejsze :cool:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ