Volvo V40 1.8, przerywa mimo nowych częsci

Volvo V40 1.8, przerywa mimo nowych częsci

02 Gru 2015, 20:27

B4184S 96r.
W wakacje potrafił chodzić na 2 gary. Zmienione przewody (ten na 3 cylindrze był za krótki :|). Było ok. Niedawno znowu zaczął, nowe świece, chodzi ok. Auto jak już jedzie to dobrze, ostatnio podejrzanie mi zgasł przy ruszaniu, no chyba ze ruszyłem z 3 (tuleje drążka :<). Na luzie jak zejdzie z ssania to z wydechu słychać czasem pyrkanie. Nowe przewody, świece, cewki, check nie świeci, komp pokazał błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Po skasowaniu błędu nie powrócił już. Przepustnica czyszczona w warsztacie. Wydech spawany migomatem na jedynce z nowym tłumikiem w wakacje. Oleju nie pije, płyn chłodzący nie znika. Kompresja 15,15,12,14, wg mechaników mieści się w granicach. Rozrząd jest ok, wymieniony pół roku temu, przed tym jak i po tym nic się w pracy auta nie zmieniło. Co moze być nie tak?
keniger
Początkujący

Auto: Nie mam

Re: Volvo V40 1.8, przerywa mimo nowych częsci

03 Gru 2015, 00:00

Na 3 garze kompresja raczej jednak za mała... przyjrzyj się temu czujnikowi, bo usunięcie błędu to nie naprawa :)
tomekk29
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Volvo V40 1.8, przerywa mimo nowych częsci

03 Gru 2015, 16:03

Czy ja wiem, Nigdy nie było żadnego problemu z rozruchem, osiągi też są w porządku
keniger
Początkujący

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA 53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA
    W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie na dostawę 53 szt. samochodów patrolowych z przeznaczeniem dla 16 Oddziałów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Subaru Impreza STI