Volvo V40 II (opcjonalnie D3)

01 Mar 2020, 14:21

Co sądzicie o tym samochodzie?
Na czym mi zależy:
- Wyposażenie na dobrym poziomie
- Biała Tapicerka (najlepiej nienaganny wygląd w środku i z zewnątrz)
- Coś czym pojadę w mieszanym cyklu trochę a nie będę musiał co 500-600km na stacje paliw wjeżdżać.
- Grzane dupy ,ale to wszędzie prawie jest
- Depniecie +160km
- Zależy mi na nie wygórowanych kosztach eksploatacyjnych.
- No i odgłos 5-cylindrów ,ale no własnie (D3) Bo to o tyle ciekawe ,że auto ma 5-cylindrow w 150 konnym silniku, i tak na prawdę można by było za niższą cene kupić i chipa zrobić do tych 180. Też widziałem ,że nie jest dosyć oszczędny. Ale tutaj więcej osób poleca w volvo benzyniaki, ale gdzie ja w 320l :( Zmieszcze butle z gazem, nawet tą 25-30l litrową, która w trasie wystarczy na może 150-200km max.
- Z manualem raczej bo trzeba się pouczyć jeszcze, mam dopiero 3 lata prawko i poprzednie auto to była honda civic VI ojca w manualu 150km i było ok ,ale brakowało komfortu... ale może ktoś zaproponuję automat.. nie wiem ;)
- No i miejsca żeby nie było jakoś mało, ale żeby też auto nie miało tych prawie 5m bo gdzie ja to w mieście zaparkuje.
- Weekendy przeważnie trasy ok. 270km, reszta to jazda w mieście (dziennie ok. 25km Warszawka).
I przymierzam się również do innych dwóch aut.. A3 limousine z 2013 i S60 II, więc może coś innego da radę wykombinowac. Na pewno niepopularnych marek nie mam zamiaru kupować (patrz. Renault np.)
Kasspero
Nowicjusz

01 Mar 2020, 14:34

te silniki miały 163KM, dynamika więcej niż przeciętna. :lol:
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

01 Mar 2020, 14:51

Montaż lpg do volvo (zarówno v40 jak i s60) oraz do takiego a3 jest nieopłacalny, żeby nie napisać niemożliwy w tym kraju.

Kasspero napisał(a):Na pewno niepopularnych marek nie mam zamiaru kupować (patrz. Renault np.)

Problem w tym, że w przypadku "mniej popularnych" xd marek typu renault :mrgreen: koszty utrzymania będą znacznie niższe niż w przypadku takiego a3

Kasspero napisał(a):Zależy mi na nie wygórowanych kosztach eksploatacyjnych.
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

18 Mar 2020, 08:12

Tak przy okazji (bo niedługo będę się interesował), jeżeli chodzi o modele S60/V60,V40 II generacji -jak wszystkie silniki benzynwe T3 do T6 będą współpracowały z LPG ? Są na bezpośrednim wtrysku ?

Pytam się ponieważ:
Invi napisał(a):Montaż lpg do volvo (zarówno v40 jak i s60) oraz do takiego a3 jest nieopłacalny, żeby nie napisać niemożliwy w tym kraju
aple4
Początkujący

Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

18 Mar 2020, 09:23

aple4 napisał(a):Tak przy okazji (bo niedługo będę się interesował), jeżeli chodzi o modele S60/V60,V40 II generacji -jak wszystkie silniki benzynwe T3 do T6 będą współpracowały z LPG ? Są na bezpośrednim wtrysku ?

Pośredni wtrysk mają chyba tylko T5 2.5/254ps i T6 304ps. Obydwa ciężko znaleźć a jak coś już trafisz to jest sprowadzone ze stanów także było mniej lub bardziej rozbite. Reszta to wtrysk bezpośredni
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

19 Mar 2020, 16:41

Volvo V40 na pewno nie będzie tanie w eksploatacji i nie mam na myśli awaryjności, bo ta nie powinna być wysoka (czasem w tych 5-cylindorwych dieslach zdarza się usterka UPG).
Chcesz tanie w eksploatacji auto celuj w : Forda Focusa MK3, Opla Astrę J, Nissana Pulsara, Citroena C4 (te 2 ostatnie tylko z dieslem). Ewentualnie Civic IX lub Mazda 3 (w okolicach 50 tys.) - droższa eksploatacja, ale prostsze silniki benzynowe.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator średniego spalania
    Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...
    Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych
    W najbliższych latach na liście wyposażenia obowiązkowego każdego z modeli samochodów produkowanych nie tylko na rynek europejski, ale również amerykański pojawią się pakiety bezpieczeństwa czynnego. Skąd taka ...

•  
    • Warto przeczytać