Volvo v70 2.4D rok prod.2001-2003 - warto?

30 Paź 2007, 19:33

planuję zakup volvo v70 2.4D(rok prod.2001-2003) z aut. skrzynią biegów. Mam prośbę o opinię ludzi znajacych to auto tzn. co się psuje,ile pali jak z częściami czy drogie no i oczywiście jak to jeżdzi szczególnie w automacie,zastanawiałem się jeszcze nad audi a6 2.5tdi ale ma bardzo złe opinie silnik,zawieszenie aluminiowe stad też zainteresowanie marka volvo która bardzo mi się podoba ale nie znam jej i dlatego trochę się jej boję.Proszę o uczciwe i rzetelne info za co z góry bardzo dziękuję. :D
kerad
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: warszawa

31 Paź 2007, 01:43

Witam,

Samochód ładny i dobrze wykończony w środku silnik 2.4D to pierwszy silnik diesla produkcji Volvo. Uchodzą one za trwałe jednostki polecam silnik 2.4 D5 jest on o mocy 163KM, podany przez ciebie jest słabszy i ma moc 130KM. Dosyć drogie w naprawie jest zawieszenie tego auta, trzeba mieć to na uwadze patrząc na nasze drogi.

To co ważne to ciężko znaleźć egzemplarz z podanego przez ciebie przedziału z oryginalnym przebiegiem mniejszym niż 250tyś.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

13 Lis 2007, 21:57

Witam:)

Moja opinia o tym samochodzie:)

Jest to samochód który ma za zadanie spełniać funkcję rodzinnego kombi.
Jes tto połączenie wmiare dobrych osiągów i sobrego spalania (średnio ok7litrów). Najczęściej co się psuje w tym samochodzie to Zawieszenie które psuje się dośc często. Najbardziej zaskakue silnik.

Jest to bardzo bespieczny samochód jak każde Volvo tylko często psuje się zawieszenie:)Czy chcesz mieć taki samochó zdecydujesz sam:)

Myślę, że pomogłem:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy BMW i3
    COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy umożliwiające idealny kompromis między radością z jazdy i wydajnością paliwową. Podobnie jak w konwencjonalnie napędzanym samochodzie, zasięg pojazdu z napędem elektrycznym ...