VW Bora 1.9 TDI problem z pompmowtryskami

VW Bora 1.9 TDI problem z pompmowtryskami

23 Mar 2019, 00:53

Witam, jestem od miesiąca posiadaczem VW Bora 1.9 TDI 2000 rok automaty około 320 tys. przebiegu.
Mam problem z wibracjami na biegu jałowym po naciśnięciu pedału gazu problem ustaje. Przy szybszej jeździe nie odczuwam nic. W międzyczasie wymieniany był rozrząd i olej w skrzyni i mechanik stwierdził że do wymiany na pewno nadaje się poduszka skrzyni, została wymieniona i problem nie ustał.

Potem stwierdziłem aby kupić złącze do kompa z VIAKENA za 60 zł.
Aby jakieś odczyty pokazywało i parametry pracy wtrysków czy przepływomierza bo taki był mój typ podejrzeń drgań. Po sprawdzeniu wyszło że na drugim cylindrze mam korektę aż +2,99 reszta w sumie na postoje lepiej wypadła choć nie wiem czy wzorowo.

I teraz spróbuje przeczyścić te wtryski jakimś preparatem typu Liquid Molly Spulung czy coś innego fajnego, myślicie że może pomóc. Jak nie to do wymiany wtrysk.

Wrzucam logi też u góry z postoju a na dole podczas jazdy tak do 80 km/h
kamilpiech
Nowicjusz

Re: VW Bora 1.9 TDI problem z pompmowtryskami

23 Mar 2019, 14:04

Ja bym zdemontowal dekiel i sprawdził/ przeczyscil polaczenia elektryczne od wtryskiwaczy
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

23 Mar 2019, 14:25

Sprawdzić styki? Czy dobrze wpięte? A jakie powinny mieć wartości one? I jak sprawdzić napięcia czy coś?
Dziękuję z góry
kamilpiech
Nowicjusz

23 Mar 2019, 15:39

Dodam, że poprzedni właściciel oddawał w 2017 roku wtryski do czyszczenia i ustawienia oraz regulacji, zostały również wymienione wszystkie końcówki pompowtryskiwaczy
kamilpiech
Nowicjusz

25 Mar 2019, 00:27

ponawiam
kamilpiech
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Burza, wiatr, deszcz i grad - trudne warunki drogowe Burza, wiatr, deszcz i grad - trudne warunki drogowe
    Gwałtowne burze, porywisty wiatr oraz obfite opady deszczu czy gradu to warunki pogodowe, jakie mogą spotkać na drodze każdego kierowcę. Uważajmy na nie zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda bywa bardzo zmienna. ...
    Mercedes AMG C-Coupe DTM testowany przez Roberta Kubicę Mercedes AMG C-Coupe DTM testowany przez Roberta Kubicę
    Robert Kubica ma za sobą pierwsze testy Mercedesa AMG C-Coupé DTM na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji. Polski kierowca musiał oswoić się z obcą mu charakterystyką prowadzenia samochodu wyścigowego DTM - najpopularniejszej ...

•