VW Bora 1.9 TDI problem z pompmowtryskami

22 Mar 2019, 23:53

Witam, jestem od miesiąca posiadaczem VW Bora 1.9 TDI 2000 rok automaty około 320 tys. przebiegu.
Mam problem z wibracjami na biegu jałowym po naciśnięciu pedału gazu problem ustaje. Przy szybszej jeździe nie odczuwam nic. W międzyczasie wymieniany był rozrząd i olej w skrzyni i mechanik stwierdził że do wymiany na pewno nadaje się poduszka skrzyni, została wymieniona i problem nie ustał.

Potem stwierdziłem aby kupić złącze do kompa z VIAKENA za 60 zł.
Aby jakieś odczyty pokazywało i parametry pracy wtrysków czy przepływomierza bo taki był mój typ podejrzeń drgań. Po sprawdzeniu wyszło że na drugim cylindrze mam korektę aż +2,99 reszta w sumie na postoje lepiej wypadła choć nie wiem czy wzorowo.

I teraz spróbuje przeczyścić te wtryski jakimś preparatem typu Liquid Molly Spulung czy coś innego fajnego, myślicie że może pomóc. Jak nie to do wymiany wtrysk.

Wrzucam logi też u góry z postoju a na dole podczas jazdy tak do 80 km/h
kamilpiech
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Mar 2019, 13:04

Ja bym zdemontowal dekiel i sprawdził/ przeczyscil polaczenia elektryczne od wtryskiwaczy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16255
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Mar 2019, 13:25

Sprawdzić styki? Czy dobrze wpięte? A jakie powinny mieć wartości one? I jak sprawdzić napięcia czy coś?
Dziękuję z góry
kamilpiech
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Mar 2019, 14:39

Dodam, że poprzedni właściciel oddawał w 2017 roku wtryski do czyszczenia i ustawienia oraz regulacji, zostały również wymienione wszystkie końcówki pompowtryskiwaczy
kamilpiech
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Mar 2019, 23:27

ponawiam
kamilpiech
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2020
    Hala wypełniona autami klasycznymi - Auta luksusowe i sportowe np. Aston Marin Vanquish, Nissan GTR , Dodge Viper SRT Limited Edition, Ford Mustang Rouch, Corvetta C7, Lamborghini Huracan, unikatowe amcary, najciekawsze modele ...
    Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005)
    Geneza Lexus IS pierwszej generacji dostępny był początkowo jedynie jako sedan z dwulitrowym silnikiem. W 2001 roku do oferty wprowadzono wersję kombi o nazwie SportCross oraz wersję IS 300 z legendarnym silnikiem 2JZ. Modernizacje: ...