VW Golf 5 - Brak działania manetek, kontrolki wspomagania, kontroli tr

22 Sie 2023, 18:58

Cześć, mam pewien kłopot, pacjent to Volkswagen golf 5. Podczas uruchamiania tydzień temu zapaliły mi się dwie ikony Wspomagania oraz kontroli trakcji, przejechałem kilometr i ikony znikły tak jak same się zapaliły, po kilku dniach sytuacja się powtórzyła, tyle że ikony nie znikły i są do dziś, brak wspomagania co prawdę nie odczuwam, jednak ikona świeci się na żółto tak jak kontrola trakcji, do tego przestały działać obie manetki, ta od kierunkowskazów jak i prawa, nie reaguje żaden z ich przycisków jak wycieraczki. Same światła awaryjne po włączeniu z przycisku działają. Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i były dobre, to jednak nic nie pomogło, jaki może być trop? Jest możliwość że to jakiś sterownik na kierownicy?
a961
Obserwowany
 
Posty: 2

23 Sie 2023, 09:57

Podłączyć się z kompem i sprawdzić dokładnie błędy, komunikację ze sterownikiem kolumny kierowniczej bo tu problemów może być kilka.

Jeżeli chodzi o same manetki (dwie na raz raczej nie padają) to wygląda na to, że problem będzie w module, sterowniku kolumny kierowniczej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2023, 05:13

Okej samochód trafil po dlugiej naprawie w moje rece, faktycznie okazalo sie ze to modul sterownika, tylko mam kolejny problem, mechanicy kupili kilka tych modułów, wszystkie jakoś byly wadliwe, jednego nie dalo się skonfigurować drugi po podłączeniu caly czas trąbił klakson, a w trzecim klakson nie działał, na tym pozostaliśmy, obecnie klakson nie dziala i teraz mam pytanie czy to problem faktycznie sterownika, może błędne kodowanie? Nie ma żadnych problemów oprócz klaksonu, sam w sobie klakson jest sprawny.
I poszukuje internet żeby dokopać sie do tej części, dokładny jej model to VW 1K0 953 549A /HW 034 /SW 0070
Ale nigdzie nie potrafie znaleźć dokładnie takiej z końcówką A, wszystkie sa CH i tp mam przypuszczenia ze to bedzie problemem ze zaden z wcześniejszych sterowników nie dzialal. Czy Ty lub ktos z forum ma dostęp do jakiejś strony, hurtowni gdzie kupie dokladnie to i będę mial pewność że to dziala w 100% nawet z klaksonem :D szukalem nowych ale chyba nie ma takiego czegoś nowego ani nawet jakis zamienników, na dodatek moja wiedza w tym jest niska i tyle co rozumiem. Byłbym wdzięczny za pomoc bo kazdy rozkłada rece

Ps jeden z mechaników wymieniał tez zwijak tasme czy jak to dokladnie sie nazywa bo przypuszczał że to bedzie usterka, mozliwe ze sterownik tym razem jest dobry a tasma uszkodzona?
a961
Obserwowany
 
Posty: 2