VW GOLF IV - 1.9 TDi - 1998r.

VW GOLF IV - 1.9 TDi - 1998r.

12 Sty 2013, 21:15

Witam.

Problem z Golfem zaczął się w dniu wczorajszym tzn.12.01.2013r. Mianowicie, rano jak wyjeżdżałem do szkoły zobaczyłem, że jest brak ładowania, pojechałem po brata i jak byłem pod blokiem to go zgasiłem i zapaliłem i problem zniknął. Potem wracając już z szkoły znowu problem ładowania, zdążyłem dojechać pod blok i momentalnie zapaliła mi się kontrolka poduszki powietrznej. Zaparkowałem, zgasiłem i nie odpalił. Odpaliłem go na kable aby go zabrać do mechanika i nawet nie przejechałem 5 km jak znowu mi wysiadło wszystko. Gdy wezwałem taksówkę, odpalając go na kable (ładował się z 3-4 minuty) Strasznie silnikiem zaczęło szarpać. Czym to może być spowodowane? Dodam, że jak dzisiaj był odpalany na kable, to chodził równo i nie było problemów, po za kontrolką braku ładowania, ale do tego doszedłem że to regulator napięcia. Głównie mi chodzi o to szarpanie, bo to na prawdę było niepokojące, ogólnie chyba nawet sam się wkręcił na ok 1,5-1,7 tys. obrotów/min, sugeruje to dlatego, że przy ok 1,8 tys obr/min turbina się załącza i słychać ją.

Pozdrawiam.
NooControl
Początkujący

Prawo jazdy od: 14 11 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Szukam

Re: VW GOLF IV - 1.9 TDi - 1998r.

13 Sty 2013, 11:58

Jakie jest napięcie na klemach akumulatora podczas pracy silnika?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: VW GOLF IV - 1.9 TDi - 1998r.

14 Sty 2013, 10:53

Już nie sprawdzę, bo stoi u elektryka, a jak próbowałem go odpalić to już nie dał rady.
Napiszę potem dokładne objawy (w szczegółach) i co mi wymienił razem z kosztem.
NooControl
Początkujący

Prawo jazdy od: 14 11 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Szukam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...
    Silniki Renault Energy F1 w bolidach Caterham F1 Team Silniki Renault Energy F1 w bolidach Caterham F1 Team
    Renault Sport F1 i Caterham F1 Team potwierdzają przedłużenie współpracy w ramach Mistrzostw Świata FIA w Formule 1 na trzy kolejne lata. Od przyszłego sezonu, Caterham F1 będzie korzystać z silników Renault ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył