VW GOLF PLUS-Problem z oponami wielosezonowymi

07 Gru 2014, 17:24

Witam, posiadam auto VW Golf Plus. A konkretnie chodzi mi o to ze w zeszlym roku kupilem nowe opony marki Fulda MonteroM+S na stalowych felgach16".w zeszłym roku gdy je zalozylem bylo swietnie zadnego szumu dosłownie nic zadnych problemów, lecz dzisiaj po ponownym ich zalozeniu jest nie zbyt dobrze, a mianowicie chodzi o to ze przy wolnej jezdzie slychac szum I lekkie jakby wycie czy coś w tym stylu, gdy przyspieszam tez to slychac lecz duzo mniej. Wiec pytanie moje brzmi co jest co moze byc nie tak? A I dodamtylko tyle ze przelozylem tylne opony na przód a przednie na tył na pewno nie moglem czegos pokrecic ponieważ wszystkie kola mialem podpisane I strzalki na oponach które pokazuja kierunek jazdy tez sa prawidłowo (na wszystkich pokazują kierunek do przodu) I dodam jeszcze ze gdy puszczam kierownice nie ma nawet najmniejszych bic na kierownicy I nie sciaga na strony.prosze o pomoc.
tayron
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 02 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: vw golf plus
Silnik: 1.4 TSI 160PS
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Gru 2014, 16:48

Hejka,

Na pewno zimówki są głośniejsze niż letnie ze względu na wbudowane lamele, ale powiem Ci, że najlepiej będzie jak pojedziesz do wulkanizatora i zapytasz bo może być coś nie tak z wyważaniem, ale najbardziej z geometrią kół jak dla mnie. Lepiej podjechać na początku sezonu, bo potem jak ciś niereguralnie się pościna bieżnik to mogą być problemy....
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

08 Gru 2014, 17:14

Aha..pewnie tak zrobię dzieki za odp. A jeszcze jedno, bo te opony sa na stalowych felgach I ja tylko przelozylem z tylu na przód to tez moze byc powodem tego ze tak sie dzieje?
tayron
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 02 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: vw golf plus
Silnik: 1.4 TSI 160PS
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Gru 2014, 01:40

Skoro przełożyłeś a nie zrobiłeś geometrii to może być problem. Czy masz felgi czy alu felgi to nie ma znaczenia oprócz estetyki jako takiej no i felgi aluminowe się łatwiej w zimie przechowują :)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

13 Gru 2014, 18:16

tayron napisał(a):lekkie jakby wycie czy coś w tym stylu


prawdopodobnie masz wyząbkowane opony ,pewnie zrobiłeś w zeszłą zimę dłuższą trasę,można je trochę "zedrzeć" :wink:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna