Problem z oponami NEXEN

17 Wrz 2019, 21:46

Witam
Chciałbym zasięgnąć porady/opinii na temat opon NEXEN N BLUE HD+ XL 205/55 R17 95V.
Zakupiłem je w 28.06.2018 i po roku użytkowania tylko w sezonie letnim, dziwnie się starły po obu krawędziach opony. Te z przodu bardziej tylne mniej. Ciśnienie sprawdzane przy zakładaniu przy sezonie letnim i trakcie kiedy zauważyłem to zużycie. Było prawidłowe ( tak jak na tabliczce na samochodzie). Pojechałem sprawdzić zbieżność były odchyłki ale to bardzo znikome ( też nic nie odczuwałem podczas jazdy).
Byłem u kilku osób i... każdy nie może mi powiedzieć dlaczego tak się starły.
Chciałbym się dowiedzieć czy starły się tak bo coś w samochodzie jest nie tak, czy to wina opon. Jeśli pierwszy wariant to bym wyeliminował, a jak drugi to mam problem bo ... . Zakupiłem je przez allegro i ten sprzedawca ma zawieszone konto a nr tel nie odpowiada jak i na email.
piotrekser15
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Wrz 2019, 22:28

Sprawdz czy nadkola nie masz luźnego może się ociera przy skręcie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16106
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Wrz 2019, 16:33

Patrząc na zdjęcie zewnętrzna strona opony wygląda na bardziej starta od wewnętrznej która moim zdaniem wygląda normalnie.

Generalnie ta lewa strona zewnętrzna wygląda bardzo dziwnie jak by guma miała dwa kolory i na tym ciemniejszym kolorze te bloki z gumy są jakoś dziwnie powywijane na krawędziach.

Z drugiej strony z przodu masz to samo z oponą?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Wrz 2019, 18:33

Czy to standardowy rozmiar do tego auta :?: Bo wygląda jakby coś zdarło zewnętrzną część opony.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

18 Wrz 2019, 18:41

Takie mają być zgodnie z katalogiem. Są zamontowane w Scenic II Grand.
piotrekser15
Nowicjusz
 
Posty: 4

20 Wrz 2019, 09:19

piotrekser15 napisał(a):Takie mają być zgodnie z katalogiem. Są zamontowane w Scenic II Grand.
Ok, a przyglądałeś się czy np. podczas mocnego skrętu w prawo lub w lewo nic tam w zakolu nie dotyka opony, nie słyszałeś czasem jakiegoś tarcia podczas takich manewrów?

Nie ruszałeś gdzieś na nierównej nawierzchni z buksowaniem kół?
Tu ewidentnie coś musiało zadziałać na tą krawędź opony.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Wrz 2019, 10:25

No nic nie było słychać. Wcześniej też były założone opony i starły (zużyły) się równo na całej powierzchni.
piotrekser15
Nowicjusz
 
Posty: 4

20 Wrz 2019, 12:46

Kurcze nie mam pomysłu nie widać żeby koło miało możliwość obcierania w zakolu. A może jechałeś gdzieś przy jakimś niskim krawężniku i zdarłeś tą stronę opony, tak już głośno myślę :)

Jeżeli coś takiego jest tylko na tej jednej oponie to może jest to też jakaś wada fabryczna.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Wrz 2019, 13:53

Nie to jest na wszystkich oponach ale bardziej wytarte na przednich. I z obu stron opony.
piotrekser15
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Wrz 2019, 12:34

piotrekser15 napisał(a):Nie to jest na wszystkich oponach ale bardziej wytarte na przednich. I z obu stron opony.
No to jak nie jeździłeś na za niskim ciśnieniu to nie mam pomysłu od czego to może być :/
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!