VW Golf VI 1.4 TSI 122KM czy coś innego

04 Kwi 2017, 20:57

Witam wszystkich forumowiczów.
Temat zakładam, ponieważ sam jestem zielony w temacie, a chciałem się dopytać o opinię bardziej doświadczonych kolegów.

Obecnie jeżdżę Fordem C-Max w automacie, którego planuję w krótce wymienić na coś innego w manualu.
Szwagier w maju będzie się pozbywał Golfa VI w kombi 2011 r. i muszę się zdecydować czy go chcę czy ma wystawiać dla ludzi.
Od 2 znajomych dostałem negatywną opinię po naprawie silnika za 7k, naczytałem się, że 1.4 TSI jest wadliwą jednostką i trzeba odpowiednio wcześnie reagować aby zapobiec gorszym usterkom.
Szwagier jednak mnie uspokaja, że zaraz jak go odkupił od firmy to wymienił łańcuch rozrządu i inne elementy sprawiające problemy i ze spokojem 3 lata pojedzie jeszcze bez większych awarii.

Pytanie więc czy warto się skusić na takiego golfa i reagować odpowiednio wcześnie, żeby silnika nie uszkodzić czy lepiej szukać czegoś innego?

Jeżeli chodzi o profil jazdy to jest to dojazd do pracy (30km w jedna strone) + wyjazd 200km raz na miesiac lub dwa. Jestem raczej nastawiony na benzyne lub benzyne z lpg. Budżet to ok 20-25k +-
Domyślam się, że za tyle normalnie takiego golfa ciężko dostać w dobrym stanie, ale dostałem małą zniżkę rodzinną także się mieszczę.

Naczytałem się trochę forum, widzę jakie auta są polecane mniej więcej, rzadko jednak ktoś wspomina o golfie VI stąd też ten wątek.

Z innych aut na które zwróciłem uwagę to:
- Fiat Bravo II
- Opel Astra H
- Citroen C4

Z góry dzięki za zainteresowanie i wszelkie odpowiedzi :)
Ostatnio edytowany przez kazee, 04 Kwi 2017, 22:41, edytowano w sumie 1 raz
kazee
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 26 11 2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

04 Kwi 2017, 21:01

kazee napisał(a):ze spokojem 3 lata pojedzie jeszcze bez większych awarii.


Jak da Ci to na piśmie... :P
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Kwi 2017, 12:01

Wolałbym tańsze i pewniejsze w eksploatacji auto np. Bravo z 1.4 turbo 120 koni lub Meganke III 1.6 110 wolnossącą.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Kwi 2017, 19:54

Dzięki za odpowiedź - podobnie myślałem, jedyne co mnie mocno trzymało przy tym golfie to fakt, że wiem od kogo jest, co było robione i nie muszę się martwić o ukryte wady.

Przeglądając tematy i czytając pełno wątków znalazłem jeszcze Opla Signum który mi bardzo wpadł w oko. Nie będę się dopytywał czy to dobre auto bo zakładam, że tak skoro przewija się na forum.
W zasięgu kierownicy mam 2 autka w 1.8 - wiem, że 2.0 lepiej by ciągnął ale nie jeżdzę zbyt agresywnie więc myślę, że 1.8 spokojnie starczy.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jak znam życie pewnie wszystkie od handlarza albo coś innego z nimi nie tak, ale chętnie usłyszałbym opinię innych :)

+ ewentualnie tutaj bo mam blisko, wiem ze handlarz ale może ktoś kojarzy komis czy cos - kolor mi sie podoba i z ciężkim sercem mi go tak poprostu zignorowac :D

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
kazee
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 26 11 2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam