VW Polo 1,0 - za wysokie obroty

VW Polo 1,0 - za wysokie obroty

23 Lut 2014, 09:08

Witam, tak jak w temacie. Na początku obroty były za niskie, jak się jechało, to nie było problemu, jednak jak zachodziła potrzeba zatrzymania się np na światłach, czy coś, to przez chwile wydawało się jakby miał zgasnąć, jednak po chwili obroty się wyrównywały(900-1000)i było ok, przeczyściłem przepustnice i zrobiło się zupełnie odwrotnie, teraz przez chwilę sa obroty na poziomie 2000 i znów po chwili spadają na te optymalne 900-1000. Zawiozłem go do mechanika na dolanie oleju do skrzyni i wymianę wahacza i powiedziałem, żeby od razu zobaczył w czym tkwi problem z tymi obrotami, to on podłączył go do komputera który nie wykazał żadnych błędów z przepustnicą, resetował go kilka razy i cały czas to samo. Powiedział mi, że miał już takie sytuacje i po prostu trzeba było to rozjeździć, przejechać te 200-300 km. Wczoraj byłem w trasie(prawie 500 km) i obroty jak były za wysokie tak są, macie jakieś pomysły?
Chmielek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 23 12 2013
Auto: Nie mam

Re: VW Polo 1,0 - za wysokie obroty

23 Lut 2014, 11:50

Zerknij raz jeszcze na przepustnicę, czy się czasami w pewnym momencie nie przycina przed całkowitym zamknięciem.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: VW Polo 1,0 - za wysokie obroty

24 Lut 2014, 11:01

Istotną sprawą jest to czy przepustnica była adoptowana po czyszczeniu a nie ''resetowana'' cokolwiek to znaczy. Jeśli procedura adaptacji wykonana była poprawnie to faktycznie trzeba sprawdzić czy przy domykaniu nie występuje przycięcie.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierunkowskazy - migać czy nie migać? Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...
    Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg
    Dzięki innowacyjnej stylistyce, debiutującym w tym sektorze technologiom oraz gamie zaawansowanych silników, nowy Note silnie zaistnieje w segmencie B. Produkowany w Europie Note został opracowany pod kątem europejskich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar