VW Polo Cross 1.2 TSI - wilgoć w rogu tylnych szyb od środka

28 Kwi 2015, 19:41

Witam, problem ten trwa już około 2 lat czasu. Auto 2010 rocznik, kupione w serwisie. W VW Benepol Szczecin na moją prośbę wymienili już:

1. Uszczelki zewnętrzne zgarniające szybę + wewnętrzne w obu tylnich drzwiach - wymienione
2. Otwory odprowadzające wodę są drożne
3. Wymieniony filtr kabinowy
4. Rynna pod oknem przednim wyczyszczona
5. Uszczelki regularnie konserwowane
6. Stwierdzili, że to nie jest przeciek, tylko skropliny.

Na początku przed rokiem skropliny pojawiały się podczas jazdy w deszcz.
Ostatnio zaobserwowałem, że skropliny pojawiają się też gdy auto stoi (bez jego uruchomienia) podczas deszczu, gdy namoknie.
Zawsze pojawia się to na tylnych drzwiach od kierowcy a gdy auto mocno namoknie również na tylnych za pasażerem.

Jestem bezradny, bo nie mam już żądnego punktu zaczepienia a w serwisie są bezradni. Bardzo proszę o wszelkie rady.

Oto link do foto skroplin: [link wygasł]
dareksz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-1997
Auto: VW Polo Cross
Silnik: 1.2 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Kwi 2015, 10:52

dzis w innym serwisie VW w obu drzwiach serwisant odgiął górne uszczelki drzwi, ktore są na drzwiach i dociskają do uszczelki w ramie auta i dociskają do karoserii od góry i jak je rozwarswtił na dwie części to w rowku między nimi była woda. W przednich uszczelkach tego nie ma. Stwierdził, że woda zalewając uszczelkę może ściekać w dół. W rogu uszczelki jest taki plastikowy patyczek na samym rogu, który docisnełem bo bie był do końca wepchnięty, Sam nie wiem od czego on jest... Sprawdzili, że TPI na to nie ma. Kazał zrobić fotki i pójdzie do Poznania zapytanie, ale on sprawia na uszczelkę, która jest zalewana w swoim rowku.
Sam nie wiem, co może sprawiać, że woda sie dostaje do niej? Koszt wymiany dwóch uszczelek plus robicizna 800zl.
dareksz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-1997
Auto: VW Polo Cross
Silnik: 1.2 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Kwi 2015, 07:57

Hmmm, a z karosrią wszystko ok? Masz samochód od nowości, czy od kogoś kupiłeś?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Kwi 2015, 09:01

auto od nowosci od dealera u mnie...
dareksz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-1997
Auto: VW Polo Cross
Silnik: 1.2 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Kwi 2015, 12:29

No to problem jest dalej, bo jakbyś auto odkupił od kogoś, to możnaby podejrzewać, że miało jakąś stłuczkę i karoseria bądz drzwi w tym miejscu są wygięte bądz źle dopasowane.
A propopopo samych drzwi - zamykają ci się bezproblemowo? Nie trzeba nimi mocniej trzanąć żeby się zamkneły ( jak z teściową to bywa :D ? ). Bo może drzwi osiadły na zawiasach i jest jakaś malutka luka i uszczelka nie jest dobrze dosiskana.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Kwi 2015, 20:03

Kurde właśnie od góry uszczelka idealnie przylega a wręcz jest przyciśnięta idealnie i mocno do karoserii, więc zachodzę w głowę skąd woda dostaje się między dwie warstwy uszczelki u góry drzwi? Drzwi serwisant sprawdził jak się zamykają i nic nie zwróciło jego uwagi.
Zauważyłem, że teraz jak jest sucho i gorąco się robi jak się powoli jedzie autem po nierównościach słychać odgłos "rozciągających i zwężających się drzwi" - takie odgłosy pracownia uszczelek tych z meszku. Zawsze jak je ładnie środkiem do pielęgnacji uszczelek przejadę to nie ma tego, ale wystarczy miesiąc dwa i znów pojawia się odgłos takiego zgniatania i odgniatania się drzwi w ramie i ten meszek tak dociska się i odciska i taki odgłos miętoszenia, miętolenia się pojawia...
Ale jak uszczelka idealnie do ramy przylega i te drzwi są wciśnięte, to jakim sposobem woda dostaje się do środka uszczelki między warstwy uszczelki.
Na górnym tylnim rogu drzwi bocznych jednych i drugich w uszczelce jest taki malutki plastikowy pipsztyk, który nie był do końca wciśnięty w dziurkę - teraz już go wcisnąłem i czekam na deszcz.
dareksz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-1997
Auto: VW Polo Cross
Silnik: 1.2 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Biały osad pod korkiem oleju
    Zauważyłem, że pod korkiem wlewu oleju mam sporo białego osadu i na bagnecie nie widać poziomu oleju wogóle. Czytałem trochę na ten temat ale mi np. płynu chłodniczego nie ubywa, nie robię tylko krótkich odcinków ...