Vw polo V 2010r. - słabo odbierające radio.

31 Lip 2021, 18:02

Witam, mam problem z radiem w VW Polo V 2010. Otóż radio odkąd sprowadzony zostal ten samochód nie odbierało i nie odbiera praktycznie w ogóle(słychać szum) , ale w końcu chciałbym się zebrać i naprawić ten problem. Radio nie jest oryginalne.
Prosiłbym o kazda, jakąkolwiek pomoc, wskazówki co powinienem zrobić lub sprawdzić.
Z góry dziękuję za kazda pomoc.
Pozdrawiam
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

31 Lip 2021, 19:29

Sprawdź najpierw czy antena działa. A inne rzeczy jak muzyka z pendrive działa ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Lip 2021, 20:56

Z pendrive to niemam pojęcia, ale przez bluetooth muzyka gra bez problemu bez żadnych zakłóceń.
A w jaki sposób mogę sprawdzić czy antena działa?
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

31 Lip 2021, 21:16

Najpierw zobacz gniazdo do anteny znajdujące się w radiu i kable antenowe. Zobacz czy nie są poprzerywane poklejone itp
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Lip 2021, 21:20

Kable nie są nigdzie przetarte ani poklejone, wejście na antenę w radiu tez jest dobre. Ale w radiu raczej nie leży ten problem bo radio kupiłem nawet drugie bo z początku myślałem ze jest to wina radia lecz po zmianie radia tak samo jest jak na poprzednim.
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

14 Sie 2021, 09:31

Ponawiam pytanie :)
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

15 Sie 2021, 09:18

Prawdopodobnie potrzebny jest seperator antenowy. Trzeba zasilić wzmacniacz antenowy, który jest pod anteną.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Paź 2021, 19:40

Witam, ponawiam pytanie, zbadałem radio w taki sposób że użyczyłem oryginalne radio i gra znakomicie, niema żadnych zakłóceń. Wiec wydaje mi się że jest to wina okablowania które dostałem razem z radiem, a dokładniej polaczenia wzmacniacza antenowego. Zakupiłem specjalnie nowy wzmacniacz antenowy lecz bez żadnych zmian
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

07 Paź 2021, 09:23

Sprawdzałeś czy po podłączeniu wzmacniacz antenowy ma zasilanie z radia? W Twoim przypadku wychodzi na to że problem musi być na linii antena radio bo oryginalne radia gra dobrze więc antena i wzmacniacz muszą być sprawne. U Ciebie może być nie zasilany z radia wzmacniacz lub jest jakiś inny problem z odbiorem. Nie masz jakiejś zwykłej anteny żeby podłączyć do tego radia i sprawdzić czy coś tu się zmieni?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Paź 2021, 11:36

Do tej pory żaden prad nie dochodził w ogóle do wzmacniacza i dzisiaj to ogarnąłem lecz żadnej zmiany nie ma niestety. Zwykłej anteny niestety nie posiadam, żeby sprawdzić.
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

07 Paź 2021, 11:48

Dodam jeszcze, że odgrzebałem taki kabelek (był schowany z tyłu) prowadzi on gdzieś do lewej strony do strony kierowcy. Wydaje mi się ze jest to jakiś kabelek od GPSu, ale może jednak być to jakaś druga antena?
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

07 Paź 2021, 12:11

Ten kabel wygląda mi na taki od anteny GPS ale wywnioskowałem że wcześniej go nie podłączałeś nawet do oryginalnego radia więc nie ma on raczej znaczenia przy odbiorze radia.

Jakie masz dokładnie to radio, model? Jak tam wygląda podłączenie anteny względem oryginalnego radia, są jakieś przejściówki?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Paź 2021, 12:27

Radio to zwykły chińczyk, model niestety nie mam pojęcia, ponieważ nie było kupowane przeze mnie a z tyłu radia nie ma napisanego żadnego modelu. Podlaczenie anteny to tak z radia wychodzi antena ze wzmacniaczem, a do wzmacniacza wchodzi oryginalna antena, żadnych przejściówek niema lecz antena przy połączeniu anteny ze wzmacniaczem lata luźno i trzeba złapać jakąś izolacja żeby się trzymało jedno z drugim.
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15

07 Paź 2021, 12:46

Talvin napisał(a):antena przy połączeniu anteny ze wzmacniaczem lata luźno i trzeba złapać jakąś izolacja żeby się trzymało jedno z drugim.
A jak nią lekko ruszasz na boki jak jest podłączona to nic się nic zmienia w mocy sygnału? Ustaw sobie jakąś stację którą znasz manualnie i zapamiętaj następnie przy podłączonej antenie i włączonym radiu zobacz czy nie złapie sygnału.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Paź 2021, 13:06

Niema żadnej różnicy, w ogóle czy jest podpięta czy też nie jest cały czas taki sam sygnał.
Talvin
Nowicjusz
 
Posty: 15