VW polo - zarysowanie na tylnim zderzaku

09 Lut 2011, 15:43

Witam!
Jestem tu nowa. Ktoś dzisiaj na parkingu pod supermarketem zarysował mi tylni zderzak. Jest to nie jedna rysa która zaczyna się od tablicy rejestracyjnej w lewą stronę. kolor auta to srebrny metalik. Brzydko to wygląda i jestem ciekawa czy trzeba malować cały zderzak i z jakimi kosztami się to wiąże...?
^^
xxewciaxx92
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: małopolska

09 Lut 2011, 16:20

Zależy jak głębokie są rysy. Jak płytkie to można próbować to polerować. Przy głębszych trzeba jednak lakierować cały zderzak. Cena zależy od lakiernika, ale pewnie za zderzak by wziął koło 300-400zł. Polecam podjechać do lakiernika, on sam oceni uszkodzenie i wyceni swoją pracę.
lukker
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: Starachowice

18 Lut 2011, 00:12

Nie trzeba lakierować całego. Znajdź warsztat który zajmuje się naprawami smart repair. Nie musisz lakierować całego elementu, naprawa trwa kilka godzin, koszty są sporo niższe niż przy lakierowaniu całego elementu :).
Andree
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Miejscowość: pl

18 Lut 2011, 14:24

A ja dodam, że zawsze warto sprawdzić, czy przy tym markecie nie ma czasami jakichś kamer, które są skierowane na parking i mogły zarejestrować to zdarzenie. Wówczas na policję i naprawa będzie z OC sprawcy i kosztami nie musisz się przejmować.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lut 2011, 18:29

Tak tylko u nas większość kamer z monitoringu jest niesprawna,ahh ta polska rzeczywistość :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Lut 2011, 21:54

MotoAlbercik napisał(a):A ja dodam, że zawsze warto sprawdzić, czy przy tym markecie nie ma czasami jakichś kamer, które są skierowane na parking i mogły zarejestrować to zdarzenie. Wówczas na policję i naprawa będzie z OC sprawcy i kosztami nie musisz się przejmować.


Piszesz o tym dzisiaj , a zdarzenie miało miejsce 9 lutego . Dzisiaj jest 18 lutego . Jakby nie patrzeć mineło 10 dni ! . I teraz tak .....jeśli w tym markecie jest monitoring z rejestratorem cyfrowym zapisującym zdarzenia na dysku to jest marna szansa że po tak długim czasie jest co odczytać z tego dnia cokolwiek. To zależy od pojemności dysku lub macierzy dyskowej i ilości kamer, jakości rejestratora i jego ustawień . Takie coś należało by zgłosić do ochrony najpóżniej w następnym dniu po zajściu , inaczej nagrania mogą zostać nadpisane. Nie podejrzewam że ktoś tam robi archiwizacje. Jeśli masz jakieś pytania na ten temat to pytaj .
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4746
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
    Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...

18 Lut 2011, 22:30

Ale iśc i zapytać można? Nic się nie stanie chyba? Najwyżej powiedzą, że nie ma monitoringu albo że dane zapisane na dysku są już skasowane. Zapytać nic nie szkodzi i nic nie kosztuje....
A na przyszłośc już koleżanka będzie wiedzieć co robić w takiej sytuacji.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2011, 19:07

Pytałam ochrony, ale ten monitoring to jedna wielka atrapa na tym parkingu, więc praw to ja mogę się domagać, ale nie wiem gdzie... Dzięki za informacje!! :* :* :wink:
^^
xxewciaxx92
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: małopolska