VW Scriocco [2009-2010 35k]

16 Sie 2018, 00:59

Witam,

Mam do przeznaczenia na samochód około 35tyś. Potrzebuję go głównie do poruszania się po mieście. Wstępnie myślałem o zakupie Hyundaia I30, ale nie ukrywam że Scirocco podoba mi się o wiele bardziej. Co myślicie o tym samochodzie? Czytałem, że przy przebiegu około 100k moze już w nim zacząć szwankować trochę rzeczy, szczególnie układ hamulcowy. Może ktoś posiada taki samochód i może się podzielić swoimi doświadczeniami?

Przykładowy model który rozpatrywałem pod kontem zakupu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
(taki przebieg nie jest trochę podejrzany?)
Qrczaak
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Sie 2018, 01:36

Scirocco jest dość kłopotliwe bo ciężko polecić benzynę która będzie trwała, można zaryzykować 1,4 TSI 122 ale tutaj też uwaga na rozrząd - najlepiej jakieś auto z konkretną historią napraw itd

To Scirocco z linku ma kiepski silnik, ja nie polecam.

A może Honda Civic VIII 1,8?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sie 2018, 17:48

Szczerze mówiąc Civic nie podoba mi się za bardzo z wyglądu :( A walory estetyczne też są dla mnie pewnym wyznacznikiem.
Qrczaak
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Sie 2018, 17:50

Zastanów się tylko czy jest sens patrzeć na wygląd gdy pod maską masz marne 120 koni (do tego niezbyt udane).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Sie 2018, 18:06

Biorąc pod uwagę to że w Scirocco mialbym 122KM a w Civicu pewnie 140KM to chyba nie jest aż taka duża róznica?

A odchodząc trochę od tych sportowych modeli i stawiająć na bezawaryjność co myślicie o takich propozycjach:

- Ford Focus Mk3
- Kia Cee'd II
- Hyundai I30 II
- Opel Astra J

Dodam jeszcze, że zależy mi głównie na bezawaryjności ale fajnie gdyby dało się też trochę wycisnąc z tego auta. Głownię ma służyć do jazdy po mieście, rzadziej w trasy.
Qrczaak
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Sie 2018, 19:06

W Scirocco 1,4 tsi 122 możesz zapodać soft i sięgnąć tych ~160 koni których szukałeś, tylko że fabryczna wersja 160 konna jest doładowana turbo i kompresorem więc nie warto, kiepskie wersje.

Opel Astra J 1,4 turbo jest ok, ta masz 140 koni np.
Nie wiem czy szukasz fajnego auta pod kątem wizualnym czy mocy też, jak tak to jakiej?
To ma być konkretna moc typu 200 KM + czy 150 około?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nocne przymrozki to zmora kierowców
    Nawet niewielkie przymrozki potrafią być zagrożeniem dla bezpieczeństwa jazdy. Zjawisko to może negatywnie wpływać na widoczność oraz zwiększać ryzyko poślizgu. Spadek temperatury powietrza poniżej zera może nagle skomplikować ...

16 Sie 2018, 23:24

Szukam przede wszystkim auta w które nie będę musial za dużo wkładać już po zakupie. Fajnie jak będzie miało kopa, ale nie jest to priorytet nawet jak będzie miało ~100KM to przeżyję, byle było niezawodne, i wyglądało w miare spoko :)

Ten VW Scirocco z poczatku to taka fanaberia bo bardzo mi się to auto podoba, ale chyba je odpuszczę wlaśnie ze względu na to, że boje się że trafię na skarbonkę w którą będę ciągle wkładał.
Qrczaak
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Sie 2018, 23:36

Wszystko zależy, jak kupisz takie Scirocco to jeszcze pojeździsz
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

ale jak ulepa z Niemiec auto-komis "Iwona" za najniższą cenę na otomoto, no to nie dziw się że potem trzeba wkładać.
My mówimy o wadach fabrycznych ale egzemplarz serwisowany ze znaną historią, tak zaraz się nie rozleci - w wersji 122 konnej trzeba uważać na rozrząd.

Oczywiście wiem że masz mniej kasy bo szukasz starszego, no ale to taki przykład.

Czyli musisz ustawić priorytet czy moc, czy wygląd.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sie 2018, 01:06

Niestety tak jak zauważyłeś mam mniej kasy. Tak jak pisałem wyżej na mocy mi tak bardzo nie zależy i tak mało kiedy będę mial okazję z niej skorzystać. Także, skupiam się bardziej na wyglądzie.
Qrczaak
Nowicjusz
 
Posty: 5

25 Sie 2018, 01:35

Może Seat Leon 2 FR 2.0TFSI 200km silnik EA113 na pasku rozrządu, w tym budzexcie dostaniesz zadbany egzemplarz, autko wyglada rasowo i nie spotkasz go na kazdym rogu
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2018, 10:26

a może coś takiego (link przykładowy)?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010