Wideorejestrator do 500 zł

22 Lut 2021, 22:29

Witajcie, planuję zakup wideorejestratora do 500zł.
Czy ktoś ma doświadczenie z jakimś modelem i może polecić? :D
Jazda 90% po mieście. Chce porządniejszy sprzęt, bez jakości ziemniaka. :D

Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma:
- VIOFO A119 V3
https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119-v3
- Mio MiVue 788 Connect FullHD/2,7"/140/WiFi
https://www.x-kom.pl/p/389246-wideorejestrator-mio-mivue-788-connect-fullhd-27-140-wifi.html
Elyssa
Nowicjusz

23 Lut 2021, 10:23

Viofo spoko, mam identyczny model z tym, że z GPS i uważam, że warto go mieć bo nikt Ci nie wmówi, ze jechałeś za szybko bo prędkość sie zapisuje na wideo + możesz sobie zobaczyć pózniej swoja trase na mapie w dedykowanej aplikacji. Kamera fajnie nagrywa w bardzo dobrej jakości, ma stabilne mocowanie, tryb parkingowy itp. itd. i co ważne fizyczne przyciski do obsługi. Koniecznie trzeba doposażyć w filtr CPL żeby nie było refleksów i odbić.

Jedyny minus to brak wifi lub innej bezprzewodowej możliwości przesyłania nagrań np. na telefon.

O tyle o ile dla własnych potrzeb można się bez tego obyć, wystarczy zabrać kartę do domu(lub kupic adapter do telefonu ze slotem micro SD) i zgrać nagranie jednak w momencie zdarzenia odtwarzanie nagrania na takim małym ekraniku nie pokazuje zbyt wielu szczegółów.

Gdybym miał ponownie wybierać kamerę to pozostałbym przy Viofo jednak wybrałbym, model z wifi.
lukobw
Obserwowany

23 Lut 2021, 10:52

Ja bym wybrał ten pierwszy VIOFO bo ma lepszą przysłonę i bardziej kompaktowy kształt który lepiej sprawdza się po przyczepieniu do szyby. Dodatkowo ma lepszy przetwornik obrazu bo siedzi tam Sony STARVIS IMX335.
Dla porównania dwóch przetworników obrazu IMX335 vs IMX323 (pierwszy z VIOFO z drugi z Mio) znalazłem filmik na który widać bardzo dobrze różnicę :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Tu dokładnie widać naturalność kolorów tego przetwornika z VIOFO i moim zdaniem to jest bardzo duży plus dla niego. Ten drugi widać jak w pełnym słońcu prześwietla niektóre kadry z filmu.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 5

23 Lut 2021, 11:20

Tak też zrobiłam :D Dziękuje bardzo za pomoc :ok:
Elyssa
Nowicjusz

23 Lut 2021, 11:26

Dodaje jeszcze filmik, może ktoś kiedyś skorzysta z tego porównania

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Elyssa
Nowicjusz

23 Lut 2021, 15:14

A którą kamerkę w końcu wybrałaś?
Rokiko
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprzedaż opon w 2020 roku (PZPO)
    Pierwsza połowa roku bardzo zła, kolejne kwartały coraz lepsze. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w czwartym kwartale 2020 roku widać częściowe odbicie sprzedaży opon na rynek – wzrosty ...
    Kamery sprawdzą w Warszawie zaparkowane auta
    Już niedługo z tego co udało mi się ustalić w Warszawie będą jeździły samochody z kamerami na dachu i sprawdzały czy w strefach płatnych zaparkowane auta maja opłacony czas parkowania. Przyspieszy to na pewno proces egzekwowania ...

• 23 Lut 2021, 16:10

VIOFO A119 V3-G
    Zastanawiałam się nad droższym modelem z wifi, ale szczerze mówiąc to potrzebuje sprzętu w razie jak spotkam idiote na drodze, żeby mieć dowód i czuć się bezpieczniej. Na zajęcia zawsze jeżdżę z małym laptopem, więc ewentualnie dokupie sobie czytnik kart SD za 20zł i będzie leżał w schowku. :naughty:
    Elyssa
    Nowicjusz

23 Lut 2021, 16:54

Bardzo dobry wybór :) Skoro nie potrzebujesz zgrywać na bieżąco filmików to wyjęcie karty i zgranie jak się coś stanie nie powinno zrobić problemu. A w laptopie sprawdź czy nie masz czasem wbudowanego czytnika :)
    Rokiko
    Stały forumowicz