Wideorejestrator do 500 zł

22 Lut 2021, 22:29

Witajcie, planuję zakup wideorejestratora do 500zł.
Czy ktoś ma doświadczenie z jakimś modelem i może polecić? :D
Jazda 90% po mieście. Chce porządniejszy sprzęt, bez jakości ziemniaka. :D

Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma:
- VIOFO A119 V3
https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119-v3
- Mio MiVue 788 Connect FullHD/2,7"/140/WiFi
https://www.x-kom.pl/p/389246-wideorejestrator-mio-mivue-788-connect-fullhd-27-140-wifi.html
Elyssa
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Lut 2021, 10:23

Viofo spoko, mam identyczny model z tym, że z GPS i uważam, że warto go mieć bo nikt Ci nie wmówi, ze jechałeś za szybko bo prędkość sie zapisuje na wideo + możesz sobie zobaczyć pózniej swoja trase na mapie w dedykowanej aplikacji. Kamera fajnie nagrywa w bardzo dobrej jakości, ma stabilne mocowanie, tryb parkingowy itp. itd. i co ważne fizyczne przyciski do obsługi. Koniecznie trzeba doposażyć w filtr CPL żeby nie było refleksów i odbić.

Jedyny minus to brak wifi lub innej bezprzewodowej możliwości przesyłania nagrań np. na telefon.

O tyle o ile dla własnych potrzeb można się bez tego obyć, wystarczy zabrać kartę do domu(lub kupic adapter do telefonu ze slotem micro SD) i zgrać nagranie jednak w momencie zdarzenia odtwarzanie nagrania na takim małym ekraniku nie pokazuje zbyt wielu szczegółów.

Gdybym miał ponownie wybierać kamerę to pozostałbym przy Viofo jednak wybrałbym, model z wifi.
lukobw
Obserwowany
 
Posty: 1

23 Lut 2021, 10:52

Ja bym wybrał ten pierwszy VIOFO bo ma lepszą przysłonę i bardziej kompaktowy kształt który lepiej sprawdza się po przyczepieniu do szyby. Dodatkowo ma lepszy przetwornik obrazu bo siedzi tam Sony STARVIS IMX335.
Dla porównania dwóch przetworników obrazu IMX335 vs IMX323 (pierwszy z VIOFO z drugi z Mio) znalazłem filmik na który widać bardzo dobrze różnicę :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Tu dokładnie widać naturalność kolorów tego przetwornika z VIOFO i moim zdaniem to jest bardzo duży plus dla niego. Ten drugi widać jak w pełnym słońcu prześwietla niektóre kadry z filmu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Lut 2021, 11:20

Tak też zrobiłam :D Dziękuje bardzo za pomoc :ok:
Elyssa
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Lut 2021, 11:26

Dodaje jeszcze filmik, może ktoś kiedyś skorzysta z tego porównania

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Elyssa
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Lut 2021, 15:14

A którą kamerkę w końcu wybrałaś?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Lut 2021, 16:10

VIOFO A119 V3-G
Zastanawiałam się nad droższym modelem z wifi, ale szczerze mówiąc to potrzebuje sprzętu w razie jak spotkam idiote na drodze, żeby mieć dowód i czuć się bezpieczniej. Na zajęcia zawsze jeżdżę z małym laptopem, więc ewentualnie dokupie sobie czytnik kart SD za 20zł i będzie leżał w schowku. :naughty:
Elyssa
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Lut 2021, 16:54

Bardzo dobry wybór :) Skoro nie potrzebujesz zgrywać na bieżąco filmików to wyjęcie karty i zgranie jak się coś stanie nie powinno zrobić problemu. A w laptopie sprawdź czy nie masz czasem wbudowanego czytnika :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

12 Mar 2021, 15:55

Chciałbym troszkę odświeżyć temat i zapytać się jakie wideorejestratory jeszcze polecacie :)
kkierowcca
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Mar 2021, 00:13

Najpierw napisz jaki budżet :D Ja zakupiłam viofo o którym wyżej mowa i jestem bardzo zadowolona. Kamerka+adapter+ karta pamięci 630 zł + 100 zł za montaż.

Polecam porównania wideorejestratory24, jak masz jakieś pytania to też mozna śmiało do nich pisać, są bardzo pomocni. :ok:
Elyssa
Nowicjusz
 
Posty: 15

14 Mar 2021, 06:18

Chciałbym aby całość zamknęła się w 500zl.
Najlepiej aby zostawiać opinie użytkując dany wideorejestrator, tak aby opinia była jak najbardziej wiarygodna.
kkierowcca
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Wrz 2021, 10:00

Jedna z lepszych promocji w Media Expert w tym momencie moim zdaniem, bo wideorejestrator Xblitz s10 duo to naprawdę czołówka branżowa, chroni dane, dobrze się prezentuje, niezawodny na długich trasach, nie wysiada szybko. No w samych superlatywach moja recenzja. Jak coś to starsze nagrania nadpisze samodzielnie, więc nie ma nawet potrzeby specjalnej konfiguracji. A dają jeszcze 100 złotych na alkomat, więc nie mam więcej pytań.
Fijal14
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Lis 2021, 11:16

A co sądzicie o tej kamerce GARMIN Dash Cam 56? Zastanawiam się nad jej kupnem. Czy warto kupić kamerkę, która nagrywa nie tylko z przodu ale i z tyłu?
aparatc
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Lis 2021, 11:59

aparatc napisał(a):A co sądzicie o tej kamerce GARMIN Dash Cam 56?
Jest ona oczywiście do rozważenie w takim budżecie. Masz w niej kąt widzenia 140 stopni więc nie jest źle ale w tym budżecie można mieć więcej jak komuś potrzeba. Ja uważam że taki kąt jest optymalny i wystarczający. Kamera pozwala rejestrować obraz w rozdzielczości 2560 x 1440. Dużym plusem tej kamerki są jej kompaktowe niewielkie wymiary.
aparatc napisał(a):Czy warto kupić kamerkę, która nagrywa nie tylko z przodu ale i z tyłu?
To zależy od Twoich wymagać ale tu musiałbyś wybrać coś innego.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34